زنان در ایران: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
۳٬۱۸۸ بایت اضافه‌شده ،  ۵ سال پیش
* « فارغ از این‌که فعالین احزاب ما اصلاح‌طلب باشند یا اصول‌گرا متاسفانه باوری به مشارکت سیاسی [[زنان در ایران|زنان]] ندارند و این واقعتی تلخ است. من به عنوان کسی که سال‌ها فعالیت سیاسی کرده‌ام و با خیلی از احزاب نیز گفت‌وگو کرده‌ام و می‌گویم که ما در پذیرش این مسأله هم‌چنان با مشکل مواجه هستیم.»
** ''[[آذر منصوری]]'' <ref>http://www.isna.ir/fa/news/94021407419/مشارکت-زنان-در-انتخابات-چرا-و-چگونه</ref>
* «نگاهم فارغ از جنسیت است. باید بر اساس توانایی‌های آدم‌ها بین آنها تمایز قایل شویم اما اگر می‌بینیم به زنان توجه ویژه می‌شود علتش این است که زنان هنوز به حقوقشان نرسیده‌اند و هنوز راه در پیش دارند. فمینیسم نگاه متعصبانه دارد و این درست نیست چون همه مسایل را باید با آگاهی و عدالت نگاه کرد. افراط در هیچ کاری پسندیده نیست. من میانه‌رو هستم و فکر می‌کنم افراط شاید، در مبارزه و تخریب و انقلاب جواب دهد اما در ساختن و اصلاح جواب نمی‌دهد. نگاه فمینیستی نگاه افراطی است و نگاه افراطی یک جایی محکوم و وانهاده می‌شود.»
** ''[[نعمیه اشراقی]]''<ref>http://www.sharghdaily.ir/Modules/News/PrintVer.aspx?Src=Main&News_Id=16338</ref>
* «چیزی که من از صفحه [[تلویزیون]] می‌بینم این است که در ورزشگاه اصلاً اخلاق وجود ندارد و کلمات رکیک ردوبدل می‌شود، شاید خود زنان به لحاظ پایبندی‌شان به اصول اخلاقی از این محیط خرسند برنگردند.»
** ''[[نعمیه اشراقی]]''<ref>http://www.sharghdaily.ir/Modules/News/PrintVer.aspx?Src=Main&News_Id=16338</ref>
* «من فکر می‌کنم زنان باید برای استیفای حقوقشان هم تلاش کنند و هم از کشیده‌شدن به انحرافات اجتناب ورزند! زنان جامعه ما، خواهان آزادی و رسیدن به پایگاه و حقوق خود هستند، از این‌رو بسیار دسیسه‌ها و شید و کید‌های انحرافی از این عطش مفرط می‌توانند سوءاستفاده کرده و ایشان را به حاشیه‌های وقت‌گیر یا مضر و بدفرجام بکشانند! مثلا اکنون با دسیسه‌های بسیار نگران‌کننده تحت عنوان مکتب‌ها و محافلی با عنوان‌های عرفان و درمان و انرژی و درمان‌های روحی و روانی با عنوان‌های معنوی با توجه به حساسیت‌های عاطفی زنان، ایشان را از کارهای اساسی و موثر به آن محافل مشغول و به این وسیله معطل و منحرف می‌کنند! اگر می‌بینیم زنان در غرب تا اندازه‌ای به‌طور چشمگیر، به حقوقشان رسیده‌اند برای این است که تلاش زیادی در این راه انجام داده‌اند و این تلاش‌ها در غرب از سده نوزدهم آغاز شده است. در ایران هم برخی چالش‌ها وجود دارد که زنان برای برداشتن این موانع تلاش می‌کنند..»
** ''[[نعمیه اشراقی]]''<ref>http://www.sharghdaily.ir/Modules/News/PrintVer.aspx?Src=Main&News_Id=16338</ref>
------
* «از [[ناجا|نیروی انتظامی]] می‌خواهیم با بکارگیری نیروهای زن آموزش دیده در انظار و امکان عمومی به بانوان فاقد حجاب شرعی تذکر بدهد و زنانی که با پوشش غیرشرعی و نامناسب، عفت عمومی را جریحه‌دار می‌کنند ابتدا متعهد به شرکت در دوره‌های آموزشی و سپس محکوم به پرداخت جریمه نقدی از ۲ تا ۱۰ میلیون ریال کند.»
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری