پرش به محتوا

گلاب آدینه

از ویکی‌گفتاورد

گلاب آدینه (۱۳ نوامبر ۱۹۵۳) (۲۲ آبان ۱۳۳۲) بازیگر ایرانی است. در تهران زاده شد، پدرش حسینقلی مستعان و مادرش ماه‌طلعت پسیان است. در رشتهٔ اقتصاد سیاسی از دانشگاه ملی ایران (شهید بهشتی) دانش‌آموخته شد. فعالیت هنری را از سال ۱۹۷۵م/ ۱۳۵۴ش با گروه تئاتر دانشجویی «پیاده» به سرپرستی مهدی هاشمی و داریوش فرهنگ آغاز کرد. از سال ۱۹۸۱م/ ۱۳۶۰ش به سینما و تلویزیون وارد شد. همچنین به کارهای بازیگردانی، کارگردانی و آموزش بازیگری پرداخته‌است. [۱]

من در همهٔ جهات زندگی‌ام شعاری دارم و اینکه «اگر شد چه عالی، نشد چه بهتر!». این جمله از نظر من شگفت‌انگیز است. این جمله تأثیر روانی بسیار عجیبی روی ذهن دارد، پیشنهاد می‌کنم آزمایش کنید.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • وقتی کسی جایزه‌ای دریافت می‌کند، خوشحال می‌شود و مدتی بعد آن حس فروکش می‌کند و تمام. چون آدم به ادامهٔ زندگی‌اش مشغول می‌شود. اگر این‌گونه نباشد، ادامهٔ زندگی برای آدم متوقف و باعث می‌شود که درجا بزند.
  • ناامیدی معنی ندارد. هرروز خوشی‌ها و مشکلات خاص خودش را دارد. پس ناامیدشدن و پاپس‌کشیدن راه چاره نیست.
  • همان‌طور که زندگی راه‌ورسم خودش را دارد، کارکردن هم از اصولی تبعیت می‌کند. هر کسی باید ابعاد و ظرفیت‌های شغلی خود را بشناسد و از همه مهم‌تر میزان توقعات خود از شغلش را در نظر بگیرد. اصلاً در ذات هر شغلی چنین نکاتی نهفته‌است.
  • به نظرم کسانی که ناامید و عصبی می‌شوند، شغل خود را اصلاً نمی‌شناسند... در مورد شغل بازیگری هم این واقعیت وجود دارد که هرچه سنمان بالاتر برود، تعداد نقش‌های مطلوب و خوب هم کمتر و از طرفی هم بازیگر سخت‌گیرتر می‌شود. به نظرم به‌جای اینکه غصه بخوریم، بهتر است آغوشمان را برای پذیرش این واقعیت گشوده کنیم.
  • من در همهٔ جهات زندگی‌ام شعاری دارم و اینکه «اگر شد چه عالی، نشد چه بهتر!». این جمله از نظر من شگفت‌انگیز است. این جمله تأثیر روانی بسیار عجیبی روی ذهن دارد، پیشنهاد می‌کنم آزمایش کنید.
    • ۳۰ آوریل ۲۰۱۷/ ۱۰ اردیبشهت ۱۳۹۶، مصاحبه با روزنامهٔ «شرق»[۲]

نوشتارهای وابسته

[ویرایش]

منابع

[ویرایش]
  1. امید، جمال. فرهنگ سینمای ایران. تهران: نگاه، ۱۳۷۷ش-۱۹۹۸م. ۹. شابک ‎۹۶۴۶۱۷۴۸۹۲. 
  2. فرانک آرتا. «اگر شد چه عالی، نشد چه بهتر» (مصاحبه). sharghdaily.ir، ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۶–۳۰ آوریل ۲۰۱۷. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۲۳ مارس ۲۰۲۲. 
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ