پرش به محتوا

یانی

از ویکی‌گفتاورد

یانی (به انگلیسی: Yanni) (زاده ۱۴ نوامبر ۱۹۵۴) موسیقی‌دان، پیانیست، نوازندهٔ کیبورد و آهنگساز اهل یونان و ساکن ایالات متحده است.

دارای منبع

[ویرایش]
  • مایلم شما را با چند اندیشه ترک کنم:

چندی پیش مصاحبه‌ای با یکی از فضانوردان «شاتل فضایی» را تماشا می‌کردم، و او در این مصاحبه تجاربش را حین گردش بدور سیاره [زمین] توصیف می‌کرد، و می‌گفت که زمین چقدر از بالا زیباست، و گفت که، هنگامی که از فراز اروپا می‌گذشت، با شگفتی تمام دریافت که تفکیک کشورها از یکدیگر برایش کار دشواری است. او گفت، دلیل این اتفاق این است، که خطوط در نقشه‌ها در زمین نیستند، این نکته‌ی مهمی است: این خطوط واقعاً وجود ندارند. آن‌ها — کاملاً — ساختگی هستند، و این توهم را که ما همه به نوعی با هم فرق داریم تداوم می‌بخشند. من فکر می‌کنم دنیا جای خیلی بهتری می‌بود اگر که ما یک روز، دیگر وانمود نمی‌کردیم که این خطوط وجود دارند و به جای تفاوت‌هایمان روی شباهت‌هایمان تمرکز می‌کردیم. و من فقط می‌خواهم یک مورد دیگر را بخاطر داشته باشیم، اینکه هر چیز بزرگی که تا کنون برای انسانیت رخ داده به صورت یک فکر یگانه در ذهن یک نفر آغاز گشته است. و اگر هر کدام از ما قادر به همچین تفکری باشد، پس همه‌ی ما چنین ظرفیت و توانایی را داریم، زیرا ما همه یکسان هستیم.

  • گاهی اوقات ما در دردسرهایمان و در مشکلاتمان گیر می‌افتیم و اجازه می‌دهیم زندگی از دستمان بلغزد، اما زندگی ارزشمند است، تمام زندگی، و هرکسی بایستی تلاش کند تا هراندازه از آن را که ممکن است دریافت کند.

یانی با واژگان از انتشارات میراماکس، با نویسنده همراه دیوید رِنسین

[ویرایش]
  • پدرم یک بار گفت «اگه همه‌ی دنیا می‌خواد به چپ بره و تو حس می‌کنی باید به راست بری، برو راست. مجبور نیستی دنباله‌روی کنی. مجبور نیستی اینکه کدوم طرف می‌خوای بری رو بزرگش کنی. فقط برو. خیلی آسونه.»
  • هرچقدر کمتر بخواهی، ثروتمندتری. هرچقدر بیشتر لازم داشته باشی تا احساس خوشبختی کنی، بدبخت‌تر خواهی بود.
  • پدرم به من آموخته بود که یکی از مهمترین قابلیت‌ها در زندگی، توانایی درد کشیدن و پافشاری است، و برای سال‌ها این درس به‌خوبی به کارم آمده بود.
  • مهمترین نبرد، آن است که بر خودت غلبه کنی.
  • من نمی‌خوام مسائل برای من حل بشن. من چوب ماهیگیری رو می‌خوام، نه ماهی رو.

پیوند به‌بیرون

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
یانی
دارد.
در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ
یانی
موجود است.