پرش به محتوا

ویکی‌گفتاورد:قهوه‌خانه/بایگانی ۱

از ویکی‌گفتاورد

موارد رده‌بندی نشده[ویرایش]

درود:راست گفتي! چه خوب است به جاي فارسي هميشه پارسي بنويسيم بويژه در بخش زبانهاي ديگر خوب است پارسي نوشته شود نه فارسي!! واژگان بيگانه را فراموش كنيم درباره ي دگرش دبيرَه(تغييرخطمان)چه پيشنهادهاوديدگاههايي داريد شايد بيشتر از يك سده است كه قرار است دگرش دبيره شود ولي هنوز رخنداده بهترين دبيره به جاي دبيره ي كنوني دين دبيره(خط اوستايي) است ما كه خودمان چند تا دبيره داريم پس دبيره ي لاتين را هم فراموش كنيم.

Request[ویرایش]

Hi, I am user meta:user:Walter. I respectfully request this community to consider my following request; I write a newsletter about what is going on in the Wikimedia projects in all languages. It is my hope that every community, like this one, has some people who read Wikizine. Then I can maybe receive some news from those readers about your project and in the other direction the can inform there community in your own language about the Wikimedia news possibly. I would like to ask this community to include on this page on the top and/or a relevant page a small banner for Wikizine.

If a banner is placed here on the correct page the change that someone here will think about Wikizine and report some local news will increase highly I suspect. Or that people will take a look and read the Wikimedia news. And maybe even share it locally. Here are the banners; meta:Wikizine/banners

My apologies that this is in English and the Wikizine is also in English. But there is not other way to do this. If there are questions please ask it here. I will be watching this page for two weeks from now on frequently. Greetings, --Walter ۱۳:۰۹, ۲۶ ژوئیه ۲۰۰۶ (UTC)

اینکه نوشته اید بهتر است لاتین را فراموش کنیم به نظر اصلا منطقی نمی آید. در حال حاضر با توجه به زبان های معاصر دنیا بهترین گزینه الفبای لاتین می باشد. دیگر اینکه در عرصه ی زبان تعصب جایی ندارد . چنان که اهل فن به خوبی می دانند زبان قرارداد است .

بهترین کار و پیشنهادی که تا به حال انجام پذیرفته کار مرحوم دکتر زامنهوف لهستانی بود یعنی زبان اسپرانتو. یکی از راههای ارتقای وحدت و همدلی بشر یافتن زبان مشترک برای همه ی افراد بشراست نه دامن زدن به تعصبات دور از منطق و عقلانیت! دیگر اینکه از لحاظ تاریخی وقتی زبانی مرد دیگر مرده است و زنده شدنی نیست عین هر مرده ی دیگر .میر حسین دلدار بناب--—پیام امضا نشدهٔ قبلی توسط 95.81.119.55 (بحثمشارکت‌ها) نوشته شده‌است.

چرا باید همکاری کنم؟[ویرایش]

ویکی گفتاورد زیر شاخه دانشنامه آزاد ویکی پدیاست که یکی از بزرگترین دانشنامه های موجود آنلاین می باشد. کمک شما به این مجموعه بمعنی کمک به علم موجود آنلاین به زبان فارسی ست. و این می تواند بیشتر از هر چیز دیگر در حال حاضر برای ایرانیان و فارسی زبانان ارزش داشته باشد. مسلما خود شما بهتر می دانید که چنین دانشنامه ای چقدر می تواند برای تمام اقشار مردم کاربردی و سودمند باشد و نیز می دانید که چنین دانشنامه ای به زبان فارسی تا بحال وجود نداشته است. پس کمک های شما نه تنها کمک به ویکی پدیا هستند بلکه افزودن به لبه علم به زبان فارسی در اینترنت هستند! --Silent lake ۱۴:۳۸, ۲۰ نوامبر ۲۰۰۶ (UTC)

همچنین ایجاد یا گسترش یا دسته‌بندی مطالب(حتی گفتاوردها) به زبان فارسی، منجر به دسترسی و در نهایت زنده‌ماندن پارسی خواهد شد. Wayiran ‏۲۴ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۱۳:۵۲ (UTC)[پاسخ]

موافقم و اصل پیوستن من به ویکی ها نیز همین بوده است . ولی اگر بخواهیم منطقی به ماجرا بنگریم این است که ما پارسی زبانان در بدترین شرایط هستیم . کشورهای پارسی زبان با اکثریت سه کشور هستند ؛ ایران ، افغانستان و تاجیکستان . تاجیکستان به دلیل این که شوروی دبیره اش را به دبیره ی سیرلیک تغییر داد عملا از ما جدا افتاده و همونطور که میبینید ویکی های تاجیکی هم داریم . افغانستان هم که به دلیل جنگ و مشکلات فراوانی که دارند متاسفانه خیلی کم پیش میاد کاربری اهل افغانستان رو در ویکی های مختلف ببینیم ، پس قبول کنید که در اینترنت و ویکی ها اکثریت دست ایرانی ها هست ، شاید اگر این دو کشور هم‌زبان هم به ما کمک میکردند الان خیلی جلوتر بودیم. با این حال مشارکت پارسی‌زبانان با توجه به تعدادشون خیلی خوب هست ، برای مثال زبان فارسی همیشه با عربی توی ویکی ها برابری میکنه و این نشون میده که ما نسبت به عربی بسیار عالی کار کرده ایم . (عرب زبانان در حدود ۱۵ کشور پراکنده اند) با این حال نباید به این اکتفا کنیم ، عرب‌زبانان از قدیم برای ما حریف نبوده‌اند و ما باید بنای رقابت رو با انگلیسی زبانان بگزاریم . Sochiant (بحث) ‏۱۹ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۶:۱۱ (UTC)

فراویکی‌گفتآورد[ویرایش]

به نظر من هنوز فونت مورد استفاده در ویکی‌گفتآورد مناسب نیست، فونت خودکار شاید بهتر باشد نمونه آن را میتوان در اینجا دید: http://www.fontsfa.com/view/563.aspx مهدي (غ) ۱۴:۲۷, ۱۸ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)

قلم‌های مورد استفاده در ویکی‌گفتاورد همانند قلم‌های استفاده شده در ویکی‌پدیا می‌باشد. این قلم‌ها برای استفاده در همه سیستم‌ها مناسب بوده و تست شده‌اند. از این‌رو فکر نکنم این امکان وجود داشته باشد که بتوان قلم‌ها را تغییر داد. سجاد ۰۷:۵۴, ۲۰ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)
ببخشید از ین که حرف‌ام ناقص بود، منظور من فونت به کار رفته در لوگو ست نه فونت متن ها.مهدي (غ) ۰۲:۳۸, ۲۱ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)
من دنبال باز کردن یک بحث هستم لوگوی پیشنهادیم درست شده اگر خواستید به این آدرس یک سر بزنید http://meta.wikimedia.org/wiki/Talk:Wikiquote

مهدي (غ) ۱۲:۴۶, ۲۴ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)

لوگوی جدید توسط Mmehdi.g
با سلام، این کار شما اشتباه است! شما نمی‌توانید بدون رسیدن به اجماع درخواستی را در فراویکی مطرح کنید. اگر ممکن است هر چه زودتر درخواست را از فراویکی بردارید. کاربرانی که باید در این مورد نظر دهند اینجا هستند نه در فراویکی. از این‌رو درخواستتان باید اینجا مطرح شود و اگر توسط کاربران اجماعی صورت گرفت بقیهٔ مراحل را طی نمود. پاینده باشید.سجاد ۱۳:۱۰, ۲۴ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)
مشکل اینه که اینجا هم افراد زیادی نیستند که نظر بدهند البته باید در نهایت افراد مواثر نظر بدهند من هم بحث رسمی آغاز نکردم بحث اصلی باید در Requests for logos انجام بشه که البته در صورت اجماع این کار عملی می‌شه. مهدي (غ) ۱۵:۳۸, ۲۴ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)
دوست گرامی چون افراد زیادی نیستند نظر دهند دلیل نمی‌شود که بحث و درخواست را جای دیگری ببرید! اینجا هم برای خود کاربرانی دارد، هر چند کم! به هر روی ابتدا شما بحثی را که در فراویکی قرار داده‌اید از آنجا بردارید و بحثتان را در اینجا و با اطلاع‌رسانی مناسب مثلا در ورودی کاربران و ... آغاز نمایید تا کاربران نظر دهند آنوقت اگر اجماعی حاصل شد می‌توان درخواست را در صفحه‌ای که در بالا اشاره کردید آورد. آن صفحه برای این کار است نه بحث بر سر این موضوع. پاینده باشید. سجاد ۱۰:۱۷, ۲۵ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)

چشم انجام شد. مهدي (غ) ۱۴:۰۸, ۲۵ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)

سپاس از توجه! می‌توانید بحثتان را در بحث ویکی‌گفتاورد:تغییر نامواره شروع نمایید. پاینده باشید. سجاد ۱۶:۰۶, ۲۵ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)
انجام شد.مهدي (غ) ۱۸:۱۷, ۲۵ آوریل ۲۰۰۷ (UTC)

سلام.حالا خوبه که خود ویکی کل این مباحث رو جدا میکنه وگرنه تا الان معلوم نمیشد چی رو کجا پیدا کنیم...خیلی دیر به دیر سر می زنید اینم مشکل اینجاستIliya ‏۱۷ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۱۶:۵۳ (UTC)[پاسخ]

همچین دیر به دیر هم نیست :) - اگر پیغامی باشد در خدمتیم.Sahim ‏۱۷ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۴۹ (UTC)[پاسخ]

خاک مرده[ویرایش]

اینجا دیگه خیلی ساکته مثل اینکه خاک مرده پاشیدن. مهدی (غ) ۰۱:۰۸، ۲۲ ژوئن ۲۰۰۷ (UTC)

...زندگی آتشگهی دیرنده پابرجاست
گر بیفروزیش، رقص شعله اش از هرکران پیداست
ورنه خاموش است و خاموشی گناه ماست!
--Amouzandeh ۱۶:۱۷، ۲۲ ژوئن ۲۰۰۷ (UTC)
موافقم! ویکی گفتاورد خیلی مهجور شده و این گناه ماست!--Behzaad ۰۸:۲۹، ۳ اوت ۲۰۰۷ (UTC)
با توجه به نظر موافقی که ارایه نمودید، خواهش میکنم ساعتی از اوقات گرانبهای خود را صرف همکاری با ویکی‌گفتاورد فارسی نمائید و تجارب سودمند خود را در اعتلای این پروژه بکار بندید. در هر زمینه یا موضوعی که مایل به همکاری باشید، موجب قدردانی است. با سلام: --Amouzandeh ۰۰:۲۷، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)
چشم. ویکی‌پدیا به میدان جنگ تبدیل شده. آرامش اینجا واقعاً فوق‌العاده است.--Behzaad ۱۹:۲۳، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)
از توجه شما سپاسگذارم، منهم امیدوارم این آرامش پابرجا بماند. انجام هر کاری در محیط آرام و دوستانه لذت و بازدهی بیشتری به همراه دارد. --Amouzandeh ۱۴:۳۰، ۸ اوت ۲۰۰۷ (UTC)

همدلي وهمبستگي ارامش روبه ارمغان مياره (گرداب)

وقتی دیشب دیدم که ویرایش من آخرین ویرایش بعد از ۱۰ روز هست بسیار تعجب کردم ، چون باور نمیکردم در یک ویکی در طی ۱۰ روز هیچ ویرایشی انجام نشه ، دوستان یاری کنید تا با هم ویکی‌گفتاورد رو به جای مناسب خودش برسونیم ، آخه شرمم میاد که بگم ویکی‌گفتاورد فارسی ۱۴۰۰ صفحه داره و ویکی‌گفتاورد انگلیسی ۲۱.۰۰۰ . سوشیانت  گفتگو  ‏۱۹ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۶:۲۶ (UTC)

نقل قول مناسب[ویرایش]

صفحه‌یی برای نقل قول از احمد بهمنیار درست کرده بودم که حذف شد. و در پاسخ جناب سجاد فرمودند:«نقل‌قولی که مناسب ویکی‌گفتاورد باشد، نداشت» کسی می‌داند نقل‌قول مناسب چیست؟ و سازوکار حذف صفحات اینجا چگونه است؟ Mostafazizi ۰۹:۲۴، ۴ اوت ۲۰۰۷ (UTC)

لطفأ به مقاله سعدی، حافظ، امیر خسرو دهلوی، ایرج‌میرزا و ... مراجعه کنید. نقل‌قول‌هایی که مشاهده می‌کنید مجموعه‌ای از امثال و حکم، پند و اندرز، سخنان حکمت‌آمیز و ضرب‌المثل است. اگر نگاهی به مقالات فیلسوفانی مثل آرتور شوپنهاور، فریدریش نیچه و ... بیندازید، نقل‌قول‌هایی هستند که به نوعی در اذهان مردم و فرهنگ و ادبیات جهانی ضبط و حک شده‌اند. گرچه من از دیدار صفحه «احمد بهمنیار» محروم ماندم، فکر می کنم دوستمان سجاد با توجه به این مهم اقدام به حذف آن نموده‌اند. اگر بازهم نگاهی به مقاله سید مرتضی آوینی بکنید خواهید دید که این مقاله نیز به استثنای چند نقل‌قول، حذف‌شدنی است. مقاله‌ای که بلندگوی یک نظر خاص سیاسی است برای درج در ویکی‌گفتاورد مناسب نیست. با توجه به اطلاع ناقصی که دارم نظرم را نوشتم و به حقانیت آن نیز مطمئن نیستم. --Amouzandeh ۰۰:۵۸، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)
 • از توضیحات شما سپاسگزارم. به هر حال به‌نظر من حذف مقاله بدون حتا درج پیامی در صفحه‌ی بحث ایجاد کنند عمل شایسته و بایسته‌یی نیست. من آن صفحه را به توصیه دوستان در ویکی‌پدیا ایجاد کرده بودم چون مقاله با آن نقل قول طولانی می‌شد اما وجودش برای مقاله ضروری بود گفتند بیایم در اینجا قرار دهم که من هم چنین کردم. Mostafazizi ۰۶:۴۱، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)


الگو خوشامد[ویرایش]

چرا وقتی دکمه ویرایش جلوی تاپیک خوشامدگویی زده میشود «الگو:خوشامد» ویرایش میشود و نه آن تاپیک؟!--Behzaad ۱۹:۲۵، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)

ببخشید! اشتباه از من بود. الگو را درست استفاده نکرده بودم. سجاد ۰۷:۰۴، ۹ اوت ۲۰۰۷ (UTC)

مقاله احمد بهمنیار[ویرایش]

آقای عزیزی، منظورتان از «احمد بهمنیار» همان استاد دانشگاه تهران و مؤلف «داستان‌نامه بهمنیاری» است یا کس دیگری را در نظر داشتید؟ اگر استاد احمد بهمنیاری مورد نظر است می‌توانم نقل‌قول‌های مناسبی از داستان‌نامه انتخاب کنم. با درود فراوان: --Amouzandeh ۱۸:۱۵، ۷ اوت ۲۰۰۷ (UTC)

User:Dinybot, a bot flag request[ویرایش]

User:Dinybot, a bot flag request[ویرایش]

Hello, I would like to ask for the bot flag for the Dinybot robot. It is a classical global automatic interwiki robot which operates at all Wikiquotes. Demonstrative editations are available. Also specification in English is available. Simple specifiation follows:

 • Bot Operator: User:Martin Kozák
 • Aim of the Bot: Periodical automated completing and keeping of the interwiki links of all projects.
 • Language used: The Python
 • Script used: Python Wikipedia Robot Framework
 • Already used on:
  1. Czech Wikipedia for automated typographic corrections, code cleanups and redirects replacing, (Lightweight MediaWiki Robot Framework, since 2006-05-11)
  2. Czech Wikiquote for typographic correction, code cleanups and redirects replacing, (Lightweight MediaWiki Robot Framework, since November 2006)
  3. Wikiversity projects for completing and keeping the interwiki links. (Python Wikipedia Robot Framework, since March 2007, in pending)

Thanks for Your complaisance.

--Martin Kozák ۱۵:۰۲، ۸ سپتامبر ۲۰۰۷ (UTC)

Done ! سجاد ۰۹:۴۸، ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۷ (UTC)

Request for bot flag : DragonBot[ویرایش]

Hello, I am operator of a bot, DragonBot, and would like to have the bot flag. Here are some details about the bot, feel free to ask any questions !

 • Operator : Chtit draco
 • Purpose : Adding interwiki links
 • Script used : pywikipedia
 • Already has the bot flag on : fr,de,en,pl,sl,bg,hu,ja,no,gl,he,it,tr,sv,nl,bs,el,zh
 • I have run the bot for foolproofing, you can see its edits here

Thanks! Chtit draco ۱۶:۳۰، ۸ سپتامبر ۲۰۰۷ (UTC)

2bot flag requests in one day, that makes a lot! ;-)

Done ! سجاد ۰۹:۴۹، ۱۲ سپتامبر ۲۰۰۷ (UTC)

تاریخ فارسی[ویرایش]

سلام. به اطلاع دوستان می‌رسانم که با پیگیری‌های سروش و کاربر:حجت با کمک یکی دیگر از برنامه‌نویسان مدیاویکی توانستند امکان نمایش تاریخ ایرانی در ویکی را راه‌اندازی کنند، که این امر از ساعاتی قبل در ویکی‌های ویکی‌مدیا (مانند ویکی‌پدیا) فعال شده‌است.

برای استفاده از این ویژگی، باید زبان ویکی را فارسی قرار بدهید (که در ویکی‌پدیای فارسی پیش‌فرض است و نیاز به تغییر ندارد) و سپس به قسمت ترجیحات من بروید و در قسمت تاریخ و زمان در جعبه «قالب تاریخ» گزینه چهارمی را (که تاریخ شمسی معادل اول ژانویه را نشان می‌دهد) برگزینید.

بعد از انجام این کار، شما در صفحه‌های تفاوت، تغییرات اخیر، تاریخچه و مانند آن، به جای تاریخ میلادی، تاریخ شمسی خواهید دید. توجه کنید که با این تغییر امضای شما به شمسی تغییر نخواهد کرد. مردتنهابحث ‏۲۲ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۱۴:۴۹ (UTC)[پاسخ]

سوال[ویرایش]

سلام، من الان اینها رو دیدم. به نظرم جالب بودند و می‌خواستم بگذارم در ویکی گفتاورد، اما نمی‌دونستم مناسب هستند یا نه، و در کدام صفحه باید قرار بگیرند:

راستی منبعش رو هم لازمه بنویسیم؟ بهاره ‏۲۸ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۲۰:۴۹ (UTC)[پاسخ]

ديوار نوشته های سال ۶۸ فرانسه:

 • Boredom is counterrevolutionary.

کسالت ضد انقلابی است .

 • Masochism today takes the form of reformism.

Reform my ass .

...

 • The revolution is incredible because it’s really happening.

انقلاب باورکردنی نیست زیرا واقعا دارد رخ می دهد.

 • We will ask nothing. We will demand nothing. We will take, occupy.

ما درخواست نمی کنیم . ما تقاضا نمی کنیم . ما می گیریم و اشغال می کنیم .

 • All power corrupts. Absolute power corrupts absolutely.

هر قدرتی آلوده می کند. قدرت مطلق مطلقا آلوده می کند.

 • Barricades close the streets but open the way.

سنگر ها خيابان ها را می بندند ولی راه ها را باز می کنند.

 • The passion of destruction is a creative joy.

(Bakunin)

شور ويرانگری لذتی خلاقانه است

 • We are all “undesirables.

nous sommes tous indesirables

No to coat-and-tie revolution.


درود خوش آمدید بله منابع را بگوید راستی این سخنان زیبا از چه کسانی هستند مردتنهابحث ‏۲۸ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۲۱:۰۶ (UTC)[پاسخ]
سلام. من این صفحه (انقلاب) را ایجاد کردم. حالا باید کجا ثبتش کنم؟ اگر ایراد دارد هم لطفا درستش کنید. ممنون.
منبعشون یک وبلاگ فارسی است (پیوند). منبع محسوب می‌شود؟ بهاره ‏۲۹ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۰۷:۰۹ (UTC)[پاسخ]
پیروزی هم همینطور. بهاره ‏۲۹ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۰۷:۴۱ (UTC)[پاسخ]
در صفحه پیروزی قبلا مقاله ای با نام ناپلئون بوده است.همانجا قرار دهید. مردتنهابحث ‏۲۹ نوامبر ۲۰۰۷، ساعت ۱۹:۱۵ (UTC)[پاسخ]
موضوع بسیار جالبی است و در ویکی‌گفتاوردهای آلمانی، مجاری و... نیز وجود دارد اما به نام دیوارنوشته یا (گرافیتی - Graffiti) ویرایش شده است. واژه «انقلاب» دامنه وسیع‌تری دارد ضمن اینکه در برخی از نقل‌قول‌هایی که در این صفحه درج شده، این واژه دیده نمی‌شود. به نظر من بهتر است «دیوارنوشته» و «انقلاب» را تفکیک و برای هرکدام دو صفحه جداگانه منظور نمایید. ضمنأ تاریخ دیوارنوشته‌ها مشخص نیست (مربوط به چه سده‌ای است) با سلام: --Amouzandeh ‏۲ دسامبر ۲۰۰۷، ساعت ۱۱:۵۳ (UTC)[پاسخ]

درود[ویرایش]

الگو جدید با عنوان هشدار خرابکاری ساخته شده که می توانید آنرا از به این حالت استفاده کنید .{{هشدار خرابکاری}} مردتنهابحث ‏۱ دسامبر ۲۰۰۷، ساعت ۲۲:۲۳ (UTC)[پاسخ]

اگر همهٔ الگوها در جایی مجزا معرفی شوند خوب است. چون بسیاری از الگوهای ویکیپدیا در اینجا کار نمی‌کنند. Wayiran ‏۲۴ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۱۳:۵۶ (UTC)[پاسخ]

گذشتن از مرز ۵۰۰ نقل‌قول[ویرایش]

۵۰۰ نقل‌قول در ویگی‌گفتاورد فارسی

ویکی‌گفتاورد فارسی در تاریخ ۱۳ ژانویه ۲۰۰۸ به همت کاربران فعال خود از مرز ۵۰۰ نقل‌قول گذشت و به فهرست زبان‌های با ۵۰۰ نوشتار وارد شد. ویکی‌گفتاورد فارسی در حال حاضر با ۵۱۱ نوشتار و ۴۴۶ کاربر در بین ۸۹ زبان فعال ویکی‌گفتاورد در رده ۲۶ قرار دارد.

من به نوبه خود این موفقیت را به تمام کاربران فعال ویکی‌گفتاورد فارسی شادباش می‌گویم و امیدوارم به زودی به مرز ۱۰۰۰ نوشتار برسیم. سجاد ‏۲۱ ژانویه ۲۰۰۸، ساعت ۰۷:۴۳ (UTC)

در حال حاضر ویکی گفتاورد فارسی از مرز 1000 هم گذشته است. از دوست عزیز سجاد تقاضا دارم که نوشته خود را تصحیح نمایند.

ساخت بخش «همکاری در برگردان»[ویرایش]

بسیار پیش می‌آید که گفتاوردهایی از زبان‌های دیگر باید برگردان شوند. چون گفتاوردها از حساست ویژه‌ای برخوردار هستند، بهتر است گاهی که کسی از برگردان خود اطمینان ندارد، نخست آن را در جایی مطرح کند. Wayiran ‏۲۴ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۰۲ (UTC)[پاسخ]

گفتاورد روز[ویرایش]

گفتاورد روز چگونه گزینش می‌شود؟ Wayiran ‏۲۴ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۰۶ (UTC)[پاسخ]

تاکنون جناب آموزنده در این مورد قبول زحمت کرده‌اند در این مورد با شخص ایشان در ارتباط باشید بهتر است-- مردتنهابحث ‏۲۴ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۴۶ (UTC)[پاسخ]
گفتاوردهای روز از منابع مختلف مانند ویکی‌گفتاورد آلمانی - انگلیسی - فارسی و مجموعه‌های موجود مانند امثال و حکم دهخدا - احمد بهمنیار - رهنمون - سخن و منابع دیگر استخراج و درصورت لزوم ترجمه و سپس ویرایش می‌شود. برای این‌کار صفحه‌ای را که دوستمان سجاد ایجاد کرده است، به نام «گودال ماسه‌بازی» استفاده می‌کنیم. اگر دوستان مایل به تهیه نقل‌قول‌های روز باشند می‌توانند به صفحه نامبرده مراجعه و گفتاوردهای مناسب، کوتاه ودلخواه عامه را درج کنند. اگر سؤال دیگری بود باکمال میل پاسخ خواهم گفت. --Amouzandeh ‏۲ مه ۲۰۰۸، ساعت ۲۱:۴۴ (UTC)
اگر سعی کنید کمی بیش‌تر از گفتاوردهای ایرانی/اشعار ایرانی استفاده کنید، فکر می‌کنم بد نباشد. من خیلی سر نمی‌زنم، ولی ۳ بار که تا به حال به آن‌ها توجه کرده‌ام، دیده‌ام که هر سه بار گفتاوردهای غیر ایرانی بوده‌است. ولی روی هم رفته از هر کسی که اینجا را می‌گرداند، سپاسگذارم. به راستی به نظر من بعد از ویکی‌پدیای فارسی، شاید همین ویکی‌گفتاورد قدرتمندترین باشد. --Wayiran ‏۳۰ ژوئن ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۵۱ (UTC)[پاسخ]

Tanhabot[ویرایش]

در انتظار پرچم است مردتنهابحث ‏۲۶ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۲۰:۱۰ (UTC)[پاسخ]

انجام شد! سجاد ‏۲۷ آوریل ۲۰۰۸، ساعت ۰۸:۱۲ (UTC)[پاسخ]

گفتاورد +‌فیس‌بوک[ویرایش]

من متأسفانه اینجا فعال نیستم ولی ایده‌ای داشتم که یک برنامه برای فیس‌بوک بنویسیم که گفتاوردهای اینجا را در پروفایل افراد نمایش دهد. آنهایی که بیشتر در مورد اینجا می‌دانند؛ آیا راهی وجود دارد که گفتاوردها را نرم‌افزاری استخراج کنیم؟ یعنی صفحات آنقدر استاندارد است که این کار انجام شود؟ کسی می‌داند در نسخه انگلیسی چنین شده است یا خیر؟ منظورم ایجاد دیتابیس از گفتاوردهای موجود است. حسام ‏۱۴ مه ۲۰۰۸، ساعت ۲۲:۳۳ (UTC)

البته به نظر می‌رسد که صفحه گفتاورد روز برای شروع بد نیست. حسام ‏۱۴ مه ۲۰۰۸، ساعت ۲۲:۳۷ (UTC)
به نظر من می‌شود.اما فیس بوک برای من بشدت فیل تر شده‌است. مردتنهابحث ‏۱۴ مه ۲۰۰۸، ساعت ۲۳:۴۹ (UTC)
ایدهٔ بسیار خوبیست. --Wayiran ‏۳۰ ژوئن ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۴۵ (UTC)[پاسخ]

عکس صفحهٔ نخست[ویرایش]

چرا در این عکس تنها بزرگان غرب وجود دارند؟ اگر من عکسی با کیفیت مناسب با همین رنگ سایه و همین اندازه، بسازم که بزرگان ایرانی هم در آن باشند، آیا گذاشته می‌شود؟ سپاس --Wayiran ‏۳۰ ژوئن ۲۰۰۸، ساعت ۱۵:۰۱ (UTC)[پاسخ]

اگر افراد خاصی از بزرگان ایران در نظرتان است که در ویکی عکس داشته‌باشند، بفرمایید تا آن‌ها را بیفزایم. به نظر من: ابن سینا، فردوسی، حافظ، .... ؟؟؟؟ --Wayiran ‏۳۰ ژوئن ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)[پاسخ]

لطفا تلفیقی باشد از بزرگان ایران و افغانستان و دنیا ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۳۰ ژوئن ۲۰۰۸، ساعت ۲۳:۳۷ (UTC)[پاسخ]

حتما، ولی بیش از ۴-۵ نفر که نمی‌توان گذاشت. به نظرم یکی بیگانه باشد، ۲ تا افغان/تایجیک، ۲ تا هم ایرانی چطور است؟ دوستانی که گفتاورد شناسند فهرستی از اسامی (آنانی که عکس رایگان در ویکیپدیا دارند) بدهند سپاسگذار می‌شوم. --Wayiran ‏۱ ژوئیه ۲۰۰۸، ساعت ۱۴:۱۲ (UTC)

من خودم نظرم اینست یک ایرانی یک افغان یک تاجیک و یک فرانسوی و یکی‌دیگر از ادبای دنیا♦ مرد تنها ♦ ب ‏۱ ژوئیه ۲۰۰۸، ساعت ۱۶:۵۱ (UTC)

فردوسی ، سعدی ، حافظ ، فارابی ، خمینی ، شریعتی، مطهری از پارسی زبانان گزینه های خوبی هستند.

ویکتور هوگو، ارسطو، افلاطون، آلبر کامو ، گاندی و نیچه هم از بیگانگان به نظر من مناسب هستند. علی رجبی ‏۳۱ اوت ۲۰۰۸، ساعت ۱۵:۵۵ (UTC)[پاسخ]


ایجاد رده ساز اتوماتیک[ویرایش]

دوستان ظاهراً ویکی گفتاورد بدجوری با فقر امکانات وعدم توجه کاربرها مواجه شده. باید یه سری از امکانات ویکی پدیا در اینجا هم ایجاد بشه. مثلاً رده ساز اتوماتیک که نبودش بسیار به چشم میخوره. وجود یک رده ساز به مانند رده ساز ویکی پدیا خیلی مفید خواهد بود.--  عبدالله  بحث ‏۲۷ فوریه ۲۰۰۹، ساعت ۱۲:۳۸ (UTC)

درود در اینجا هم فعال است فقط کافیست به اینجا بروید و از تب ابزارها هات‌کت را فعال کنید ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۲۷ فوریه ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)
بسیار متشکرم مدیر عزیز.--  عبدالله  بحث ‏۲۷ فوریه ۲۰۰۹، ساعت ۱۹:۴۱ (UTC)

الگو ها[ویرایش]

با سلام! نیازی شدیدی به الگوهای ویکی در اینجا احساس میشه مثل الگوی جلد کتاب برای بارگزاری تصاویر و ...! آیا اجازه ساخت این الگو هارو دارم یا نه؟؟؟؟؟؟ با تشکر--  عبدالله  بحث ‏۲ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۰۹:۵۵ (UTC)[پاسخ]

اینجا شبیه خانه اشباح شده! یکی جواب بده!--  عبدالله  بحث ‏۳ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۹:۳۸ (UTC)[پاسخ]
الگوهای لازم را فهرست کنید همه‌شان را می‌سازم ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۴ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۳:۴۶ (UTC)[پاسخ]
سپاسگزارم. ظاهراً یکسری را ساخته اید و مقداری باقیست.--  عبدالله  بحث ‏۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۰۸:۴۱ (UTC)[پاسخ]
بقیه را همین یکی دروزه می‌سازم ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۲:۱۸ (UTC)[پاسخ]
مدیر عزیز. اگر راهنمای ساخت الگو را به من نشان دهید و مقداری کمک نمائید تا بیاموزم دیگر مزاحم وقت شما نخواهم شد. با تشکر فراوان. ارادتمند--  عبدالله  بحث ‏۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۲:۵۷ (UTC)[پاسخ]
مدیر گرامی این یکی دوروز هنوز نشده است؟؟؟؟؟؟--  عبدالله  بحث ‏۹ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۲:۲۳ (UTC)[پاسخ]
یه ضرب المثل قدیمی میگه: کَس نخوارد پشت من جز ناخن انگشت من! برخی رو خودم ساختم.--  عبدالله  بحث ‏۱۳ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۰۸:۲۹ (UTC)[پاسخ]

الگوهای ویکی پدیا[ویرایش]

دوستان من الگوی سرشناسی رو ساختم ولی نمیدونم واقعاً باید اینها اینجا باشند یا نه؟؟؟؟؟؟ با اینکه بهشون نیازه ولی نیستند. علت چیه؟ خیلی از الگوها، صفحات و غیره وجود ندارند. آیا باید از ویکی پدیا نقل کرد؟ تکلیف چیست؟ --  عبدالله  بحث ‏۱۳ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۴۶ (UTC)[پاسخ]

سعی کنید فقط برای افراد سرشناس صفحه بسازید ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۱۴ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۰:۳۲ (UTC)[پاسخ]
بله! ولی برای افراد دارای مشکل سرشناسی چی؟ یعنی مقاله هایی که موجوده رو میگم میشه از الگوی {{سرشناسی}}‎ استفاده کرد؟ ساختمش ولی باید لینک هاشو ساخت!--  عبدالله  بحث ‏۱۴ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۱:۵۱ (UTC)[پاسخ]
اگر کمک خواستید من در خدمتم فعلا دستی به سر و روی صفحه اصلی می‌کشمLadsgroup ‏۱۵ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)[پاسخ]
متشکرم امیرجان!--  عبدالله  بحث ‏۱۵ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۶:۱۴ (UTC)[پاسخ]

تصویر هفته[ویرایش]

بهتر نیست که همانند ویکی پدیا تصویر هفته هم داشته باشیم؟ میتونیم در اون روز تصویر یکی از مشاهیر رو به همراه یکی از سخنان گهربار و لینکی به همون صفحه مربوط قرار بدیم. در ضمن صفحه اول نیاز به یه مقدار کار گرافیکی بیشتر و تنوع در رنگبندی و رنگبندی مناسب داره. --  عبدالله  بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۰۶:۳۱ (UTC)[پاسخ]

فکر بدی نیست،فقط نیازمند کاربر مشتاق است.اگر مایل بودید در زیر صفحه‌تان صفحه اصلی را با پیشنهادتان بازسازی کنید تا نظر بقیه را دریابیم.دوستدار ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۱۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۰۰ (UTC)[پاسخ]
مدیر گرامی من تمام سعیم رو کردم.البته بازم میشه این طرح رو تغییر داد. حالا شما و سایر دوستان ببینید و نظرتون رو بگید: کاربر:Ab2llah/صفحهٔ اصلی منتظرم تا نظرتون رو زودتر بشنوم!ارادتمند--  عبدالله  بحث ‏۱۶ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۲۱:۵۶ (UTC)[پاسخ]
جذاب است.من موافقم اما لطفا لطفا منتظر نظر جناب آموزنده و سجاد هم باشیم ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۱۷ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۴:۳۱ (UTC)[پاسخ]
مرسی مدیر گرامی! ولی اون عنوانی که گذاشتین محتواش در طرح منم بود.

در ضمن این طرح در رنگبندی خیلی مشکل داره. دلم میخواست بر اساس وب2 طراحی بشه تا رنگبندی جذابی داشته باشه. ای کاش میتونستم مثل این دربیارم. اگر میشد این رنگبندی رو پیاده کرد عالی میشد.--  عبدالله  بحث ‏۱۷ مارس ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)[پاسخ]


با سلام[ویرایش]

با آوردن تصویر در کنار نقل‌قول موافقم اما برخی از گفتاوردها ضرب‌المثل هستند و بسیاری از مشاهیر فاقد تصویرند یا این‌که مقاله‌ای در ویکی‌گفتاورد ندارند. درمجموع با پیشنهاد شما عزیزان موافقم و از تلاش و پیگیری دوستان در به‌سازی ویکی‌گفتاورد سپاسگذارم. ضمنا صفحه‌ای که سجاد گرامی آماده کرده‌اند کامل و موضوع‌ها را به بهترین وجهی به نمایش گذاشته است. با تشکر و آرزوی موفقیت: --Amouzandeh ‏۱۸ آوریل ۲۰۰۹، ساعت ۱۰:۴۵ (UTC)[پاسخ]

میتوان این دو را از هم جدا نمود. یعنی نقل قول روز بر اساس همان روال قبلی نمایش یابد و در ستون سمت چپ (به طور مثال) تصویری از فرد مورد نظر و نقل قولی از وی به همراه لینک به صفحه مربوطه ارائه شود. که این تصاویر به صورت هفتگی یا چند روز در میان عوض شوند.--  عبدالله  بحث ‏۱۹ آوریل ۲۰۰۹، ساعت ۰۳:۱۴ (UTC)[پاسخ]

ویکی‌گفتاورد‌پروژه[ویرایش]

نظر دوستان را در خصوص تاسیس ویکی‌گفتاورد‌پروژه‌هایی همچون همکاری هفته و هر روز یک مقاله چیست؟ آیا پتانسیل به حدی رسیده ک بتوانیم مشابه آنچه در ویکی‌پدیا داریم را در اینجا هم پیاده کنیم؟ علی رجبی ‏۲۶ آوریل ۲۰۰۹، ساعت ۰۵:۰۰ (UTC)[پاسخ]

خداوکیلی اینجامثل اینکه هیچ خبری نیست! چه برسه به اینکه بخواهی پروژه هم بزاری ... علی رجبی ‏۲ مه ۲۰۰۹، ساعت ۱۳:۱۵ (UTC)
سلام علی جان اینجا همه چیز کمی کندتر از ویکی‌پدیاست ♦ مرد تنها ♦ ب ‏۳ مه ۲۰۰۹، ساعت ۱۹:۳۸ (UTC)
متاسفانه حق با محسن گرامی است.--  عبدالله  بحث ‏۴ مه ۲۰۰۹، ساعت ۱۵:۵۵ (UTC)
بهتر نیست یه فکری برای فعالتر شدن بکنیم؟ مثلا فکر کنم اگه همچون ویکی فارسی که وپ:همه داریم اینجا هم وگ:همه رو راه بندازیم، شاید یه کمی به پیشرفت اینجا کمک کنه. علی رجبی ‏۵ مه ۲۰۰۹، ساعت ۱۹:۵۶ (UTC)
علی جان ربطی به اون نداره! علتش مسائل دیگه است.--  عبدالله  بحث ‏۶ مه ۲۰۰۹، ساعت ۱۷:۵۴ (UTC)

فهرست بندی ها[ویرایش]

دوستان برای فهرست بندی ها کمک کنید خیلی از صفحات توی فهرست ها وجود ندارند. من چندتا رو اضافه کردم شما هم کمک کنید تا همه ی صفحات فهرست بشه Mhosayn ‏۱۱ ژوئن ۲۰۰۹، ساعت ۱۲:۰۸ (UTC)[پاسخ]

سكوت[ویرایش]

آدم ازسكوت و بي حالي اينجا مي ترسه. --سيندرلا ‏۱۵ مه ۲۰۱۰، ساعت ۰۶:۵۴ (UTC)

بهاران خجسته باد[ویرایش]

نوروز را به‌تمام دوستان عزیز تبریک می‌گویم. باشد که در آینده‌یی نه‌چندان دور در ایرانی آزاد، آباد و شکوفان جشن بگیریم. --Amouzandeh ‏۲۰ مارس ۲۰۱۰، ساعت ۱۱:۰۹ (UTC)[پاسخ]

شادباش نوروزی بر همهٔ کاربران عزیز ویکی گفتاورد.--ایرانی ‏۲۰ مارس ۲۰۱۰، ساعت ۱۹:۵۴ (UTC)[پاسخ]


Wikimania Scholarships[ویرایش]

The call for applications for Wikimania Scholarships to attend Wikimania 2010 in Gdansk, Poland (July 9-11) is now open. The Wikimedia Foundation offers Scholarships to pay for selected individuals' round trip travel, accommodations, and registration at the conference. To apply, visit the Wikimania 2010 scholarships information page, click the secure link available there, and fill out the form to apply. For additional information, please visit the Scholarships information and FAQ pages:

Yours very truly, Cary Bass
Volunteer Coordinator
Wikimedia Foundation

علي شريعتي[ویرایش]

آيا كسي مي‌داند اين جمله از دكتر علي شريعتي در كدام كتابش آمده است. به دنبال منبع آن هستم:: «اگر محتواي اسلام را – كه حقايق ثابتي است – در شكل و ظرفهاي بياني تازه مطرح نكنيم ظرف و مظروف هر دو نابود مي شوند» با تشكر از دوستان

به زودي[ویرایش]

انشاءالله به زودي داخل قسمت هزار نقل قول خواهيم شد!--ر.رعنا يونسي ‏۱۴ مه ۲۰۱۰، ساعت ۱۵:۴۳ (UTC)

حاققی.میس طافا.مسجد فیاضی.

عدم مدیریت[ویرایش]

اصلا" معلوم هست ویکی گفتاورد رو کی مدیریت می کنه هیج نظارتی وجود نداره--★★★★★★ ‏۱ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۲۰:۴۳ (UTC)[پاسخ]

سرشناس یا برجسته[ویرایش]

درود ، کاربران و مدیران ویکی‌گفتاورد ،مقالات این جا را می خواندم مقالاتی همچون :

و از این قبیل مقالات هستند که ارزش سرشناسی مختصری دارند اما فکر نمی کنم که طبق تعریف ویکی‌گفتاورد برجسته باشند. در ضمن طبق تعریف قرار است گفتاورد‌های مربوط به اشخاص برجسته و ضرب‌المثل ها و فیلم ها و کتاب ها بیاید و نه «ناشناس» . در بسیاری از مقالات نظراتی با عنوان ناشناس داریم . من خوش‌بختانه وقت کافی جهت تصحیح مقالات دارم . می خواستم اول مطمئن بشم و بعد تغییرات گسترده انجام بدم. موفق باشید.--   Bersam    ‏۱۱ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۰۰:۱۳ (UTC)[پاسخ]

وپ:تام ! ابزار های اضافه[ویرایش]

متاسفانه وپ:تام‌ی این‌جا نیافتم ... لطفا ابزار‌های اضافی که Huji عزیز توی ویکی‌پدیا زحمتش رو کشیدند به این جا منتقل کنید . ویکی‌گفتاورد این ابزار ها را کم دارد.--   Bersam    ‏۱۱ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۰۰:۳۳ (UTC)[پاسخ]

سلام، این ابزارها هنوز در حال توسعه هستند و نهایی نشده‌اند، می‌توانید به جاواسکریپت شخصی‌تان منتقل کنید تا بعدا سر فرصت به طور کامل منتقل شوند.--ابراهیمب ‏۱۱ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۰۸:۴۰ (UTC)[پاسخ]
از وگ:تام می‌توانید استفاده کنید.Sahim ‏۲۷ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۰۹ (UTC)[پاسخ]

به تازگی این بخش نیز راه‌اندازی شد.Sahim ‏۲۷ اوت ۲۰۱۰، ساعت ۲۲:۱۴ (UTC)[پاسخ]

تغییر تصویر عنوان، در صفحه اصلی[ویرایش]

سلام بر دوستان عزیز. بنا به پیشنهاد یکی از کاربران، در رابطه با تغییر تصویر عنوان صفحهٔ اصلی، به این نتیجه رسیدیم که بعد از نظرخواهی از دوستان ویکی‌گفتاوردی تصویر را در صورت لزوم تغییر دهیم. حال اگر نظری و یا تصویری (پیسنهاد تصویر مهم‌ترین مرحله است) و یا مخالفت و موافقتی دارید بفرمایید تا کار تغییر تصویر را آغاز کنیم. نظر خود من در این رابطه مثبت است و به‌نظرم اگر تصویر تغییر کند و یکی از مشاهیر ایرانی جای آن تصویر یونانی (احتمالا بلوتوس کبیر) را بگیرد بهتر باشد. دوستدار همهSahim ‏۱۳ مارس ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۱۱ (UTC)[پاسخ]

این پیشنهاد من بود و خواهرم رباییدش!!باید عوض بشود تازه اون ها هم هر وقت تصویر جدید می گذارند به ما دستور می دهند عوضش کنید چون من عوض کردیم .فکر کردند اینجا ....
 • بایداول مشخص کنید تصاویر از مشاهیر شاعر فارسی زبان باید یا مشاهیر ایرانی
 • چرا از یک بیت شعر استفاده نکنیم؟

بهتر است فعلا هیچ تصویری نباشد تا مشخص کنیم.--情人茶Walid Jamal Addin拿撒勒 ‏۱۴ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۰۷:۱۵ (UTC)[پاسخ]

مصاحبه[ویرایش]

درود، می خواستم بپرسم متن یک مصاحبه رو در کدام ویکی می شود قرار داد؟ Hafezdivandari ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۵۱ (UTC)[پاسخ]

متن مصاحبه را اگر با سیاست‌ها تناقض نداشته باشد می‌توانید در همین ویکی (ویکی‌گفتاورد) قرارش دهید.--Sahim ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۰۶:۴۱ (UTC)[پاسخ]
یعنی من باید صفحه ای با نام فلانی درست کنم و جند مصاحبه ی او را بیاورم یا برای هریک از مصاحبه ها صفحه ی جدا درست کنم، حالت استاندارد کدام است و چگونه این ها را به هم ربط بدهم؟ Hafezdivandari ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۲۱:۱۲ (UTC)[پاسخ]
تنها بخشی از مصاحبه را به صورت نقل‌قول می‌توانید در صفحه مربوط به فرد اضافه کنید و تاریخ مصاحبه و جایی که چاپ شده است را به عنوان منبع بیاورید نه تمام مصاحبه را. به دلیل اینکه اکثر مصاحبه‌ها مشمول قوانین حق تکثیر می‌گردند فکر نکنم در هیچ‌کدام از ویکی‌ها بتوان متن کامل مصاحبه را اضافه نمود. سجاد ‏۲۵ آوریل ۲۰۱۱، ساعت ۲۲:۳۸ (UTC)[پاسخ]

درخواست برای ربات[ویرایش]

من در متا مجوز ربات گلوبال را گرفتم ولی برای خوش‌آمدگویی نیاز هست مجوز محلی بگیرم اگر ممکن است با این مجوز موافقت نمایید تا به صورت اتوماتیم هر ۱۵ دقیقه به کاربرهای جدید خوش آمدگویی بگویم :)Reza1615 ‏۱۲ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۹:۱۶ (UTC)[پاسخ]

موافق[ویرایش]

مخالف[ویرایش]

نظرات[ویرایش]

درخواست برای مدیریت[ویرایش]

موافق[ویرایش]

مخالف[ویرایش]

نظرات[ویرایش]

نامه سرگشاده[ویرایش]

آیا نامه های سرگشاده افراد را می توان در ویکی‌گفتاورد آن‌ها قرار داد؟ Saeedbf ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۷:۰۲ (UTC)[پاسخ]

خیر نمی‌توان چون

ویکی‌گفتاورد پروژه‌ای چندزبانه برای گردآوری مرجعی با محتویات آزاد، برای نقل جملات نغز و یا نقل‌قول‌های جالب توجه از زبان مشاهیر جهان است. Reza1615 ‏۲۵ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۸:۰۲ (UTC)[پاسخ]

Terms of Use update[ویرایش]

I apologize that you are receiving this message in English. Please help translate it.

Hello,

The Wikimedia Foundation is discussing changes to its Terms of Use. The discussion can be found at Talk:Terms of use. Everyone is invited to join in. Because the new version of Terms of use is not in final form, we are not able to present official translations of it. Volunteers are welcome to translate it, as German volunteers have done at m:Terms of use/de, but we ask that you note at the top that the translation is unofficial and may become outdated as the English version is changed. The translation request can be found at m:Translation requests/WMF/Terms of Use 2 -- Maggie Dennis, Community Liaison ‏۲۷ اکتبر ۲۰۱۱، ساعت ۰۰:۴۳ (UTC)[پاسخ]


پیوند به سال‌هاس خورشیدی ویکیفا[ویرایش]

چی جوری میشه سال‌های خورشیدی ویکیگفتاورد رو به صفحات سال در ویکیفا پیوند زد؟

آیا منظورتان این‌گونه است: ۲۰۱۲ ؟ Leyth ‏۲۷ ژانویه ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۰۷ (UTC)

Open Call for 2012 Wikimedia Fellowship Applicants[ویرایش]

I apologize that you are receiving this message in English. Please help translate it.

 • Do you want to help attract new contributors to Wikimedia projects?
 • Do you want to improve retention of our existing editors?
 • Do you want to strengthen our community by diversifying its base and increasing the overall number of excellent participants around the world?

The Wikimedia Foundation is seeking Community Fellows and project ideas for the Community Fellowship Program. A Fellowship is a temporary position at the Wikimedia Foundation in order to work on a specific project or set of projects. Submissions for 2012 are encouraged to focus on the theme of improving editor retention and increasing participation in Wikimedia projects. If interested, please submit a project idea or apply to be a fellow by January 15, 2012. Please visit https://meta.wikimedia.org/wiki/Wikimedia_Fellowships for more information.

Thanks!

--Siko Bouterse, Head of Community Fellowships, Wikimedia Foundation ‏۲۱ دسامبر ۲۰۱۱، ساعت ۱۲:۵۸ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Announcing Wikipedia 1.19 beta[ویرایش]

Wikimedia Foundation is getting ready to push out 1.19 to all the WMF-hosted wikis. As we finish wrapping up our code review, you can test the new version right now on beta.wmflabs.org. For more information, please read the release notes or the start of the final announcement.

The following are the areas that you will probably be most interested in:

 • Faster loading of javascript files makes dependency tracking more important.
 • New common*.css files usable by skins instead of having to copy piles of generic styles from MonoBook or Vector's css.
 • The default user signature now contains a talk link in addition to the user link.
 • Searching blocked usernames in block log is now clearer.
 • Better timezone recognition in user preferences.
 • Improved diff readability for colorblind people.
 • The interwiki links table can now be accessed also when the interwiki cache is used (used in the API and the Interwiki extension).
 • More gender support (for instance in logs and user lists).
 • Language converter improved, e.g. it now works depending on the page content language.
 • Time and number-formatting magic words also now depend on the page content language.
 • Bidirectional support further improved after 1.18.

Report any problems on the labs beta wiki and we'll work to address them before they software is released to the production wikis.

Note that this cluster does have SUL but it is not integrated with SUL in production, so you'll need to create another account. You should avoid using the same password as you use here. — Global message delivery ‏۱۵ ژانویه ۲۰۱۲، ساعت ۰۰:۰۷ (UTC)

MediaWiki 1.19[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language.) The Wikimedia Foundation is planning to upgrade MediaWiki (the software powering this wiki) to its latest version this month. You can help to test it before it is enabled, to avoid disruption and breakage. More information is available in the full announcement. Thank you for your understanding.

Guillaume Paumier, via the Global message delivery system (wrong page? You can fix it.). ‏۱۲ فوریه ۲۰۱۲، ساعت ۱۴:۵۹ (UTC)

دعوت به نظرسنجی[ویرایش]

بنیاد ویکی‌مدیا از شما دعوت می‌کند تا در نظرسنجی کوتاه زیر شرکت کنید.

از اینکه برای شرکت در نظرسنجی اولویت‌دهی به توزیع سرمایه‌های ۲۰۱۲ وقت می‌گذارید، سپاسگزاریم. بنیاد امیدوار است به کمک این نظرسنجی متوجه شود که کاربران ویکی‌مدیا چه منابعی را می‌خواهند و به چه منابعی نیاز دارند (ممکن است برخی به تأمین سرمایه نیاز داشته باشند)، و با چه اولویتی. همهٔ برنامه‌های ویکی‌مدیا در اینجا ذکر نخواهد شد (مشخصاً اقدامات اصلی مستثنی شده‌اند) – و تنها به ذکر منابعی که ممکن است مورد نیاز مشارکت‌کنندگان و یا سازمان‌های وابسته به ویکی‌مدیا نظیر چپترها باشند بسنده خواهد شد.

هدف از این نظرسنجی تشخیص موارد مورد علاقهٔ شما (یا گروه‌ها مثلاً چپترها یا باشگاه‌ها) و رتبه‌بندی گزینه‌ها بر پایهٔ ترجیحاتتان است. در این فهرست مواردی چون «کمک به عملکرد سرورها» منظور نشده‌اند، زیرا که وظیفهٔ مشارکت‌کنندگان و یا سازمان‌های داوطلب نیست. این نظرسنجی برای آن است که بفهمیم مشارکت‌کنندگان با کدام‌یک از اولویت‌های سرمایه‌گذاری موافقند و با کدام‌یک مخالف.

برای کسب اطلاعات بیشتر و شرکت در نظرسنجی لطفاً از صفحهٔ نظرسنجی دیدن نمایید. همچنین می‌توانید از فهرست افتادنی بالای صفحه زبان مورد نظرتان را انتخاب کنید.

این دعوت‌نامه تنها برای پروژه‌هایی فرستاده می‌شود که نظرسنجی کاملاً و یا اکثرش به زبان آن پروژه ترجمه شده باشد . با این وجود، از شرکت کاربران هر یک از پروژه‌ها استقبال می‌شود. شما می‌توانید پیوند صفحهٔ نظرسنجی را با دیگر کاربران پروژه‌های ویکی‌مدیا به اشتراک بگذارید و آن‌ها را به شرکت در نظرسنجی دعوت کنید.

اگر سؤالی از من دارید، لطفاً در صفحهٔ بحثم مطرحش کنید زیرا که من نمی‌توانم پی‌گیر مباحث در هر جایی که این پیغام را گذاشته‌ام باشم. متشکرم! --Mdennis (WMF) (بحث) ‏۵ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۲۲:۰۴ (UTC)[پاسخ]

Hello, I am operator of a bot EleferenBot, and would like to have the bot flag.

--Eleferen (بحث) ‏۱۳ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۱۷:۲۸ (UTC)[پاسخ]

Done!

دیوانسالاری مردتنها[ویرایش]

من چندی پیش متوجه شدم که مردتنها دسترسی دیوانسالاری‌اش در این پروژه را از طریق کسب اجماع از جانب جامعه کسب نکرده‌است بلکه این دسترسی به دلیل آنچه «روی زمین نماندن کارها» اعلام شده به او اعطا شده‌است، من در همان موقع از او در ویکی‌نسک خواستم که دسترسی‌اش را پس دهد و او ضمناً پذیرفت که پس از بازگشت سجاد دسترسی‌اش را پس می‌دهد. سجاد مدتهاست که برگشته‌است و حضور فعال‌تری نسبت به مردتنها در این پروژه دارد. امروز دوباره از مردتنها خواستم با توجه به بازگشت سجاد به آنچه پیشتر گفته بود عمل کند و برای حذف دسترسی‌اش اقدام کند که متأسفانه مردتنها از این کار امتناع کرد. من پیشتر این موضوع را با ویکی‌بدهای m:User:PeterSymonds و m:User:Billinghurst در میان گذاشتم و آنها پیشنهاد کردند که ابتدا این موضوع در سطح جامعه مطرح شود تا بازخورد جامعه نیز نسبت به این موضوع مشخص شود. از جامعه خواستارم نظرشان در باب این انتصاب (در تضاد با انتخاب) را با دیگران به اشتراک بگذارند. من همچنان از طریق ویکی‌بدهای فراویکی پی‌گیر این موضوع هستم. Americophile ‏۱۹ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)[پاسخ]

 • حذف خواستار لغو هرچه سریع‌تر این انتصاب هستم. Americophile ‏۱۹ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۱۹:۵۹ (UTC)[پاسخ]
 • بماند ماندن و یا رفتن سجاد به هیچ وجه مشخص نیست و می‌توان پس از پرو پا گرفتن مجدد این ویکی و مشارکت بیشتر کاربران برای انتخاب دیوانسالار جدید و یا واستانی دسترسی مردتنها اقدام نمود اما در وضعیت فعلی وجود ایشان با این دسترسی مثمر ثمرتر خواهد بود.--Mehdi (بحث) ‏۲۴ مارس ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۲۲ (UTC)[پاسخ]
 • بماند با رفتن مردتنها کاری پیش نمی‌رود حداقل اگر الان کار اضطراری‌ای باشد انجام می‌دهد ولی اگر سجاد هم رفت ویکی بی‌در و پیگر تر می‌شودReza1615 (بحث) ‏۱۸ آوریل ۲۰۱۲، ساعت ۱۵:۲۵ (UTC)[پاسخ]
 • بماند ایشان یکی از مدیران خوب ویکی گفتاورد هستند و به نظر من بودن ایشان اشکالی ندارد ، ضمن این که مگر بودن ایشان به شما ضرری میرساند ؟ سوشیانت  گفتگو  ‏۱۹ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۶:۲۵ (UTC)

تغییر نام کاربری[ویرایش]

سلام و خسته نباشید. من دارای نام کاربری Mahdi.hajiha هستم و قصد غصب حساب کاربری Mahdiz را دارم. چون در سایر پروژه ها یکی کردم و فقط کاربر قبلی صاحب Mahdiz در اینجا فعالیت داشته کمی اذیت میکند سیستم. دیوانسالاران ترتیب اثر میدهند؟ با تشکر/Mahdi.hajiha (بحث) ‏۱۷ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۶:۳۲ (UTC)

لطفا در صفحه بحث وی درخواستتان را مطرح کنید اگر طی مدت ۲ هفته پاسخی ندادند. نام کاربری غصب خواهد شد. مردتنها ‏۱۷ مه ۲۰۱۲، ساعت ۰۸:۴۵ (UTC)

Update on IPv6[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language. Please consider translating it, as well as the full version of this announcement on Meta)

The Wikimedia Foundation is planning to do limited testing of IPv6 on June 2-3. If there are not too many problems, we may fully enable IPv6 on World IPv6 day (June 6), and keep it enabled.

What this means for your project:

 • At least on June 2-3, 2012, you may see a small number of edits from IPv6 addresses, which are in the form "2001:0db8:85a3:0000:0000:8a2e:0370:7334". See e.g. w:en:IPv6 address. These addresses should behave like any other IP address: You can leave messages on their talk pages; you can track their contributions; you can block them. (See the full version of this announcement for notes on range blocks.)
 • In the mid term, some user scripts and tools will need to be adapted for IPv6.
 • We suspect that IPv6 usage is going to be very low initially, meaning that abuse should be manageable, and we will assist in the monitoring of the situation.

Read the full version of this announcement on how to test the behavior of IPv6 with various tools and how to leave bug reports, and to find a fuller analysis of the implications of the IPv6 migration.

--Erik Möller, VP of Engineering and Product Development, Wikimedia Foundation ‏۲ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت ۰۰:۵۶ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

2011 Picture of the Year competition[ویرایش]

македонскиnorskpolski

Dear Wikimedians,

Wikimedia Commons is happy to announce that the 2011 Picture of the Year competition is now open. We are interested in your opinion as to which images qualify to be the Picture of the Year 2011. Any user registered at Commons or a Wikimedia wiki SUL-related to Commons with more than 75 edits before 1 April 2012 (UTC) is welcome to vote and, of course everyone is welcome to view!

Detailed information about the contest can be found at the introductory page.

About 600 of the best of Wikimedia Common's photos, animations, movies and graphics were chosen –by the international Wikimedia Commons community– out of 12 million files during 2011 and are now called Featured Pictures.

From professional animal and plant shots to breathtaking panoramas and skylines, restorations of historically relevant images, images portraying the world's best architecture, maps, emblems, diagrams created with the most modern technology, and impressive human portraits, Commons Features Pictures of all flavors.

For your convenience, we have sorted the images into topic categories.

We regret that you receive this message in English; we intended to use banners to notify you in your native language but there was both, human and technical resistance.

See you on Commons! --Picture of the Year 2011 Committee ‏۵ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت ۱۸:۱۵ (UTC)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Mobile view as default view coming soon[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language. Please consider translating it, as well as the instructions on Meta)

The mobile view of this project and others will soon become the default view on mobile devices (except tablets). Some language versions of these projects currently show no content on the mobile home page, and it is a good time to do a little formatting so users get a mobile-friendly view, or to add to existing mobile content if some already exists.

If you are an administrator, please consider helping with this change. There are instructions which are being translated. The proposed date of switching the default view is July 5.

To contact the mobile team, email mobile-feedback-llists.wikimedia.org.

--Phil Inje Chang, Product Manager, Mobile, Wikimedia Foundation ‏۲۹ ژوئن ۲۰۱۲، ساعت ۰۴:۴۷ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Help decide about more than $10 million of Wikimedia donations in the coming year[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language. Please consider translating it)

Hi,

As many of you are aware, the Wikimedia Board of Trustees recently initiated important changes in the way that money is being distributed within the Wikimedia movement. As part of this, a new community-led "Funds Dissemination Committee" (FDC) is currently being set up. Already in 2012-13, its recommendations will guide the decisions about the distribution of over 10 million US dollars among the Foundation, chapters and other eligible entities.

Now, seven capable, knowledgeable and trustworthy community members are sought to volunteer on the initial Funds Dissemination Committee. It is expected to take up its work in September. In addition, a community member is sought to be the Ombudsperson for the FDC process. If you are interested in joining the committee, read the call for volunteers. Nominations are planned to close on August 15.

--Anasuya Sengupta, Director of Global Learning and Grantmaking, Wikimedia Foundation ‏۱۹ ژوئیه ۲۰۱۲، ساعت ۲۰:۰۲ (UTC)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

انتقال[ویرایش]

سلام دوستان، چگونه می‌توان در ویکی‌گفتاورد صفحه را انتقال داد؟ ایمانوئل کانت درست است نه امانوئل کانت.

منتقل کردم مردتنها ‏۱۵ اوت ۲۰۱۲، ساعت ۱۲:۲۱ (UTC)[پاسخ]

Request for Comment: Legal Fees Assistance Program[ویرایش]

I apologize for addressing you in English. I would be grateful if you could translate this message into your language.

The Wikimedia Foundation is conducting a request for comment on a proposed program that could provide legal assistance to users in specific support roles who are named in a legal complaint as a defendant because of those roles. We wanted to be sure that your community was aware of this discussion and would have a chance to participate in that discussion.

If this page is not the best place to publicize this request for comment, please help spread the word to those who may be interested in participating. (If you'd like to help translating the "request for comment", program policy or other pages into your language and don't know how the translation system works, please come by my user talk page at m:User talk:Mdennis (WMF). I'll be happy to assist or to connect you with a volunteer who can assist.)

Thank you! --Mdennis (WMF)‏۶ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۰۱:۵۴ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Wikidata is getting close to a first roll-out[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language.)

As some of you might already have heard Wikimedia Deutschland is working on a new Wikimedia project. It is called m:Wikidata. The goal of Wikidata is to become a central data repository for the Wikipedias, its sister projects and the world. In the future it will hold data like the number of inhabitants of a country, the date of birth of a famous person or the length of a river. These can then be used in all Wikimedia projects and outside of them.

The project is divided into three phases and "we are getting close to roll-out the first phase". The phases are:

 1. language links in the Wikipedias (making it possible to store the links between the language editions of an article just once in Wikidata instead of in each linked article)
 2. infoboxes (making it possible to store the data that is currently in infoboxes in one central place and share the data)
 3. lists (making it possible to create lists and similar things based on queries to Wikidata so they update automatically when new data is added or modified)

It'd be great if you could join us, test the demo version, provide feedback and take part in the development of Wikidata. You can find all the relevant information including an FAQ and sign-up links for our on-wiki newsletter on the Wikidata page on Meta.

For further discussions please use this talk page (if you are uncomfortable writing in English you can also write in your native language there) or point me to the place where your discussion is happening so I can answer there.

--Lydia Pintscher ‏۱۰ سپتامبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۳:۱۶ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Upcoming software changes - please report any problems[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language. Please consider translating it)

All Wikimedia wikis - including this one - will soon be upgraded with new and possibly disruptive code. This process starts today and finishes on October 24 (see the upgrade schedule & code details).

Please watch for problems with:

 • revision diffs
 • templates
 • CSS and JavaScript pages (like user scripts)
 • bots
 • PDF export
 • images, video, and sound, especially scaling sizes
 • the CologneBlue skin

If you notice any problems, please report problems at our defect tracker site. You can test for possible problems at test2.wikipedia.org and mediawiki.org, which have already been updated.

Thanks! With your help we can find problems fast and get them fixed faster.

Sumana Harihareswara, Wikimedia Foundation Engineering Community Manager (talk) ‏۱۶ اکتبر ۲۰۱۲، ساعت ۰۲:۵۲ (UTC)[پاسخ]

P.S.: For the regular, smaller MediaWiki updates every two weeks, please watch this schedule.

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Fix here.)

Fundraising localization: volunteers from outside the USA needed[ویرایش]

Please translate for your local community

Hello All,

The Wikimedia Foundation's Fundraising team have begun our 'User Experience' project, with the goal of understanding the donation experience in different countries outside the USA and enhancing the localization of our donation pages. I am searching for volunteers to spend 30 minutes on a Skype chat with me, reviewing their own country's donation pages. It will be done on a 'usability' format (I will ask you to read the text and go through the donation flow) and will be asking your feedback in the meanwhile.

The only pre-requisite is for the volunteer to actually live in the country and to have access to at least one donation method that we offer for that country (mainly credit/debit card, but also real-time banking like IDEAL, E-wallets, etc...) so we can do a live test and see if the donation goes through. All volunteers will be reimbursed of the donations that eventually succeed (and they will be low amounts, like 1-2 dollars)

By helping us you are actually helping thousands of people to support our mission of free knowledge across the world. Please sing up and help us with our 'User Experience' project! :) If you are interested (or know of anyone who could be) please email ppena@wikimedia.org. All countries needed (excepting USA)!

Thanks!
Pats Pena
Global Fundraising Operations Manager, Wikimedia Foundation

Sent using Global message delivery, ‏۱۷ اکتبر ۲۰۱۲، ساعت ۱۶:۵۷ (UTC)

Be a Wikimedia fundraising "User Experience" volunteer![ویرایش]

Thank you to everyone who volunteered last year on the Wikimedia fundraising 'User Experience' project. We have talked to many different people in different countries and their feedback has helped us immensely in restructuring our pages. If you haven't heard of it yet, the 'User Experience' project has the goal of understanding the donation experience in different countries (outside the USA) and enhancing the localization of our donation pages.

I am (still) searching for volunteers to spend some time on a Skype chat with me, reviewing their own country's donation pages. It will be done on a 'usability' format (I will ask you to read the text and go through the donation flow) and will be asking your feedback in the meanwhile.

The only pre-requisite is for the volunteer to actually live in the country and to have access to at least one donation method that we offer for that country (mainly credit/debit card, but also real time banking like IDEAL, E-wallets, etc...) so we can do a live test and see if the donation goes through. **All volunteers will be reimbursed of the donations that eventually succeed (and they will be very low amounts, like 1-2 dollars)**

By helping us you are actually helping thousands of people to support our mission of free knowledge across the world. If you are interested (or know of anyone who could be) please email ppena@wikimedia.org. All countries needed (excepting USA)!!

Thanks!

Pats Pena
Global Fundraising Operations Manager, Wikimedia Foundation

Sent using Global message delivery, ‏۸ ژانویه ۲۰۱۳، ساعت ۲۰:۵۰ (UTC)

Wikimedia sites to move to primary data center in Ashburn, Virginia. Read-only mode expected.[ویرایش]

(Apologies if this message isn't in your language.) Next week, the Wikimedia Foundation will transition its main technical operations to a new data center in Ashburn, Virginia, USA. This is intended to improve the technical performance and reliability of all Wikimedia sites, including this wiki. There will be some times when the site will be in read-only mode, and there may be full outages; the current target windows for the migration are January 22nd, 23rd and 24th, 2013, from 17:00 to 01:00 UTC (see other timezones on timeanddate.com). More information is available in the full announcement.

If you would like to stay informed of future technical upgrades, consider becoming a Tech ambassador and joining the ambassadors mailing list. You will be able to help your fellow Wikimedians have a voice in technical discussions and be notified of important decisions.

Thank you for your help and your understanding.

Guillaume Paumier, via the Global message delivery system (wrong page? You can fix it.). ‏۱۹ ژانویه ۲۰۱۳، ساعت ۱۵:۱۴ (UTC)

Help turn ideas into grants in the new IdeaLab[ویرایش]

I apologize if this message is not in your language. Please help translate it.

 • Do you have an idea for a project to improve this community or website?
 • Do you think you could complete your idea if only you had some funding?
 • Do you want to help other people turn their ideas into project plans or grant proposals?

Please join us in the IdeaLab, an incubator for project ideas and Individual Engagement Grant proposals.

The Wikimedia Foundation is seeking new ideas and proposals for Individual Engagement Grants. These grants fund individuals or small groups to complete projects that help improve this community. If interested, please submit a completed proposal by February 15, 2013. Please visit https://meta.wikimedia.org/wiki/Grants:IEG for more information.

Thanks! --Siko Bouterse, Head of Individual Engagement Grants, Wikimedia Foundation ‏۳۰ ژانویه ۲۰۱۳، ساعت ۲۰:۲۱ (UTC)

Distributed via Global message delivery. (Wrong page? Correct it here.)

Convert complex templates to Lua to make them faster and more powerful[ویرایش]

(Please consider translating this message for the benefit of your fellow Wikimedians)

Greetings. As you might have seen on the Wikimedia tech blog or the tech ambassadors list, a new functionality called "Lua" is being enabled on all Wikimedia sites today. Lua is a scripting language that enables you to write faster and more powerful MediaWiki templates.

If you have questions about how to convert existing templates to Lua (or how to create new ones), we'll be holding two support sessions on IRC next week: one on Wednesday (for Oceania, Asia & America) and one on Friday (for Europe, Africa & America); see m:IRC office hours for the details. If you can't make it, you can also get help at mw:Talk:Lua scripting.

If you'd like to learn about this kind of events earlier in advance, consider becoming a Tech ambassador by subscribing to the mailing list. You will also be able to help your fellow Wikimedians have a voice in technical discussions and be notified of important decisions.

Guillaume Paumier, via the Global message delivery system. ‏۱۳ مارس ۲۰۱۳، ساعت ۱۹:۲۲ (UTC) (wrong page? You can fix it.)[پاسخ]

پیشنهاد[ویرایش]

پیشنهاد می‌کنم که امکان ایجاد صفحات و رده‌های جدید از آی‌پی‌ها گرفته شود(همچون ویکی‌پدیا). تقریبا تمامی خرابکاری‌ها از آی‌پی‌ها سرچشمه می‌گیرد. به علت تغییر مداوم آی‌پی، نمی‌توان آنها را در صفحه بحثشان راهنمایی کرد و صفحه بحث مقاله‌ها را هم به علت ناآگاهی مطالعه نمی‌کنند. به علت جنگ ویرایشی و شکستن قانون سه برگردان، امکان واگردانی یا خنثی‌سازی مداوم تغییرات آنها هم نیست. مدیران هم که بسیار کم به این ویکی سر می‌زنند. لطفا پیشنهاد مرا بررسی کنید تا اگر کاربری راهش به اینجا افتاد نظری دهد شاید پذیرفته شد.

Ashkan P. (بحث) ۱۸ فروردین ۱۳۹۲، ساعت ۱۹:۵۸ (ایران)

(Please consider translating this message for the benefit of your fellow Wikimedians. Please also consider translating the proposal.)

Read this message in English / Lleer esti mensaxe n'asturianu / বাংলায় এই বার্তাটি পড়ুন / Llegiu aquest missatge en català / Læs denne besked på dansk / Lies diese Nachricht auf Deutsch / Leś cal mesag' chè in Emiliàn / Leer este mensaje en español / Lue tämä viesti suomeksi / Lire ce message en français / Ler esta mensaxe en galego / हिन्दी / Pročitajte ovu poruku na hrvatskom / Baca pesan ini dalam Bahasa Indonesia / Leggi questo messaggio in italiano / ಈ ಸಂದೇಶವನ್ನು ಕನ್ನಡದಲ್ಲಿ ಓದಿ / Aqra dan il-messaġġ bil-Malti / norsk (bokmål) / Lees dit bericht in het Nederlands / Przeczytaj tę wiadomość po polsku / Citiți acest mesaj în română / Прочитать это сообщение на русском / Farriintaan ku aqri Af-Soomaali / Pročitaj ovu poruku na srpskom (Прочитај ову поруку на српском) / อ่านข้อความนี้ในภาษาไทย / Прочитати це повідомлення українською мовою / Đọc thông báo bằng tiếng Việt / 使用中文阅读本信息。

Hello!

There is a new request for comment on Meta-Wiki concerning the removal of administrative rights from long-term inactive Wikimedians. Generally, this proposal from stewards would apply to wikis without an administrators' review process.

We are also compiling a list of projects with procedures for removing inactive administrators on the talk page of the request for comment. Feel free to add your project(s) to the list if you have a policy on administrator inactivity.

All input is appreciated. The discussion may close as soon as 21 May 2013 (2013-05-21), but this will be extended if needed.

Thanks, Billinghurst (thanks to all the translators!) ‏۲۴ آوریل ۲۰۱۳، ساعت ۰۴:۳۷ (UTC)[پاسخ]

Distributed via Global message delivery (Wrong page? You can fix it.)

[en] Change to wiki account system and account renaming[ویرایش]

Some accounts will soon be renamed due to a technical change that the developer team at Wikimedia are making. More details on Meta.

(Distributed via global message delivery ‏۳۰ آوریل ۲۰۱۳، ساعت ۰۳:۳۴ (UTC). Wrong page? Correct it here.)

[en] Change to section edit links[ویرایش]

The default position of the "edit" link in page section headers is going to change soon. The "edit" link will be positioned adjacent to the page header text rather than floating opposite it.

Section edit links will be to the immediate right of section titles, instead of on the far right. If you're an editor of one of the wikis which already implemented this change, nothing will substantially change for you; however, scripts and gadgets depending on the previous implementation of section edit links will have to be adjusted to continue working; however, nothing else should break even if they are not updated in time.

Detailed information and a timeline is available on meta.

Ideas to do this all the way to 2009 at least. It is often difficult to track which of several potential section edit links on the far right is associated with the correct section, and many readers and anonymous or new editors may even be failing to notice section edit links at all, since they read section titles, which are far away from the links.

(Distributed via global message delivery ‏۳۰ آوریل ۲۰۱۳، ساعت ۱۸:۲۳ (UTC). Wrong page? Correct it here.)

Tech newsletter: Subscribe to receive the next editions[ویرایش]

Tech news prepared by tech ambassadors and posted by Global message deliveryContributeTranslateGet helpGive feedbackUnsubscribe • ‏۲۰ مه ۲۰۱۳، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC)
Important note: This is the first edition of the Tech News weekly summaries, which help you monitor recent software changes likely to impact you and your fellow Wikimedians.

If you want to continue to receive the next issues every week, please subscribe to the newsletter. You can subscribe your personal talk page and a community page like this one. The newsletter can be translated into your language.

You can also become a tech ambassador, help us write the next newsletter and tell us what to improve. Your feedback is greatly appreciated. guillom ‏۲۰ مه ۲۰۱۳، ساعت ۲۰:۳۱ (UTC)

Test wiki for RTL languages[ویرایش]

Hello, Sorry for writing in English. I hope someone translates this. Amir Ahorani and I are working on specialized test wiki for RTL languages in order to test upcoming mediawiki features like Echo. It’s very basic now but we are trying to improve it and you can help by working on it and if you think something is missed ask me or Amir to add it. You can read more in Wikimedia Blog Thanks, Amir ‏۳۱ مه ۲۰۱۳، ساعت ۰۹:۳۱ (UTC) (Distributed via Global message delivery: wrong page? [[m: Distribution list/Global message delivery/RTL langs|correct the list of targets]].)

Trademark discussion[ویرایش]

Hi, apologies for posting this in English, but I wanted to alert your community to a discussion on Meta about potential changes to the Wikimedia Trademark Policy. Please translate this statement if you can. We hope that you will all participate in the discussion; we also welcome translations of the legal team’s statement into as many languages as possible and encourage you to voice your thoughts there. Please see the Trademark practices discussion (on Meta-Wiki) for more information. Thank you! --Mdennis (WMF) (talk)

Universal Language Selector will be enabled on 2013-07-09[ویرایش]

Pywikipedia is migrating to git[ویرایش]

Hello, Sorry for English but It's very important for bot operators so I hope someone translates this. Pywikipedia is migrating to Git so after July 26, SVN checkouts won't be updated If you're using Pywikipedia you have to switch to git, otherwise you will use out-dated framework and your bot might not work properly. There is a manual for doing that and a blog post explaining about this change in non-technical language. If you have question feel free to ask in mw:Manual talk:Pywikipediabot/Gerrit, mailing list, or in the IRC channel. Best Amir (via Global message delivery). ‏۲۳ ژوئیه ۲۰۱۳، ساعت ۱۳:۱۰ (UTC)