پرش به محتوا

والری تریرولر

از ویکی‌گفتاورد
در دنیای سیاست، بودن در کنار بازنده‌ها هیچ سودی ندارد.

والری ماسونو (به فرانسوی: Valérie Massonneau) (زادهٔ ۱۶ فوریه ۱۹۶۵ در آنژو فرانسه) که بعد از ازدواج دومش با نام خانوادگی تریرولر (به فرانسه: Trierweiler) شناخته می‌شود خبرنگار سیاسی فرانسوی است.

گفتاوردها[ویرایش]

برای این لحظه متشکرم (خاطرات بانوی اول سابق فرانسه)[ویرایش]

  • «منطق دنیا را نمی‌فهمم … مچ او را گرفته‌اند، اما من باید تاوان آن را پس بدهم … چه می‌شود کرد؟ همین است دیگر …»[۱]
  • «اولین کسی که می‌بینم مادرم است گه خود را به آنجا رسانده است. او را پیش از همه در آغوش می‌گیرم. مثل همه مادرها، او نیز همیشه برایم نگران است. مادرم خطر این موقعیت را درک کرده بود. در چشم‌هایش ترکیبی از غرور و ترس را می‌بینم. این دخترش است، شریک زندگی رئیس جمهور …»
  • «در دنیای سیاست، بودن در کنار بازنده‌ها هیچ سودی ندارد.»
  • «من و فرانسوا رو به روی همدیگر و روی دو کاناپهٔ متفاوت نشسته‌ایم. کاناپه‌ها زیبا هستند، فضا سنگین است و فاصلهٔ ما از هم به این زودی آشکار می‌شود …»
  • «همسران روسای دولت‌ها تقریباً همواره مظنون هستند.»
  • «سوار ماشین می‌شویم تا با سرعت تمام به سمت فرودگاه برویم و سوار هواپیمای خصوصی شویم، واقعیت و رؤیا در هم آمیخته است. کم‌کم پیام‌های تبریک از سراسر دنیا صادر می‌شوند. مردی که سالهاست دوستش دارم و تقریباً هیچ‌کس او را باور نداشت، از این پس رئیس دولت است. پیام‌های تبریک آنگلا مرکل، باراک اوباما و تعدادی دیگر از سیاستمداران را مستقیماً خودش دریافت می‌کند، پیامها تمامی ندارد، مگر اینکه تلفنش مشغول باشد… تا کی مردی که کنارم نشسته است خودش می‌ماند و تغییری نخواهد کرد؟»

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. والری تریرویلر، برای این لحظه متشکرم (خاطرات بانوی اول سابق فرانسه)، ترجمهٔ ابوالفضل الله دادی، انتشارات به نگار، ۱۳۹۴.