پرش به محتوا

نسیم ادبی

از ویکی‌گفتاورد

نسیم ادبی (۸ سپتامبر ۱۹۷۶) (۱۷ شهریور ۱۳۵۵) بازیگر ایرانی است.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • نظر من این است که زندگی هر آدمی از سی سالگی به بعد تازه شروع می‌شود و به همه می‌گویم از بیست تا سی سالگی انگار یک شوخی است و از سی سالگی به بعد تازه زندگی شروع می‌شود. دههٔ چهل می‌تواند زمانی باشد که تمام زحمت‌هایی که کشیده‌اید، به ثمر بنشیند و انگار بخواهید نتیجه این زحمت‌ها را از این به بعد ببینید.
  • به اندازه تک تک آدم‌هایی که در این دنیا وجود دارند، نقش وجود دارد. ما همه کاراکترهایی هستیم که می‌شود بازی کرد. هر آدمی کاراکتری است که می‌شود او را بازی کرد و بازی نشده‌است.
  • بازیگری خیلی شغل سختی است، اینکه عکس شما روی جلد مجلات برود و مردم شما را بشناسند زیباست، اما این‌ها همه ظاهر قضیه است. همیشه باید برای اینها هزینه پرداخت کنید و هزینهٔ آن، تمرین مستمر و زحمت خیلی زیادی است که باید در این حرفه بکشید. بازی کردن کار سختی نیست، ولی بازیگر شدن کار سختی است. بازیگری به نظر من تخصص است، مثل عکاسی که خیلی‌ها عکس می‌گیرند، ولی بعضی‌ها به شکل حرفه‌ای عکس می‌گیرند. همیشه به بچه‌ها می‌گویم برای آن چیزی که می‌خواهید بشوید، باید صبر و تلاش کنید و پشتکار داشته باشید.
  • بازیگری به شدت کار سختی است، به آن اعتقاد دارم، برای اینکه بازیگری مستقیم با روح و جسم و مغز تو در ارتباط است و شما با بازی کردن نقش‌های متفاوت یک بخشی از خودتان را جا می‌گذارید و بخشی از آن نقش را با خودتان همراه می‌کنید. بعضی وقت‌ها دچار گم‌کردگی کاراکتر و شخصیت واقعی خودتان می‌شوید.
  • زندگی را خیلی خوشرنگ می‌بینم، حتی مواقعی که مشکل دارم و شاید حالم خیلی خوش نباشد، زندگی را با رنگ‌های روشن می‌بینم.
    • ۷ سپتامبر ۲۰۲۰/ ۱۷ شهریور ۱۳۹۹؛ مصاحبه با روزنامهٔ «هنرمند»[۱]

منابع

[ویرایش]
  1. «دوباره متولد شوم، بازیگر نمی‌شوم!». هنرمند (تهران)، ش. ۱۲۹۷ (۱۷ شهریور ۱۳۹۹): ۴–۵. 

پیوند به بیرون

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ