فریدون خشنود

از ویکی‌گفتاورد

فریدون خشنود آهنگ‌ساز و موسیقی‌دان ایرانی است.

فریدون خشنود

گفتاوردها[ویرایش]

  • «زندگی من موسیقی است و موسیقی زبان من است و نمی‌توانم رهایش کنم.»
  • «در دهه ۵۰ محیط بسیار آرام بود و آدم‌ها با یکدیگر مهربان بودند و فضا بسیار بسیار حرفه‌ای بود. متأسفانه بعدها موسیقی به‌طور کلی عوض شد. دلیلش هم این بود که بزرگان موسیقی و افراد کاربلد اجازه فعالیت نداشتند و به خواننده‌ها نیز اجازه خواندن داده نمی‌شد. برخی در این فضا مهاجرت کردند و برخی ماندند و منزوی شدند.»
  • «آهنگ‌هایی که می‌سازم مانند بچه‌های من هستند. به آنها می‌گویم من برای ساخت آهنگ‌ها زحمات بسیار می‌کشم و زمان صرف آنها می‌کنم، لذا آنها را مال خودم می‌دانم.»[۱]
  • ««الله‌اکبر» اثری پاپ نیست و در این سبک نمی‌گنجد. درآمد این اثر در فضای دشتی است. این آهنگ یا سرود بخشی نیز دارد که از مصرع «از اشک یتیمانت از خون شهیدانت» شروع می‌شود و به لحاظ موسیقی می‌توان آن را گیلکی دانست که این بخش نیز باز درآمد دشتی است. قسمت الله الله آهنگ نیز پرده ترکی است که در ماهور است و بازهم به دشتی بازمی‌گردد. در میان اثر نیز از پرده شور استفاده کرده‌ایم و به‌طور کلی می‌توان گفت برای ساخت آهنگ «الله‌اکبر» یا همان «الله الله» از فضای مقامی و چندین دستگاه زیبای ایرانی بهره برده‌ایم.»
  • «آهنگ «الله الله» ریشه‌ای کاملاً ایرانی دارد و متعلق به خودمان است.»[۲]
  • «آنچه برای من بسیار مهم است معرفی خواننده‌ای است که موسیقی ارائه‌شده از سوی او به‌طور کامل با موسیقی خوب و درست جامعه ما تطابق داشته باشد. من در این عرصه تلاش کرده‌ام تا هنرمندانی را به جامعه موسیقی کشور معرفی کنم که دارای تفاوت‌هایی باشند. البته این را هم می‌دانم در نهایت این مردم هستند که باید خواننده مورد علاقه خود را انتخاب کرده و کارهای او را بشنوند.»
  • «متأسفانه موسیقی پاپ روزهای خوبی را سپری نمی‌کند. اکثر خوانندگان امروزی صداسازی می‌کنند و بدون اغراق می‌توان گفت موسیقی پاپ این روزها از خود هیچ هویتی ندارد.»[۳]

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ