پرش به محتوا

عبدالرضا اکبری

از ویکی‌گفتاورد

عبدالرضا اکبری (۳ آوریل ۱۹۵۳) (۱۴ فروردین ۱۳۳۲) بازیگر ایرانی است. در بافت کرمان زاده شد و دیپلمش را در تهران گرفت. از سال ۱۹۶۸م/ ۱۳۴۷ش به تئاتر، از ۱۹۸۵م/ ۱۳۶۴ش به سینما و از ۱۹۸۰م/ ۱۳۵۹ش به تلویزیون درآمد و نقش آفرید.[۱]

من تا آخر عمرم بازیگر هستم. قطعاً این فرصت پیش نخواهد آمد همه نقش‌های دنیا را بازی کنم، اما از نظر من فیلمنامه اگر خوب باشد نقش مثبت، منفی، سیاه یا خاکستری معنا ندارد. فیلمنامه است که بازیگر را به هر نقشی ترغیب می‌کند.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • من تا آخر عمرم بازیگر هستم. قطعاً این فرصت پیش نخواهد آمد همه نقش‌های دنیا را بازی کنم، اما از نظر من فیلمنامه اگر خوب باشد نقش مثبت، منفی، سیاه یا خاکستری معنا ندارد. فیلمنامه است که بازیگر را به هر نقشی ترغیب می‌کند.
    • ۳ ژوئن ۲۰۱۳/ ۱۳ خرداد ۱۳۹۲، مصاحبه با «سوره سینما»[۲]
  • شاید شهرت به سادگی یک شبه به دست بیاید اما به همان سادگی هم از دست می‌رود. حفظ آن سخت است. بازیگرانی داریم که به خاطر تیپ، ظاهر، چهره و لباسشان یک شبه برای کاری انتخاب شوند و این یکی از فاکتورها است. استعداد، خلاقیت، ذوق، سلیقه، زیباشناسی، سواد و اخلاق بازیگر بسیار مهم‌تر است. بسیاری از بازیگران ما در حال حاضر فقط دیالوگ-حفظ‌کن‌های خوبی هستند. این دیالوگ‌ها را هرکسی می‌تواند حفظ بکند.
  • کار بازیگری فقط دیالوگ حفظ کردن نیست. اینکه بتوانیم نقشی را با تمام وجود، عشق و با یک احساس خیلی شفاف بیان کنیم مهم است.
    • ۵ دسامبر ۲۰۲۱/ ۱۹ آذر ۱۴۰۰، مصاحبه با «ایسنا»[۳]

منابع

[ویرایش]

پیوند به بیرون

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ