پرش به محتوا

تونس

از ویکی‌گفتاورد

تونس کشوری در شمال آفریقا و جنوب دریای مدیترانه.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «مردم تونس به جهانیان ثابت کردند که دموکراسی رؤیایی نیست که تنها در خارج از جهان اسلام محقق شود بلکه در تمام نقاط آبادان دنیا قابل اجراست.»
  • «[تونس امروز به جهانیان و دوست‌داران آزادی می‌گوید هیچ تعارضی بین اسلام و دموکراسی وجود ندارد و اسلام‌گراها در رأس نیروهای مدافع حق اختلاف، چندگانگی فرهنگی، تنوع سیاسی، آزادی بیان، حقوق زن و تمام ارزش‌های جهانی که آزادی و عدالت و توسعه را برای جامعه به ارمغان می‌آورد قرار دارند.»
  • «مبارزه با تروریسم برای دولت ما یک اولویت است. اولویت مطلق به حفاظت از مرزهای ما با لیبی داده شده است و در آن منطقه تمام مراقبت‌ها انجام می‌شود. به همین شکل ما برنامه گسترده‌ای را برای حفاظت از مکانهای گردشگری به اجرا گذاشتیم تا از گردشگران در برابر حملات تروریستی احتمالی حفاظت کنیم. این برنامه تمام تونس را پوشش می‌دهد.»
  • «مأموریت اصلی ارتش تونس حفاظت از کشور در برابر هرگونه تجاوز خارجی، خواه تروریستی یا غیر تروریستی است. ارتش آماده است تا وظیفه خود را انجام دهد. از زمانی که به قدرت رسیدیم ما این مسئله را در اولویت قرار دادیم. کنترل حفاظتی را در برابر تروریستهایی که جرأت می‌کنند از مرز ما رد شوند و دست به قاچاق اسلحه بزنند تشدید کردیم. از مرزهای ما به خوبی حفاظت می‌شود و این امر برای ما از ماه فوریه گذشته اولویتی است که اجرایی شده است.»
  • «به طور کلی اتحادیه اروپا از پلیس ملی ما حمایت می‌کند در حالی که ایالات متحده آمریکا از ارتش ملی ما حمایت می‌کند و این مسئله نوعی توازن ایجاد می‌کند.»

منابع[ویرایش]

]