تفکیک جنسی

از ویکی‌گفتاورد

تفکیک جنسیتی، جداسازی افراد بر مبنای جنسیت آن‌هاست. پدیده تفکیک جنسیتی بر اساس آموزه‌های اسلامی به عنوان «جلوگیری از اختلاط نامحرم» تعریف می‌شود.

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ

گفتاوردها[ویرایش]

  • این اصلا کار درستی نیست که یک خانم و آقا که گاهی اصلا محرم نیستند در یک مغازه با هم کار می‌کنند این یک کار بسیار غلطی هست. مجوزها را باید جمع بکنند. اگر کاسبی خانمی را کنار خودش آورد تا کار بکند باید جریمه شود و اگر مجوز هم ندارد که ندارند و یا اینکه نباید به آن‌ها مجوز داد و یا اگر مجوز دارند باید مجوز آن‌ها را لغو بکنند. از اینجا شروع کنند و ببینند که چه مسائلی پیش می‌آید.
  • اسلام جلوی شهوات را می‌گیرد؛ اسلام نمی‌گذارد که لخت بروند توی این دریاها شنا کنند. پوستشان را می‌کند! … مسلمانند مردم. نمی‌گذارند زنها و مردها با هم داخل هم بشوند و توی دریا بریزند و به جان هم بیفتند.[۱]
  • رهبران مذهبی دارای قدرت در این کشور، اجازه تحصیل دختران و پسران در یک مدرسه را نمی‌دهند. آن‌ها اجازه تحصیل دختران در مدارس پسران را نمی‌دهند. آن‌ها اجازه تحصیل پسران در مدارس دخترانه را نمی‌دهند آن‌ها به فساد در این کشور اجازه نمی‌دهند.
    • سخنرانی خمینی در روز تولد فاطمه دختر محمد
  • یک روز به ما می‌گفتند که در اروپا (اون روز اروپا رو مطرح می‌کردند) که حجاب نیست و زن و مرد با هم قاطی اند هوس و شوق جنسی هم در اونجا طبعاً کنترل شده‌است خب حالا شما نگاه کنید ببینید همین جوره؟ آیا هوس‌ها کنترل شده‌است یا هوس‌ها تحریک شده‌است؟ اسلام، انسان را شناخته‌است که حکم حجاب را داده، که حکم عدم اختلاط زن و مرد را داده، من و شما رو شناخته اسلام، مال خداست، آفریننده ماست.
  • «دانشگاه محل تحصیل است و نه محلی برای همسریابی. دانشگاه قرار است محل تزکیه و علم آموزی باشد. نمونه موفق این قضیه را در حوزه‌های علمیه داریم. حتی دانشگاه‌هایی هم که تفکیک جنسیتی داشته‌اند، می‌گویند طرح موفقی بوده.»[۳]
    • محمود حسینی دولت آبادی، روحانی و نماینده مجلس در دورهٔ هفتم

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]