اسلام و تفکیک جنسیتی

از ویکی‌گفتاورد

در قرآن و حدیث، شواهدی از تفکیک جنسی موجود است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • یک روز به ما می‌گفتند که در اروپا (اون روز اروپا رو مطرح می‌کردند) که حجاب نیست و زن و مرد با هم قاطی اند هوس و شوق جنسی هم در اونجا طبعاً کنترل شده‌است خب حالا شما نگاه کنید ببینید همین جوره؟ آیا هوس‌ها کنترل شده‌است یا هوس‌ها تحریک شده‌است؟ اسلام، انسان را شناخته‌است که حکم حجاب را داده، که حکم عدم اختلاط زن و مرد را داده، من و شما رو شناخته اسلام، مال خداست، آفریننده ماست.
  • «کشور من کشور تضادها بود، لایه بیرونی مدرنیزاسیون با هسته‌ای چسبیده به فرهنگ قرون وسطی، فرهنگی که اختلاط جنسیت‌ها را مذموم می‌شمرد. یک زن و شوهر نمی‌توانستند دست یکدیگر را بگیرند یا در ملاء عام کمترین محبت را نسبت به یکدیگر نشان دهند، کرم حرام بود. سالخوردگان سرهای خود را با انزجار تکان می‌دادند و به آن زن با تحقیر نگاه می‌شد و به عنوان جنده و فاحشه طبقه‌بندی می‌گشت. از قضا، دو مرد دست در دست هم در خیابان راه می‌رفتند، حتی یکدیگر را به گرمی در آغوش می‌گرفتند، گونه‌های یکدیگر را بارها و بارها با سخنان بلند و محبت‌آمیز می‌بوسیدند، «جونم، عزیزم، عشق من» یک منظره رایج بود.

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. [۱]
  2. beaini, Jean (2014). "2". In Newman, Kerry. For the Love of Mohammad A Memoir: With Mohammad Khordadian (Kindle Edition). Createspace Independent Pub.