پرش به محتوا

برایان کرنیگان

از ویکی‌گفتاورد

برایان کرنیگان (به انگلیسی: Brian Kernighan) (زاده ۱۹۴۲) دانشمند علوم رایانه است که در آزمایش‌گاه‌های بل در توسعه یونیکس و زبان برنامه‌نویسی AWK همکاری داشته است. او همچنین به همراه دنیس ریچی نویسنده یک کتاب مشهور و شناخته‌شده در علوم رایانه به نام زبان برنامه‌نویسی سی است که به عنوان استاندارد دو فاکتو این زبان شناخته می‌شود.

گفتاوردها[ویرایش]

  • کنترل کردن پیچیدگی اساس برنامه‌نویسی رایانه است.
  • هر کسی می‌داند که اشکال‌زدایی کردن یک برنامه دو برابر سخت‌تر از نوشتن برنامه در وهله اول است، پس اگر موقعی که برنامه می‌نویسید، تمامی هوش خود را بر روی آن بگذارید، چگونه می‌خواهید بعداً آن را اشکال‌زدایی کنید؟
  • هنوز هم موثرترین ابزار برای اشکال‌زدایی، اندیشه و تفکر دقیق و هشیارانه است، در کنار دستورهای چاپ خروجی عاقلانه نوشته شده.
  • کاری که به آن علاقه‌مند هستید را انجام دهید، کارهایی که فکر می‌کنید سرگرم‌کننده هستند و ارزشش را دارند را انجام دهید، در غیر این صورت، آن کار را به درستی انجام نخواهید داد.
  • توصیه به دانش‌آموزان: ریسک کنید و چیزهای جدید را امتحان کنید. اگر موفق شدید، ممکن است تأثیر فراوانی داشته باشید، اگر شکست خوردید، باز هم چیزی یادگرفته‌اید، و تلاش بعدی شما مطمئناً بهتر از آب درخواهد آمد. توصیه به فارغ‌التحصیلان: کاری را انجام دهید که واقعاً از آن لذت می‌برید. اگر صبح زود از خواب برخاستن و کار کردن یا تکلیف مدرسه نوشتن برای شما سرگرم‌کننده نیست، در رشتهٔ اشتباهی هستید.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ