یوشکا فیشر

از ویکی‌گفتاورد
به جای اینکه قدم‌های پرانرژی برای تقویت اتحادیه اروپا برداشته شود تا خطرات در زمان حال و آینده کاهش یابد، اکثریت روزافزون شهروندان و سیاستمداران در تقریباً همه کشورهای عضو این اتحادیه اعتقاد دارند که راه حل مسائل در بازگشت به ملی‌گرایی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است. این مسئله بیشتر با بیگانه ستیزی و نژادپرستی باز همراه است…

یوشکا فیشر (۱۲ آوریل ۱۹۴۸، گرابرون) وزیر امور خارجه آلمان در دولت گرهارد شرودر بود.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «اگر اروپا وحدت خود را کنار بگذارد این قاره در معرض تهدید یک فاجعه واقعی قرار می‌گیرد. اروپاییان در حال حاضر یک فقدان نظم دراماتیک همراه با فوران خشونت در زندگی روزمره خود را تجربه می‌کنند. همچنین فاکتورهایی مانند بحران پناهندگان اروپا، جنگ سوریه، اختلافات خاورمیانه یا جنگ مداوم در شرق اروپا در این راستا نقش ایفا می‌کنند… البته به جای اینکه قدم‌های پرانرژی برای تقویت اتحادیه اروپا برداشته شود تا خطرات در زمان حال و آینده کاهش یابد، اکثریت روزافزون شهروندان و سیاستمداران در تقریباً همه کشورهای عضو این اتحادیه اعتقاد دارند که راه حل مسائل در بازگشت به ملی‌گرایی قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم است. این مسئله بیشتر با بیگانه ستیزی و نژادپرستی باز همراه است… چنین استراتژیی در واقعیات سخت قرن ۲۱ چیزی جز این نیست که سر خود را در شن و ماسه فروکنیم و امیدوار باشیم که خطرات عبور کنند.»
    • در روزنامه «زوددویچه سایتونگ»، سپتامبر ۲۰۱۶.[۱]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. «هشدار یوشکا فیشر دربارهٔ فروپاشی اتحادیه اروپا» در مقاله‌ای در روزنامه «زوددویچه سایتونگ»، به نقل از سایت تابناک، کد خبر: ۶۱۹۹۲۶، ۱۳ شهریور ۱۳۹۵.