پرش به محتوا

کودک ۴۴

از ویکی‌گفتاورد

کودک ۴۴ (به انگلیسی: Child 44) رمان تریلری است نوشته نویسنده انگلیسی، تام راب اسمیت و روایتگر مأمور سابق امنیتی شوروی، لئو دمیدوف، که به تحقیق دربارهٔ قتل چند کودک در شوروی دوران استالین می‌پردازد.

گفتاوردها از کتاب

[ویرایش]
  • «چیزی احمقانه تر از حقیقت وجود ندارد. به خاطر همین شما این اندازه از آن متنفرید. شما را می‌رنجاند. به خاطر همین می‌توانم به سادگی تو را با گفتن اینکه من، آناتولی تاراسوویچ برادسکی، دامپزشکم ناراحت کنم. بی گناهی من تو را می‌رنجاند، چون آرزو می‌کنی گناهکار باشم. آرزو می‌کنی گناهکار باشم، چون تو دستگیرم کرده‌ای.»
  • «ماریا تا شب صبر کرد، سپس درِ جلویی خانه اش را باز کرد. حساب کرد گربه اش در پوشش تاریکی بخت بهتری دارد بی آنکه دیده شود به جنگل برسد. اگر کسی از اهالی دهکده آن را می‌دید، شکارش می‌کرد. حتی حالا که تا این اندازه به مرگ نزدیک شده بود، فکر اینکه گربه اش کشته شود، ناراحتش می‌کرد. خود را با علم به اینکه معجزه از گربه اش محافظت می‌کند، آسوده کرد. در جایی که مردان بالغ کلوخه‌های روی زمین را با امید به پیدا کردن مورچه یا تخم حشره‌ای می‌جویدند، بچه‌ها مدفوع اسب را به امید یافتن سبوس هضم نشدهٔ جو برمی‌داشتند و زنان بر سر تصاحب استخوان با هم می‌جنگیدند، مطمئن بود هیچ‌کسی باور نمی‌کند که گربه‌ای هنوز زنده باشد.»

منابع

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
کودک ۴۴
دارد.