کارول. اس پیرسون

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

کارول. اس پیرسون (به انگلیسی: Carol S. Pearson) نویسنده و مربی آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

زندگی برازنده من[ویرایش]

  • «انسان موجود داستان سرایی است. اگر در رستوران‌ها، مجالس و سایر اماکن به حرف‌های مردم گوش دهید، به زودی در می‌یابید که صحبت‌های آنها اغلب به شکل داستان مطرح می‌شود. ما با تعریف کردن این حکایت‌ها با یکدیگر ارتباط برقرار می‌کنیم. آشنایی با داستان‌های زندگی‌مان باعث می‌شود خودمان را بهتر بشناسیم.»[۱]
  • «می‌توان گفت به تعداد انسان‌های دنیا داستان زندگی وجود دارد، اما الگوهایی که این داستان‌ها از آنها سرچشمه می‌گیرند، انگشت شمارند.»
  • «رابرت کیگان، روان‌شناس دانشگاه هاروارد در کتابی به نام «زندگی دشوار امروز» به این بحث می‌پردازد که اکثر ما دارای توانایی ذهنی لازم برای درک پیچیدگی‌های زندگی مدرن نیستیم. به توصیه او برای حل این مشکل به مهارت‌های زیر نیازمندیم: خودآگاهی و اندیشمندی درونی که به شما توانایی بررسی و درک افکار و احساس‌های تان را می‌دهد. توانایی کنار گذاشتن موقتی دیدگاه شخصی خود برای گوش دادن و فهمیدن دیدگاه و فکر دیگران. شناخت کافی از عملکرد و منطق حاکم بر اجتماع و همچنین بر سازمان‌های خصوصی و دولتی. ارزش‌های روشن و مثبت فردی که به شما اجازه می‌دهد با تضادها، پیچیدگی‌ها و اختلاف‌های اجتماعی و رابطه‌ای روبه‌رو شوید و آن‌ها را حل و فصل کنید. از طرف دیگر دنیل گلمن در کتاب خود به نام «هوش عاطفی» برای دست‌یابی به موفقیت، توانایی‌های عاطفی و احساسی را به مراتب مهم‌تر از هوش ذهنی می‌داند. انسان موفق و کامیاب مرتباً احساس‌های خود را شناسایی و بررسی می‌کند، بدون اینکه ابراز فوری همه آن‌ها را لازم بداند…»

منابع[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. کارول اس. پیرسون، زندگی برازنده من (موثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی سازی ارتباط با دیگران)، با همکاری هیو کی مار، ترجمهٔ کاوه نیری، انتشارات بنیاد فرهنگ زندگی، ۱۳۹۱.