چرا گریه نمی‌کنی؟

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

چرا گریه نمی‌کنی؟ فیلم ایرانی به نویسندگی و کارگردانی علیرضا معتمدی و تهیه‌کنندگی سید رضا محقق ساخته ۱۴۰۱.

دربارهٔ چرا گریه نمی‌کنی؟[ویرایش]

  • دومین ساخته علیرضا معتمدی با عنوان «چرا گریه نمی‌کنی؟» از آثار حاضر در بخش سودای سیمرغ چهل‌ویکمین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر نه‌تنها چند قدم رو به عقب نسبت‌به نخستین تجربه این سینماگر (فیلم رضا) به‌شمار می‌رود که در نهایت آمیزه‌ای از کلاژهای تصویری و موضوعات اغلب مغایر با فرهنگ‌مان را به‌گونه‌ای به تصویر می‌کشد که بیشتر تلاش او در ساخت این اثر به هیاهویی برای هیچ می‌ماند.
«خبرگزاری فارس»[۱]
  • چه اشکالی دارد هر کس جای خود باشد! معتمدی درست است که در مقام کارگردان دومین تجربه اثر سینمایی خود را پشت سر می‌گذرد؛ اما چه در حوزه بازی و چه در دیگر بخش‌های سینمایی سابقه‌ای طولانی دارد و این مسئله را بیش‌از پیش یادآوری می‌کند که کارگردانی و قرار گرفتن پشت دوربین کار هر فردی نیست! و بهتر است هر کس در جایگاه فعالیت حرفه‌ای، تخصصی و شناختی که از خود دارد در جهان وسیع و دل‌چسب سینما به فعالیت ادامه دهد.
«خبرگزاری فارس»[۱]
  • یکی از انتقادها به فیلم به شوخی با مذهب در آن بازمی‌گردد. معتقدم این موضوع را نباید جدی گرفت، چون اگر قضیه جدی بود از مانی حقیقی و هانیه توسلی برای این نقش‌ها نباید استفاده می‌شد. حتماً خود علی‌رضا معتمدی بهتر از هرکسی فرق بین روضه و سینه‌زنی را می‌داند و می‌دانیم مراسم سینه‌زنی جایی برای گریه نیست. حالا چرا علی را برای گریه کردن به این مراسم می‌برند، همان شوخی‌ای است که گفتم.
«همشهری‌آنلاین»[۲]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ