محمدتقی شریعتی: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
بدون خلاصه ویرایش
میراث فرهنگی استاد شریعتی می‌تواند در وجوه مختلف بررسی شود. ایشان یک مفسر قرآن است که یک سبک و روش جدید آورد و انسانی دینی به معنی عمیق کلمه بود.»
:*<small> احسان شریعتی، بزرگداشت استاد محمدتقی شریعتی (تالار شهر مشهد ـ شهریور ۱۳۹۸(</small><ref>[http://drshariati.org/?p=24416#more-24416 وبسایت بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی]</ref>
 
== در باره درگذشت او ==
* « درگذشت متفکر و محقق اسلامی، استاد محمدتقی شریعتی قدس سره را به همه دوستان، علاقمندان، شاگردان و به ویژه بازماندگان ایشان تسلیت می گویم و رحمت و غفران الهی را برای آن فقید سعید مسئلت می کنم. این رادمرد دینی از پیشروان و پایه گذاران اندیشه «بازگشت به قرآن و نهج البلاغه » و خود مفسر قرآن و مدرس و شیفته نهج البلاغه بود. خدمت ارزنده او در تعلیم و تربیت اسلامی نسل جوان و مبارزه پیگیر و دشوار او با تفکرات الحادی آن هم در هنگامی که روش های مناسب برای این مقابله فکری-سیاسی، کمتر شناخته شده و میدان در برابر تبلیغات گروههای الحادی وابسته کاملا گشوده بود، یکی از صفات درخشان زندگی اوست.
همچنین مبارزات او در دوران نهضت ملی که تحرک سیاسی مردم در خراسان را جهت و محتوایی اسلامی می بخشید، سند افتخار دیگری در پرونده آن زندگی پربار و شرافتمندانه است. او که از خانواده ای روحانی برخاسته و سالها در حوزه علمیه مشهد مدارج علوم دینی را پیموده بود بی شک یکی از پرسوزترین و مخلص ترین اندیشمندان و مبلغان اسلامی بود که استحکام اندیشه را با نوآوری در روش به هم آمیخته و برای نسل تحصیلکرده و با فرهنگ، متاع فکری جذابی را ارائه می کرد. زندگی او سراسر به تعلم و تعلیم و در بهشتی از صفا و پاکدامنی گذشت، رحمت خدا بر او و حشرش با محمد و آل محمد(ص) باد که عمر را به عشق و ثناگویی آنان به سر آورده بود.
سیدعلی خامنه ای، رئیس جمهوری اسلامی ایران. »
:*<small> روزنامه خراسان، اول، دوم و سوم اردیبهشت ۱۳۶۶</small><ref>[http://drshariati.org/?cat=279 وبسایت بنیاد فرهنگی دکتر علی شریعتی]</ref>
 
== منابع ==
۳۱۹

ویرایش

منوی ناوبری