پرش به محتوا

هلنا بلاواتسکی

از ویکی‌گفتاورد
امروز اثبات شده‌است که شیطان، اژدهای قرمز سوزان، رب تابان، لوسیفر یا حامل نور در درون ماست، در ذهن ماست، وسوسه گر ماست، منجی ماست، رهایی‌بخش هوش ما از حیوانیت خالص است.

هلنا پتروفنا بلاواتسکی (به انگلیسی: Helena Petrovna Blavatsky) با نام اصلی هلنا آندرونا هان (فادیوا) (به انگلیسی: Helena von Hahn) (زاده ۱۲ اوت ۱۸۳۱ - درگذشته ۸ می ۱۸۹۱) علاقه‌مند به علوم خفیه بود که به همراه هنری استیل الکات در ۱۸۷۵ انجمن تئوسوفیسم را بنیان نهادند.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «این درست است اگر ما شیطان، مار کتاب پیدایش را به عنوان خالق اصلی، ولی نعمت و پدر معنویت انسان در نظر بگیریم؛ زیرا او «پناهگاه نور»، لوسیفر تابان و روشنی بخش است. کسی که چشمان آدم و به قول معروف مخلوق یهوه را باز کرد؛ و او اولین کسی بود که نجوا کرد: «هنگامی که از آن سیب بخوری، مانند خدا خواهی شد و خیر و شر را تشخیص خواهی داد». این عمل او را تنها می‌توان نوری از جانب یک منجی دانست؛ و با این کار او با یهوه، روح متقلب، دشمنی ورزید. اما او در حقیقت نهان همچنان محبوب‌ترین پیامبر (فرشته) باقی مانده‌است.»
    • تعالیم سری
  • «لقب شیطان به راستی متعلق به اولین و خشن‌ترین دشمن تمام خدایان دیگر، یهوه است … نه به ماری که تنها از سر همدردی و حکمت سخن گفت. … امروز اثبات شده‌است که شیطان، اژدهای قرمز سوزان، رب تابان، لوسیفر یا حامل نور در درون ماست، در ذهن ماست، وسوسه گر ماست، منجی ماست، رهایی‌بخش هوش ما از حیوانیت خالص است.»
    • تعالیم سری

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ