مهاجرت به اروپا

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

مهاجرت به اروپا دارای پیشینهٔ طولانی است، اما پس از سده بیستم افزایش قابل ملاحظه‌ای یافته است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «سیاست مهاجرتی اروپا نمی‌تواند تحت تأثیر تحولات مربوط به سیاست داخلی کشورها قرار گیرد. زیرا در بسیاری از کشورهای اروپایی با توجه به برداشت‌های مختلف از مشکل مهاجرت، جنبش‌های پوپولیست و بیگانه‌ستیز قدرت را به‌دست گرفته‌اند و ما شاهدیم که بسیاری از کشورهای عضو، دیگر کشورهای اتحادیه اروپا را محکوم و یا بی دلیل مورد انتقاد قرار می‌دهند. من می‌خواهم این سرزنش‌های بی جهت فوراً متوقف شود. ما همه در جهت رسیدن به اتحاد و همبستگی تلاش می‌کنیم. این همان راهی است که سیاست‌های اروپایی باید بدون استثناء در مسیرش قرار گیرد. برای دنبال کردن یک سیاست ملی جداگانه، نباید هر مسیری را برگزید.»
  • «اگر دو نکته روشن باشد پذیریش جمعیت ممکن است. اول اینکه باید بین کسانی که واقعاً نیاز به محافظت دارند و آنها که نیاز به محافظت ندارند تمایز بگذاریم، گروه دوم به یک دادرسی منصفانه نیاز دارند، اما بعد باید کشور ما را ترک کنند؛ و دوم اینکه: باید توزیع منصفانه‌ای در اروپا وجود داشته باشد...»
  • «اگر کشوری نامزدِ پیوستن به اتحادیه اروپا و یا عضو پیمان ناتو باشد، اگر قوانین دموکراتیک در آن وجود داشته باشد، دلیلی برای درخواست پناهندگی به اروپا وجود ندارد. این برای اروپا پذیرفتنی نیست و شرم آور است.»
  • «کوزوو و همین‌طور آلبانی! دولتهایشان از ما می‌خواهند تلاش کنیم تا جوانان آنها کشورشان را به این شکل ترک نکنند و تصور می‌کنم که حرف ما این است که: شما نیازی ندارید برای پناهندگی بیایید، مورد شما این نیست، اما می‌توانید برای کار به اینجا بیایید. می‌توانید به عنوان مهاجر بیایید.»
  • «ما درصد بالایی از مهاجران را داریم- مهاجران مختلف در نواحی مختلف آلمان- من مشکلی با پذیرش خارجی‌هایی که اینجا کار می‌کنند، مالیات می‌دهند، قانونی رفتار می‌کنند و با قوانین آلمان سازگارند نمی‌بینم. ما یک کشور مهاجرپذیریم، به کارگران حرفه‌ای نیاز داریم.»
  • «باید به مردممان در دوران بحران بفهمانیم که که اگر اینکار [پذیرش مهاجرین] را از روی سخاوتمندی انجام نمی‌دهیم، بخاطر مصالحمان باید اینکار را بکنیم.»
  • «به نفع ماست که افراد به‌خاطر بدبختی خواهان آمدن به اینجا نباشند. چرا که باید علیه قاچاقچیان نیز مبارزه کرد. این تصمیم ماست.»
  • «باید همبستگی بیشتری در اروپا در زمینه پناهندگی داشته باشیم. وقتی افراد در کشورهایشان شکنجه می‌شوند باید به حق پناهندگی احترام بگذاریم و پذیرایشان باشیم. دربارهٔ مهاجرت اقتصادی، افرادی که کشورشان را به دلایل فقر ترک می‌کنند، باید به فکر چاره‌ای در کشور مبدائ شان بود. باید ببه پیشرفتشان کمک کرد.»
  • «موضع ما این است که باید به معضل مهاجران و پناهجویان به شکلی جامع و فراگیر نگاه کنیم. ما اقدامات موقت از جمله سهمیه بندی کردن و تعدیل برای افرادی که در اتحادیه اروپا زندگی می کنند، انجام می دهیم اما باید مواظب باشیم که چه پیامی می فرستیم. طبیعتاً ما افراد را می پذیریم ولی نمی توانیم مهاجرتهای غیرقانونی بیشتر به اتحادیه اروپا را تشویق کنیم. ما همچنین باید دلایل ریشه ای و سایر خطراتی را که همراه با آن پیش می آید بررسی کنیم.»

منابع[ویرایش]