پرش به محتوا

مریم رجوی

از ویکی‌گفتاورد

مریم رَجَوی (۴ دسامبر ۱۹۵۳) (۱۳ آذر ۱۳۳۲) سیاستمدار ایرانی است. او رهبر مجاهدین خلق ایران، و رئیس‌جمهور منتخب شورای ملی مقاومت ایران است.

گفتاوردها[ویرایش]

سخنرانی[ویرایش]

  • بزرگ‌ترین تهدید رژیم برخلاف تبلیغاتش دشمن خارجی نیست؛ بلکه قیام‌های کمین کرده در دل جامعهٔ ایران است.
  • اعتقاد خلل‌ناپذیر ما به‌رأی مردم و انتخاب آزادانه مردم، باور ما به‌اصل جدایی دین و دولت، تأکید ما بر مشارکت فعال و برابر زنان در رهبری سیاسی جامعه، دفاع ما از خودمختاری ملیت‌های گوناگون ایران در چارچوب وحدت کشور و آمال دمکراتیک هموطنان ما برای ایران فردا، همه و همه بخش مهمی از قدرت جایگزین دمکراتیک است.
  • جنگ این رژیم از روز اول، با مردم ایران بوده و هست و تمام جنگ‌های خارجی‌اش سرپوش همین جنگ اصلی است. اما این جنگها نشانه قدرت این رژیم نیست، بلکه فقط این است که هیچ دولتی، مانع جنگ‌افروزیهای این رژیم در منطقه نشده‌است… این رژیم، اقتصاد ایران را به‌خدمت جنگ در منطقه درآورده است.
  • از نظر ما و مردم آزادیخواه ایران، قانون اساسی ولایت فقیه، نامشروع، بی‌اعتبار و باطل است. ملت ما خواهان یک قانون اساسی براساس آزادی، دمکراسی و برابری است.
    • ۱ ژوئیه ۲۰۱۷/ ۱۰ تیر ۱۳۹۶، «گردهمایی بزرگ مقاومت ایران، پاریس»[۱]

منابع[ویرایش]

  1. «سخنرانی رئیس‌جمهور برگزیده مقاومت مریم رجوی در گردهمایی بزرگ مقاومت ایران در پاریس». سازمان مجاهدین خلق ایران - رهبری مقاومت ایران، ۱۰ تیر ۱۳۹۶. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۳۰ آوریل ۲۰۲۲. 

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ