پرش به محتوا

محمود واعظی

از ویکی‌گفتاورد

محمود واعظی (۲۲ مه ۱۹۵۲، تهران) مهندس مخابرات و سیاستمدار ایرانی، از اعضای مؤسس حزب اعتدال و توسعه، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران (۱۵ اوت ۲۰۱۳ - ).

گفتاوردها[ویرایش]

  • «ناتو همان امریکاست...»[۱]
  • «من فکر می‌کنم ایران این توانایی را دارد که با همه قدرت‌ها مذاکره کند و اهداف خود را محقق کند.» [۱]
  • «اخوان‌المسلمین گروهی قدیمی و پخته هستند که برای رسیدن به اهداف خود می‌دانند که در هر مرحله چگونه از ابزارها استفاده کنند. اخوان‌المسلمین می‌داند که اکنون با مصر که دریایی از مشکلات را دارد طرف است و اگر با نظامی‌ها و امریکا نیز درگیر شود نمی‌تواند جایگاه خود را تثبیت کند. اما این به این معنا نیست که می‌خواهد تا ابد با آنها سازگاری داشته باشد.»[۱]
  • «عربستان سعودی احترام ویژه‌ای برای آقای هاشمی‌ رفسنجانی قایل است و در سفری که سال‌های قبل آقای هاشمی به عربستان رفت من هم بودم و دیدم که چطور عربستانی‌ها آمادگی داشتند که درباره روابط دوجانبه و موضوعات منطقه بحث کنند و به توافق برسند. معمولا کشورهای دنیا همیشه از نیروها و شخصیت‌هایی که دارند حداکثر بهره‌برداری را در این مواقع می‌کنند.
در ایران کمتر به این مسئله توجه می‌شود و ترجیح بر این است که افراد بر اساس سمتشان کارکنند. از سوی دیگر آقای هاشمی ضمن این‌که علاقه‌مند است که از وجودش برای کشور استفاده شود اما رویه آن هیچ‌وقت اینچنین نبوده است که بخواهد کار موازی انجام دهد.»[۱]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ ۱٫۲ ۱٫۳ «محمود واعظی: برای کسب منافع خود با آمریکا مذاکره کنیم». irdiplomacy.ir. ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۱. بازبینی‌شده در ۱۲-۰۲-۲۰۱۷.