ماداگاسکار

از ویکی‌گفتاورد

ماداگاسکار با نام رسمی جمهوری ماداگاسکار، کشور-جزیره‌ای در غرب اقیانوس هند به‌نزدیکی سواحل جنوب‌شرقی آفریقا. پایتخت آن شهر آنتاناناریوو. چهارمین جزیره بزرگ کره زمین.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «هدف اولیه من بازگشت ثبات و پایداری سیاسی و اقتصادی به کشور است. به ثبات نیاز داریم تا سرمایه‌گذاران به کشورمان بیایند. به ثبات در زمینه‌های مختلف نیاز داریم چرا که به ما کمک می‌کند تا با فساد مالی و دولتی به شدت مبارزه کنیم.»
  • «فکر می‌کنم که مردم بیش از گذشته به کشور ما علاقه‌مند می‌شوند. اندک اندک سرمایه گذاران و بطور کلی جهان اقتصاد تمرکز بیشتری روی کشور ما پیدا می‌کنیم. بیش از گذشته ما را می‌شناسند. نه تنها در فیلمها و کتابها فرصت جذب مردم به ماداگاسکار وجود دارد بلکه محیط زیست فوق‌العاده این کشور از گیاهان و حیوانات گرفته تا نوادر موجود در طبیعت ماداگاسکار همه و همه کمک می‌کنند تا ما پیشرفت فوق‌العاده‌ای در راه توسعه صنعت توریسم داشته باشیم.»

درباره[ویرایش]

  • «پرچم  : مردمی که در ماداگاسکار امروز به سر می‌برند از جنوب‌شرقی آسیا بدانجا مهاجرت کرده و رنگ‌های پرچم خویش را نیز با خود بدین جزیره آورده‌اند. پرچم ماداگاسکار از سه نوار سفید، قرمز و سبز تشکیل شده است. رنگ قرمز و سبز به صورت افقی قرار گرفته‌اند و رنگ سفید در سمت چپ پرچم به صورت عمودی قرار دارد. سفید سمبل خلوص، قرمز نشانهٔ قدرت و سبز نشانهٔ امید در پرچم ماداگاسکار است.
    طراحی پرچم این کشور در سال ۱۹۶۰ به مسابقه گذاشته شد و یک معلم برندهٔ مسابقهٔ طراحی پرچم گردید.»
    • رسول خیراندیش در اثرش چاپ ۱۳۷۰/ ۱۹۹۱م[۳]

منابع[ویرایش]

  1. http://fa.euronews.com/2016/06/04/madagascar-s-president-to-finance-future-by-using-resources
  2. http://fa.euronews.com/2016/06/04/madagascar-s-president-to-finance-future-by-using-resources
  3. خیراندیش، رسول و سیاوش شایان. ریشه‌یابی نام و پرچم کشورها. انتشارات کویر، تابستان ۱۳۷۰. ص۲۰۵-۲۰۶.