پرش به محتوا

عماد مغنیه

از ویکی‌گفتاورد

عماد فایز مغنیه (۷ دسامبر ۱۹۶۲–۱۲ فوریه ۲۰۰۸) معروف به حاج رضوان از فرماندهان نظامی حزب‌الله لبنان بود که در ۲۳ بهمن ماه ۱۳۸۶ (۱۲ فوریه ۲۰۰۸) در انفجاری در دمشق ترور شد.[۱]

دارای منبع[ویرایش]

دربارهٔ او[ویرایش]

  • «صهیونیست‌های خونخوار و جنایکار بدانند که خون مطهر شهیدانی همچون عماد مغنیه صدها عماد مغنیه می‌آفریند و مقاومت در برابر ظلم و فساد و طغیان را دو چندان می‌کند. مردانی چون این شهید بزرگوار زندگی و آسایش و بهره‌مندی‌های مادی خود را در راه دفاع از مظلوم، مبارزه با ظلم و استکبار فدا کردند؛ و این ارزش والایی است که همهٔ وجدان‌های انسانی در برابر آن سر تعظیم فرود می‌آورند. رضوان خدا بر او و بر همهٔ مجاهدان راه حق باد.»
  • «برادر مجاهد حضرت حجت‌الاسلام‌والمسلمین حاج سید حسن نصرالله دبیرکل محترم حزب‌الله سرفراز لبنان شهادت مجاهد دلیر و نستوه حاج عماد مغنیه را به مردم لبنان و حزب‌الله و به خصوص خاندان شریف و فداکارشان تسلیت می‌گویم.
مطمئنم جنایت ترور این شخصیت فداکار و سایر شهدای راه خدا باعث تقویت و انسجام بیشتر نیروهای رزمنده راه حق و مایهٔ فضاحت صهیونیست‌های غاصب و مستکبران مدعی مبارزه با تروریست خواهد شد و بی‌شک وعدهٔ نصرالهی برای ناصران دین خدا و مسلمانان مظلوم منطقه شامل حال شما و همسنگرانتان در لبنان و فلسطین خواهد شد.»
  • «آتش خشم کین‌توز، که بودنِ ننگینِ خود را در نابودی دیگران بلکه انسان می‌بیند، این بار دامن جان عزیزی را گرفت که ایمانش به خدا و عشقش به آزادی و سرافرازی انسان او را با قامتی افراشته در تاریخ اسلام و انسان بلندآوازه کرده بود.
عماد مغنیه (حاج رضوان) ـ که رضوان خدا بر او باد ـ به شهادت رسید تا با مرگی که بزرگ‌مردی چون او شایسته آن بود خون زندگی راه پر افتخار را در رگ‌های تاریخ به خصوص منطقه طوفان‌زده خاورمیانه و بالاخص در لبنان و فلسطین جاری سازد.»

پانویس[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ