پرش به محتوا

صابر ابر

از ویکی‌گفتاورد

صابر اَبَر (۴ ژوئن ۱۹۸۴) (۱۸ خرداد ۱۳۶۳) بازیگر ایرانی است. در تهران زاده شد، پیشهٔ هنری خود را با میزبانی و اجرای برنامه‌های تلویزیونی آغاز کرد. بعدها با بازی در «شاعر زباله‌ها» در ۲۰۰۵ به شهرت رسید. از سال ۲۰۰۸ به بازیگری در تئاتر پرداخت سپس در فیلم‌های گوناگون ایرانی نقش آفرید و جایزه‌های گوناگونی برده‌است. همچنین به نویسندگی و کارگردانی تئاتر می‌پردازد.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • [فکر نمی‌کنی ۴ یا ۵ سال دیگر احساست نسبت به بازیگری مثل احساس ۵-۴ سال پیشت نسبت به اجرا باشد؟] نه، چون این قطع نمی‌شود. من فکر می‌کنم که همیشه می‌شود چیز تازه‌ای خلق کرد. مهم این است که به وقت انجام بشود؛ یکهو بیخودی ۱۰ پله نپری بالا. می‌شود هی خردخرد به آن اضافه کرد.
    • ۱۹ آوریل ۲۰۰۸/ ۳۱ فروردین ۱۳۸۷، مصاحبه با روزنامهٔ «همشهری»[۱]
  • بیاییم کمی کنار هم باشیم به جای اینکه مقابل هم باشیم. بیاییم کمی حواسمان به هم باشد. بزرگ شویم و با نگاه بازتر به جهان نگاه کنیم.
    • ۲۲ اوت ۲۰۱۵/ ۳۱ مرداد ۱۳۹۴، مصاحبه با خبرگزاری «مهر»[۲]

نوشتارهای وابسته

[ویرایش]

منابع

[ویرایش]
  1. ایمان جلیلی. «برای دیده شدن عجله‌ای ندارم» (مصاحبه). همشهری‌آنلاین، ۳۱ فروردین ۱۳۸۷ – ۱۹ آوریل ۲۰۰۸. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۲۳ مارس ۲۰۲۲. 
  2. «مراقب باشیم همدیگر را گُم نکنیم/ این یک تلنگر است!» (مصاحبه). خبرگزاری مهر، ۳۱ مرداد ۱۳۹۴-۲۲ اوت ۲۰۱۵. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۲۴ مارس ۲۰۲۲. 

پیوند به بیرون

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
صابر ابر
دارد.