سید حسن فیروزآبادی

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

سید حسن فیروزآبادی (زاده:۱۳۳۰ مشهد) فرمانده ستاد کل نیروهای مسلح ایران است.

با منبع[ویرایش]

 • «-فراخوان ولی امر است، فراخوان ولی امر فراخوان خداست، اطیعواالله و اطیعواالرسول و اولی الامر منکم، فراخوان امام زمان علیه السلام است آن هم حجتی علیکم یعنی ولی فقیه حجت من بر شما است هرچه گفت باید عمل شود. سوم این است که در آن عزم ملی است وقتی یک چیزی ملی شد یعنی همه‌کس، مثتنی نیست. چهارم این است که در برابر دشمن مشترک هستیم.» [۱]

روز پنجشنبه ۱۹ فروردین (۸ آوریل) در سخنانی در تهران در واکنشی به طرح بازنگری موضع هسته‌ای[ویرایش]

 • «در صورت حمله آمریکا به ایران هیچ یک از سربازان آمریکا که در منطقه حاضر شده‌اند، زنده به کشورشان بر نخواهند گشت.»
 • «آمریکا یک گرگ بین‌المللی است.»
 • «من اوباما را از این گرگ‌ها نمی‌دانم بلکه او یک سیاهپوست از قشر مستضعف و با زمینه آسیای شرقی است که در دلش ذره‌ای محبت به انسان‌ها وجود دارد، ولی در میان دستگاه‌های مخوف آمریکا محصور شده و نمی‌تواند کاری انجام دهد.»

رنج‌نامه خطاب به امام زمان (عج)[ویرایش]

 • «می‌خواهم عرض کنم: یا صاحب الزمان سلام علیکم
  سلام خدا و ملائک بر تو و بر پدران طیب و طاهرت. سلام بر جد بزرگوارت، پیامبر اعظم و بر جد ......سلام بر نایب بزرگوارت خمینی بت‌شکن، سلام بر شهیدان اسلام از عصر رسول‌الله (ص) تا عصر روح‌الله و تا امروز، عصر سید مظلوم و استوار نائبت سید علی خامنه‌ای عزیز و سلامت بر امت مسلمان و امت خاص و آزاده‌ات ایرانیان سرافراز، مراجع عظام تقلید، روحانیت معزز و خانواده بزرگوار شهیدان و ایثارگران.
  مهدی جان، آقا! می‌دانیم آنچه تو می‌دانی . تو شاهد و ناظر مایی و در میان مایی. اما دلمان می‌خواهد با شما درد دل کنیم، با روح بلند خمینی کبیر، با ارواح مطهر شهیدان، با نائبت خامنه‌ای عزیز. می‌دانم آن‌چه می‌گویم در برابر آنچه بر شما اهل بیت عصمت و طهارت گذشت و آنچه بر خمینی کبیر گذشت و آنچه بر خامنه‌ای بزرگوار می‌گذرد چیزی نیست. آیا در طول تاریخ می‌توان کسی یا کسانی را یافت که بیش از خاندان پاک شما سابقه شهادت، آزادگی، جانبازی و ایثار داشته باشد؟ و بیش از شما ظلم دیده باشد؟ هرگز، هرگز! هنوز صدای علی (ع) در گوشمان است که می‌فرمود: «به خدا سوگند که از انتساب هیچ منکری به من خودداری ننمودند و در رفتار میان من و خود رعایت انصاف نکردند.
  در ۳۰ خرداد آشوبگران و منافقان با چهره‌ای جدید که چندان هم بی‌ارتباط با منافقان سابق نیستند، بر ملت یورش آوردند.
  جان‌نثار امت اسلام و منتظر ظهورم .مهدی جان بیا!!»

خطاب به مهدی کروبی[ویرایش]

 • «مطمئن باشید در انتخابات دخالتی نخواهم کرد.»
 • «گروه‌هایی از سیاستمداران فکر کردند فاصله‌ای بین دولت و مردم انداختند و توانسته‌اند نظر مردم را جلب کنند،» بنابراین در انتخابات ریاست جمهوری می‌توانند یک کاندیدای ریاست جمهوری جدید معرفی و مساله احمدی نژاد را تمام کنند ولی این اتفاق نمی‌افتد. اشتباه می‌کنند.»
 • «عده‌ای از جوانان ما در درس وطن‌دوستی کم دارند.»
 • «سربازان اسرائیلی در جنگ ۳۳ روزه لبنان، سربازان سفیدپوشی را مشاهده کردند که با شمشیر و سوار بر اسب با آنها جنگ می‌کردند اما اسرائیلی‌ها هر چه به آنها تیراندازی می‌کردند، اثر نمی‌کرد.»

منابع[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ