پرش به محتوا

سوسن مقصودلو

از ویکی‌گفتاورد

سوسن مقصودلو (۶ نوامبر ۱۹۵۷) (۱۵ آبان ۱۳۳۶) صداپیشه و بازیگر ایرانی است. زادهٔ رشت، گیلان؛ دانش‌آموختهٔ رشتهٔ کارشناسی نمایش از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران؛ از سال ۱۹۷۶م/ ۱۳۵۵ش به بازیگری در تئاتر، از ۱۹۷۷م/ ۱۳۵۶ش به تلویزیون و از ۱۹۸۷م/ ۱۳۶۶ش به سینما درآمد. به گویندگی برنامه‌های رادیویی نیز روی آورد.

گفتاوردها[ویرایش]

  • بازیگری را خیلی دوست دارم ولی نویسندگی در جاهای مختلف زندگی مثل بیکاری و تنهایی به داد من رسیده‌است. به نظرم هرکس باید یک دل مشغولی برای روزهای تنهایی داشته باشد که به آن پناه ببرد.
  • نسل ما نسل آرمانگرایی بودند ونسبت به نسل شما انسانهای واقع‌بینی هستند، جسور و با استعداد و این به خاطرحضور فضای مجازی در زندگی آنها است.
    نسل ما در کنار بزرگانی پله پله رشد می‌کردند و این یک رشد واقعی بود و به یک جایگاه ارزشمند و بزرگ می‌رسیدند. ولی امروزه گاهی یک نفر تنها در یک موقعیت بزرگ بدون راهنما قرار می‌گیرد و چون بدون پله به بالا رفته‌است ممکن است سقوط دردناک داشته باشد.
    نسل ما شعاری داشت که «وقتی یک چیز خراب می‌شود آنرا دور نیندازیم آن را تعمیر کنیم» و این تنها مربوط به وسایل نبود و برای رابطه‌ها نیز صدق می‌کرد نسل شما گاهی یک رابطه آسیب‌دیده را به راحتی از بین می‌برند و همدیگر را حذف می‌کنند و این به نظر من به این دلیل است که صبر را نیاموخته اند، نسل ما گاهی برای اینکه خبری از مسافری دریافت کند ماه‌ها صبوری می‌کرد ولی نسل امروز می‌تواند به صورت مجازی همراه و همسفر مسافر خود باشد.
  • گاهی برای دل خودم لواشک می‌خرم و با خرید عروسک، کودکِ درونم را بیدار می‌کنم.
    • ۷ آوریل ۲۰۲۲/ ۱۸ فرودین ۱۴۰۱؛ مصاحبه با «رادیو صبا» برنامهٔ «شین جیم»[۱]

منابع[ویرایش]

  1. «سوسن مقصودلو: در نسل ما هر کس در جایگاه خود قرار گرفته بود». رادیو صبا، ۲۲ تیر ۱۳۸۴. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۱۲ ژوئن ۲۰۲۲. 

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ