پرش به محتوا

دانشگاه افسری امام علی

از ویکی‌گفتاورد
۲۵۰px
۲۵۰px

دانشگاه افسری امام علی یکی از دانشگاه‌های ارتش جمهوری اسلامی ایران مربوط به نیروی زمینی می‌باشد. این دانشگاه در خیابان امام خمینی (سپه سابق) تهران، مقابل ساختمان مجلس خبرگان (سنای پیشین) واقع گردیده‌است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «برداشت و تلقّی من از این دانشگاه همیشه به این صورت بوده که این جا در آنِ واحد، هم کانون علم است، هم جهاد است، هم خودسازی جسم و جان است و هم مرکز تمرین تقوا و پرهیزگاری است. ... حضور در مجموعه نظامیِ جوان و استفاده از نظرات و تجربیّات کارکُشتگان رزم در میدان واقعی جنگ - نه فقط در کلاس درس - برای به ثمر رساندن قوّه نظامی و آمادگیهای دانش رزم، کارآمد و مفید است. حضور تربیتهای اسلامی و وجود فرماندهان مؤمن و عمیقاً معتقد به مبانی اسلام، در پرورش روحی جوانان عزیز ما در این دانشگاه، بسیار مفید و مؤثّر و کارآمد است. بنابراین، دانشگاه افسری امام علی، مجموعه دانش و پرهیزگاری و جهاد و تربیت جسم و جان است. این تلقّی من از این دانشگاه بوده است و ان شاءاللَّه بعد از این هم روزبه روز همین احساس و تلقّی افزایش خواهد یافت.»
  • «ما برای ملتِ خود اقتدار را نه برای تجاوزطلبی، رفاه را نه همراه با شکاف اجتماعی، پیشرفت علمی را نه با غفلت از آرمانهای معنوی؛ بلکه رفاه را با عدالت، پیشرفت علمی را همراه با امنیت روانی و روحی، و اقتدار را همراه با نگاه برادرانه به همه ی ملتهای جهان طالبیم؛ اینها آرمانهای جمهوری اسلامی است. شما در این دانشگاه - که به نام مبارک امام علی (علیه السلام) مزین است - و در هر دانشگاه نظامی دیگر، در راه این آرمانها حرکت می کنید و با کوشش جوانانه ی امروز خویش، خود را برای دفاع مردانه و دلاورانه آماده می کنید. این موقعیتِ بسیار بزرگی است؛ این فرصتِ بسیار عزیز و مغتنمی است؛ این را قدر بدانید.»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ