تئاتر شهر

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Shahr Theatre15.jpg

تئاتر شهر بزرگ‌ترین مجموعه نمایش تئاتر ایران است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «اطراف تئاترشهر زشت است و آدم را آزرده می‌کند. این فضا مورد تهاجم قرار گرفته و آنچه را می‌بینیم در تضاد حتی با ارزش‌های مذهبی ماست.»
  • «تکلیف ما را روشن کنید که اینجا تئاترشهر است یا آشپزخانه؟ این ساختمانی که پشت تئاترشهر ساخته شده قرار بود یک مسجد باشد. خب چرا یک مسجد زیبا ساخته نشد که آدم میهمان‌های خارجی جشنواره را ببرد آنجا و به آنها نشان دهد که ما در این فضا عبادت می‌کنیم؟ الان اینجا چیست؟ با یونولیت ساخته شده؟ قرار است مسجد باشد؟ مرکز فرهنگی یا مجتمع تجاری؟ تئاترشهر باید زیبا باشد. این ساختمان آبروی ماست تو را به خدا برای این ساختمان کاری کنید.»
  • «... اینجا شبیه خانه قمرخانم شده است. از هر اتاقی چندنفر بیرون می‌آیند. «تئاترشهر» امنیت ندارد. با این وضع چطور می‌خواهیم کارها را به صحنه بیاوریم؟»
  • «چرا نباید در این‌باره حرف بزنم؟ مگر من با دین و نماز مشکل دارم؟ طوری رفتار می‌شود که انگار خانواده فرهنگی تئاتر با دین و ایمان مشکل دارند اما شرایط اطراف تئاترشهر سیاسی است و فرهنگی نیست. به هر دلیلی، تمام فضای اطراف آن اشغال شده است. ای کاش نمازخانه‌ای زیبا و تمیز ساخته می‌شد و ما هم از رفتن به آن و نماز خواندن در آن لذت می‌بردیم. مگر من مشکلی با نماز دارم؟ من بچه سید هستم، مرضیه ساداتم. اما من در جایی که بوی پا بدهد نماز نمی‌خوانم. اینجا بوی پا می‌دهد.»

منابع[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ