پرش به محتوا

بیشعوری

از ویکی‌گفتاورد

بی‌شعوری کتابی‌ست به طنز دربارهٔ «تجاوز حماقت‌آمیز اما آگاهانه به حقوق دیگران» در دوره معاصر، نوشته خاویر کرمنت (به انگلیسی: Xavier Crement) که در سال ۱۹۹۰ با نام Asshole No More; The Original Self-Help Guide for Recovering Assholes and Their Victims منتشر شد.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • «بیشترین حجم نق را در دنیا بی‌شعورها تولید می‌کنند. بی‌شعورها در موارد زیر غر می‌زنند:وقتی که دیگران پولی به دست بیاورند؛ وقتی که خودشان پولی به دست بیاورند؛ دربارهٔ این واقعیت که باید برای امرار معاش کار کرد؛ دربارهٔ طول مدتی که بیکار شده‌اند؛ دربارهٔ هوا؛ دربارهٔ اقتصاد؛ به خاطر کم توجهی بچه‌هایشان به آنها؛ به خاطر پرتوقعی والدینشان؛ برای سیاست‌های جهانی؛ برای اینکه چرا به نظر نمی‌آید هیچ‌کس از آنها خوشش بیاید؛ از دست آدم‌هایی که مدام در حال غر زدنند.»[۱]
  • «بی‌شعورها عاشق شراکتند و به همین دلیل بسیاری از چیزهایشان را با دیگران قسمت می‌کنند. مثلاً همیشه آماده اند که دیگران را در این جور چیزها شریک کنند:بدبختی هایشان؛ تقصیرها؛ تعهدات؛ نگاه کسالت بارشان به زندگی؛ اضطراب؛ نظراتشان؛ تبخالشان.»

منابع

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
بیشعوری
دارد.
  1. خاویر کرمنت، بی‌شعوری (راهنمای عملی شناخت و درمان خطرناک‌ترین بیماری تاریخ بشریت)، ترجمهٔ محمود فرجامی، انتشارات تیسا، ۱۳۹۲.