بحث ویکی‌گفتاورد:نظرخواهی/نظرخواهی برای مدیریت ماهان

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

@Mardetanha اینکه اینجا به مدیر دائمی نیاز ندارد را با استعفای خودتان ثابت کنید نه زیر سوال بردن نظرخواهی مشروع دیگران. --AnuJuno (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۰۷ (UTC)

@Mardetanha ضمن سپاس از جناب/سرکار AnuJuno؛ اگر شما توانستید برای مدیریت با نظر تنها یک کاربر فعال اینجا مدیر شوید، من با تعداد بیشتر از شما نمی‌توانم؟! کدام سیاست می‌فرماید حضرت‌عالی با یک رأی مدیر دائم شوید و دیگران با رأی بیشتر از شما مدیر موقت؟ --Mahan (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۱۱ (UTC)

شرایط سال ۸۷ با ۹۳ فرق می‌کند، اینجا هم محل تفریح و ... کاربران بسته‌شده از سایر ویکی‌ها نیست، که در مدت بسته‌شدن وقت خود را بگذارنند، اینجا کاربرفعال زیادی ندارد، بهترین راه‌حل همین مدیریت موقت است که خدمتان عرض کردم، هیچ نوع مدیریت دیگری فعلاً مورد نیاز نیست مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۳۰ (UTC)
متأسفانه شما برداشت‌های ذهنی خود را وحی منزل می‌دانید و این قصه مضحک ۸۷ و ۹۳ از همینجا نشأت می‌گیرد؛ (عزیزم معنی سیاست آنچه در ذهن شما می‌گذرد نیست) بحث دیگری ندارم. هرگونه تخطی از دسترسی را به شدت پی‌گیری خواهم کرد پس باز هم با تأکید می‌گویم به اجماع دهن‌کجی نکنید.--Mahan (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۳۹ (UTC)
موفق باشید مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۴۰ (UTC)
فقط یک نکته کوچک را به خاطر احترامی که به مشارکت‌های سابقتان در ویکی‌پدیای فارسی قایل هستم باید خدمتان عرض کنم در سال‌های اولیه ویکی‌ها، حتی رای‌گیری هم برگذار نمی‌شد و مدیریت به داوطلبین اعطا می‌شد، اما رویه از حدود ۳ سال پیش عوض شود و در همه ویکی‌های کوچک فقط دسترسی موفق اعطا می‌شود که به صورت نامحدود قابل تکرار است، من هم اصلا درک نمی‌کنم اگر شما قصد کمک به پروژه را دارید چه فرقی برایتان دارد،‌ نهایت سال دیگر همین موقع دوباره به من یا سجاد (در صورت از بین رفتن هردویمان از یکی‌ ویکی‌بدها) بخواهید که دسترسی را تمدید کند. مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۴۶ (UTC)
من با دسترسی موقت (یا اصلاً عدم اعطای دسترسی) هیچ مشکلی ندارم، نحوه مشارکت من محتوایی است و نیازی به دسترسی ندارم (این نظرخواهی هم به سبب درخواست دو دوستی که برایشان احترام قائلم ایجاد شده و با نیت سر و سامان بخشیدن به ویکی گفتاورد ایجاد شده است) مشکل من با منش قلدرمآبانه و تشبیه و به سخره گرفتن فعالیت بی‌جیره و مواجب کاربران با «تفریح» نامیده آن است. من تصمیم‌گیری را به جناب سجاد می‌سپارم فقط به عنوان یک کاربر این را به شما بگویم: روزگار قدرت و مقام هم گذشتنی است، به کمی جلوتر نگاه کنید.--Mahan (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۵:۵۴ (UTC)
من که خودم را در ویکی صاحب مقام و قدرتی نمی‌دانم اگر چنین برداشتی کرده‌اید من عمیقا متاسف هستم، با شما هم تاکنون همواره دارای تعامل مثبت بوده‌ام، قلدرآمانه هم حمله شخصیست که از آن هم میگذرم، من می‌خواهم بدانم اگر مشکلی با استدلال من دارید، آن را مطرج کنید؟ اگر رای‌گیری برای خود من هم الان برگذار می‌شد با چنین استدلالی باید برخورد می‌شد،‌من هم هرگاه ترک پروژه بکنم همه دسترسی‌های خودم را پس خواهم داد، تعلق قلبی هم به هیچ چیز ندارم مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۰۰ (UTC)
شما ابتدا دم از «نیاز» زدید (ویکی‌گفتاورد به فلان نوع مدیریت نیاز ندارد) سپس نیاز تبدیل به «رویه» شد. حال من از شما می‌پرسم چگونه است که تمایلی ندارید برای اثبات این رویه من را به سیاست مربوطه ارجاع دهید. (شما مرا به آن ارجاع دهید، گردن من از مو باریک‌تر) سوال دیگر هم این که چگونه «تفریح» خواندن مشارکت دیگران حمله شخصی نیست اما قلدرمآبانه خواندن عبارت «هیچ نوع مدیریت دیگری فعلاً مورد نیاز نیست» که نحوه تعامل رئیس و مرئوس را به ذهن آدم می‌آورد حمله شخصی است؟ به هرصورت سرتان را درد نیاورم اگر شما هم مثل من به کارایی نظر سوم معتقدید منتظر نظر جناب سجاد بمانیم. ناگفته نماند من هم برای شما و مشارکت‌هایتان در پروژه‌های گوناگون احترام بسیار زیادی قائلم.--Mahan (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۲۲ (UTC)
من هنوزم سر حرفم هستم اینجا بیشتر از مدیر نیاز به کاربر دارد، در پی افزایش کاربران مدیر هم افزایش می‌یابد اما تا وقتی که چنین نیست به طریق اولی مدیر هم نیاز نیست، اما چون به شما علاقه‌مند بودید که اینجا مدیریت داشته باشید،‌ من با این هم مشکلی نداشتم که اگر داشتم با رای مخالف من تنها رای‌های قابل قبول هم از اجماع می‌افتاد اما من به عطف به روابط خوب گذشته و مشارکت‌های خوب شما که من طرفدار آنها بود، چنین نکردم. در مورد سیاست هم اینجا مشخصا سیاست دقیقی ندارد اما به صورت سنتی از ویکی‌پدیای فارسی تبعیت می‌کنید اما این الزام‌آور نیست، تجربه اعطای مدیریت دائمی درگذشته منجر به ایجاد مدیرانی شده که نه کاری می‌‌کنند و نه می‌توان عزلشان کرد. اما این رویه صحیح مدیریت موقت باعث می‌شود کاربران تا زمانی که فعال هستند این دسترسی را داشته باشند و زمانی که دیگر پروژه را ترک کردند لزومی به خواهش تمنا برای پس دادن دسترسی نباشد. گرچه اجباری ندارد و من به عنون دیوان‌سالار می‌توانم رای‌گیری شما را جمع‌بندی کنم اما بازهم به درخواست شما منتظر نظر سجاد می‌مانیم مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۳۴ (UTC)
«تجربه اعطای مدیریت دائمی درگذشته منجر به ایجا مدیرانی شده که نه کاری می‌‌کنند و نه می‌توان عزلشان کرد.»، احسنت. Mjbmr بحث ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۶:۴۵ (UTC)
درود.جناب @Mardetanha اتفاقاً به نظر من ویکی گفتاورد بیش از هر چیز به یک مدیر دائمی و صد البته فعال نیاز دارد. من احترام زیادی برای شما قائلم، ولی حقیقت را باید بپذیرید متاسفانه شما مشغله زیادی دارید و نمی توانید به اینجا رسیدگی کنید.مهندس ویکی هم جوان و بی تجربه است .برخلاف فرمایش شما که چون اینجا کاربر فعال زیادی ندارد بنابراین مدیر هم نیاز ندارد، من فکر می کنم چون اینجا مدیر فعال ندارد کاربران هم از فعالیت در اینجا نا امید می شوند به عنوان مثال لطفاً نوشته جناب اشکان را

در این بحث مطالعه بفرمایید.

اگر ویکی گفتاورد مدیر دائمی فعال داشت ، یک کاربر لبنانی نمی توانست این گفتاوردها را در صفحه ایران و تهران بنویسد و اعتراض کاربران را نادیده بگیرد.

« «تهران متأسفانه در حال حاضر به یکی از شهرهایی تبدیل شده که ادب و تربیت در آن به حداقل ممکن خود قرار دارد. این موضوع به دلیل به هم ریختگی طبقات اجتماعی و فقدان آموزش مدنی در این شهر است. شاید برخی مجریان به این نقد من، خرده بگیرند. به نظرم دلیلش این است که رابطه آن‌ها با جامعه، حالت رسمی و مملو از تعارفات رایج ایرانی است. برای من که در شهر تهران رفت و آمد داشته و با جامعه سروکار دارم، بی‌ادبی به یک اصل در شهر تهران تبدیل شده است.» محمود سریع‌القلم »


« «تباهی اخلاقی و بی صفتی ایرانی بدبختانه ضرب المثل است ... از همهٔ ویژگی‌هایی که سیرتِ ایرانی را تشکیل می‌دهد و بعد از خودخواهی بی حد و حساب در میانِ آن‌ها رواج بسیار حاصل کرده است؛ حرصِ پایدار در کسبِ مال و جمعِ ثروت از راهِ غیر حلال است.» پرسی سایکس »


« با ایرانی‌ها باید مانند بچه‌های بزرگ رفتار کرد و پادشاه آنان را خنداند» »« پول و سِمَت به طور باور نکردنی برای میانگین ایرانی قداست پیدا کرده و معّما این است که این در جامعه‌ای است که می‌خواهد الهام‌بخش دیگر مسلمانان باشد!» محمود سریع‌القلم »


(من فعلاً این ها را پاک کردم ولی در صورت نبودن مدیر فعال مطمئنم بعد از مدتی دوباره این نوشته ها به صفحه برخواهد گشت . خرابکاران هم با خیال راحت دوباره در ویکی گفتاورد جولان خواهند داد. )


جناب مرد تنها ویکی گفتاورد حتی در صورت نداشتن هیچ کاربری هم نیاز به مدیری دائمی دارد که حداقل هفته ای یک بار به آن سر بزند و از همین صفحات اندک محافظت کند) RAHA68 (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۸:۰۰ (UTC)

من که با حرف شما مخالف نیستم،‌ حرف شما صحیح است‌،‌ مدیر موقت یک ساله هیچ فرقی با مدیر دائمی ندارد فقط اگر یک موقع خواستند بروند بعد از یک سال دسترسی‌شان پس گرفته می‌شود و تا وقتی که در اینجا فعالیت دارند دسترسی‌شان پا برچاست مردتنها ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۱۹:۱۸ (UTC)
سلام، بنظرم این همه بحث و ناراحتی از همدیگر ندارد. اگر کسی بخواهد کاری بکند یکساله و دایمی ندارد. مثلا در ویکی واژه به من دسترسی سه ماهه دادند. ولی با برنامه هایی که داریم سعی می کنیم ویکی پروژه های فارسی را دستی بکشیم. لطفا شروع به کار کنید. چه موقت چه دایمی فرقی نمی کند. در ابتدا که به ما می گویند شاید بهمان بربخورد. اما یکم که فکر کنیم. از نظر دسترسی یکی هستند. الان ویکی سفر را نگاه کنید یک مدیر دایمی ندارد ولی بصورت پیشتاز دارد کار می کند با وجودی که از نظر کاربر مشکل داشتیم ولی اکنون دارد راه می افتد --فلورانس (بحث) ‏۱۶ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۲۲:۳۹ (UTC)
احسنت جناب فلورانس،‌درود بر شما مردتنها ‏۱۷ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۰۵:۴۶ (UTC)
با توجه به روندی که توسط دیگر دیوان‌سالاران و ویکی‌بدها در خصوص ویکی‌هایی با جامعه کاربری کوچک همچون ویکی‌گفتاورد فارسی وجود دارد اعطای دسترسی مدیریت ابتدا سه ماهه و سپس یک ساله و به صورت موقت اعطا می‌گردد. این روند در ویکی‌واژه فارسی نیز درحال اجرا می‌باشد. از اینرو ویکی‌گفتاورد فارسی نیز از این سیاست تبعیت می‌کند. پاینده باشید. سجاد (بحث) ‏۱۷ فوریه ۲۰۱۵، ساعت ۰۹:۵۴ (UTC)

آغاز یک گفتگو دربارهٔ ویکی‌گفتاورد:نظرخواهی/نظرخواهی برای مدیریت ماهان

آغاز گفتگو