پرش به محتوا

امین حیایی

از ویکی‌گفتاورد

امین حیایی (۹ ژوئن ۱۹۷۰) (۱۹ خرداد ۱۳۴۹) بازیگر ایرانی است. زادهٔ تهران؛ از سال ۱۹۹۱م/ ۱۳۷۰ش به تئاتر کودکان و نواجوانان، از ۱۹۹۲م/۱۳۷۱ش به سینما و از ۱۹۹۳م/ ۱۳۷۲ش به تلویزیون ایران درآمد، نقش‌های بسیار کمدی و غیر کمدی بازی کرده‌است.[۱]

عشق و محبت و اعتبار را دریابید. پول مرحله آخر است. نه اینکه بگویم ارزشی ندارد چون زندگی با پول می‌چرخد و اگر نباشد این چرخ پنچر است! یا می‌لنگد و تا آخر زندگی باید لنگ لنگان بروید اما برای من اولویت نیست، شرافت و انسانیت و مرام برایم اولویت دارد.

گفتاوردها[ویرایش]

  • این روزها می‌بینیم که اگر سلامتی نباشد، میلیارد میلیارد هم که داشته باشید، کمکی به شما نمی‌کند. پس باید عشق و محبت و اعتبار را دریابید. پول مرحله آخر است. نه اینکه بگویم ارزشی ندارد چون زندگی با پول می‌چرخد و اگر نباشد این چرخ پنچر است! یا می‌لنگد و تا آخر زندگی باید لنگ لنگان بروید اما برای من اولویت نیست، شرافت و انسانیت و مرام برایم اولویت دارد.
  • اعتبار به راحتی به دست نمی‌آید، ولی من هیچ کاری را صرفاً برای پول انجام نمی‌دهم.
  • مردم برای من بسیار مهم هستند، مردمی که همیشه به من لطف داشته‌اند و محبت کرده‌اند و این محبوبیت برایم خیلی ارزش دارد، خیلی بیشتر از آنچه که فکر می‌کنید! خیلی وقت‌ها پیش آمده‌است که خسته و کوفته از سر کار آمده‌ام و مردم را می‌بینم که با عشق آمده‌اند عکس و امضا بگیرند من هم با لبخند صبر می‌کنم تا همان عشق را به آن‌ها برگردانم.
  • من هر کاری را که حس کردم، می‌گیرد و مردم دوستش خواهند داشت، با آن می‌خندند و لحظاتش برایشان شیرین باشد، بازی کرده‌ام.
  • من به تقدیر اعتقاد دارم و در مسیری که برایم پیش می‌آید جلو می‌روم و در همه این‌ها سعی دارم حس خوبی را به جامعه منتقل کنم.
    • ۲ اوت ۲۰۲۰/ ۱۲ مرداد ۱۳۹۹، مصاحبه با «مهر»[۲]

منابع[ویرایش]

  1. امید، جمال. فرهنگ سینمای ایران. تهران: نگاه، ۱۳۷۷ش-۱۹۹۸م. ۱۵۳. شابک ‎۹۶۴۶۱۷۴۸۹۲. 
  2. «از داوری «عصر جدید» تا وکالت «آقازاده» / دیده‌شدن دیگر نفعی ندارد». مهر، ۱۲ مرداد ۱۳۹۹. 

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ