کیت کریستنسن

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

کیت کریستنسن (به انگلیسی: Kate Christensen) (زادهٔ ۲۲ اوت ۱۹۶۲) رمان‌نویس آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

مرد بزرگ[ویرایش]

  • «آن جا، بسته به خلق و خوی ابیگیل، برایش یا مثل یک واحه بود، یا مقبره ای بدون منفذ و روزن. از وقتی که ماریبل، خدمتکارش و آسکر مرده بودند، ابیگیل کمی بی قرار شده بود. حال روزهای پیاپی در سکوت مطلق می‌گذشت، ایتن تاب می‌خورد و با دست راستش گوش چپش را می‌گرفت، ابیگیل هم مشغول مطالعه می‌شد. آن اواخر اکثر رمان‌های هنری جیمز را دوباره خوانده بود، و حال با مطالعه چند رمان سبک و ساده و پراحساس از نویسندگان زن معاصر، ادبیات ارزشمند را کنار گذاشته بود تا به ذهن و فکرش استراحت بدهد.»[۱]
  • «هر وقت کتاب‌هایش ته می‌کشید، با استفاده از اینترنت چند کتاب دیگر از سایت آمازون سفارش می‌داد. با وجود اینترنت که ابیگیل به کمک آن نه تنها کتاب، بلکه خواروبار و لباس و تقریباً هر چیز دیگری که مورد نیاز خودش و ایتن بود سفارش می‌داد، دیگر واقعاً دلیلی برای خروج از آپارتمان نداشت.»
  • «اکثر جمعه شب‌ها ایتن را به مراسم مذهبی می‌برد، اما صبح‌های یکشنبه دیگر به خود زحمت نمی‌داد، و هفته ای یکی دو بار هم او را به پارک می‌برد تا کمی هوای آزاد بخورد. جز این گشت و گذارها و دیدارهای گاه و بی گاه با مکسین یا خواهر بزرگ ترش، راشل، که در لانگ آیلند زندگی می‌کرد، ابیگیل روزهایش را با ایتن در آپارتمان و تنهای تنها می‌گذراند، البته جز دختری که دوشنبه‌ها برای گردگیری و خرده کاری می‌آمد، و البته مردی جوان با صدای ملایم به اسم مارکوس که یک روز در میان برای استحمام ایتن و فیزیک درمانی او می‌آمد و حکم پرستارش را داشت.»

منابع[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. کیت کریستنسن، مرد بزرگ، ترجمهٔ سهیل سمی، انتشارات ققنوس، ۱۳۹۲.