پرش به محتوا

کیت اتکینسون

از ویکی‌گفتاورد

کیت اتکینسون (به انگلیسی: Kate Atkinson) زادهٔ ۲۰ دسامبر ۱۹۵۱) یک فیلم‌نامه‌نویس، نویسنده، رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس، روزنامه‌نگار، زاده شهر یورک انگلستان است.

گفتاوردها

[ویرایش]

زندگی پشت زندگی

[ویرایش]
  • «اورسولا گفت: «برایت این پرسش پیش نمی‌آید که چه می‌شد اگر یک چیز کوچک در گذشته تغییر کرده بود. اگر هیتلر روز تولدش مرده بود، یا اگر وقتی بچه بود، یکی او را دزدیده و بزرگش کرده بود، مثلاً در یک خانوادهٔ کویکر، بی شک اتفاق‌ها یک جور دیگر می‌شدند.»[۱]
  • «اما هیچ‌کس نمی‌داند چه رویدادهایی در پیش است و به هر حال، شاید باز هم همان فرد می‌شد، چه کویکر و چه غیر کویکر. شاید ناچار می‌شدند به جای دزدیدن، او را بکشند. می‌توان این کار را کرد؟ می‌توان بچه ای را کشت؟ با تفنگ؟ یا اگر تفنگ نبود، با دست‌های خالی؟ با خونسردی؟»
  • «اورسولا اندیشید که آیا این باعث در امان بودن تدی می‌شد؟ البته، نه فقط تدی، بلکه همهٔ دنیا. تدی روز بعد از اعلام جنگ، در نیروی هوایی سلطنتی نام‌نویسی کرده بود. او داشت در مزرعهٔ کوچکی در سوفوک کار می‌کرد. بعد از دانشگاه آکسفورد، یک سال را در کالج کشاورزی گذرانده بود و بعد روی زمین‌ها و مزرعه‌های مختلفی در منطقه کار کرده بود.»

منابع

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. کیت اتکینسون، زندگی پشت زندگی، ترجمهٔ گروه ترجمه شیراز زیر نظر علی معصومی، انتشارات بوتیمار، ۱۳۹۵.