کریس گرابنستاین

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Chris Grabenstein 2016.jpg

کریس گرابنستاین (به انگلیسی: Christopher "Chris" Grabenstein) (زادهٔ ۲ سپتامبر ۱۹۵۵) نویسندهٔ آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

فرار از کتابخانهٔ آقای لمونچلو[ویرایش]

  • «او، زنی با قد بلند و موهای قرمز آتشین بود. او یک کت و دامن گران‌قیمت دست دوز با کفش‌های پاشنه بلند پوشیده بود، عینکی با فریم درشت قرمز رنگ بود چشم داشت و یک هدفون بی‌سیم هم روی گوشش بود. دکتر زینچنگو با گام‌های بلند و در حالی که صدای برخورد پاشنه‌هایش با سنگ مرمر به گوش می‌رسید، از در قرمز اتاق فرمان عبور کرد و همین‌طور که با تبلت پیشرفتهٔ خود کار می‌کرد، وارد سالن بزرگ گنبدی شکل کتابخانه شد که ارتفاعش به سه طبقه می‌رسید…»[۱]
  • «حالا نوبت میگوئل بود که دستش را بلند کند. «آقای لمونچلو؟ برای برنده شدن باید چی کار کنیم؟» «خیلی ساده است! باید بتونین از کتابخونه برین بیرون، اونم فقط با استفاده از چیزهایی که داخل کتابخونه هست.»
  • «هنگام اتمام کار، چندین نفر از کارکنان سرّی (کارگردانی با دستمزد بالا که هرگز به بودن در نزدیکی کتابخانه یا الکساندریا ویل و یا حتی ایالت اوهایو اعتراف نمی‌کردند) مخفیانه کارهای نهایی را انجام دادند. دکتر زینچنگو، کار نظارت بر پروژهٔ ساخت این کتابخانه را برعهده داشت. او از طرف یک میلیاردر که شخصیتی عجیب و غریب و از نظر بعضی‌ها، خل وچل داشت، به این کار دعوت شده بود و تنها کسی بود که می‌دانست این کتابخانه چه چیزهایی شگفت‌انگیزی درون خود جای داده و مخفی کرده‌است.»

منابع[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. کریس گرابنستاین، فرار از کتابخانهٔ آقای لمونچلو، ترجمهٔ مژگان ایمانی، انتشارات پرتقال، ۱۳۹۶.