کالین فرث

از ویکی‌گفتاورد
کالین فرث

کالین اندرو فرث (به انگلیسی: Colin Andrew Firth) (زاده ۱۰ سپتامبر ۱۹۶۰) بازیگر انگلیسی سینما و تلویزیون است.

گفتاورد[ویرایش]

  • «موفقیت یک بازیگر به معنای آزادی و محدودیت است. اگر کسی (...) به دلیل نقش مشخصی موفق شده‌است، پس مخاطب از همان ایجاد خواهد خواست. دشوار است که خودتان را از این طرح آزاد کنید. از سوی دیگر، محبوبیت به معنی پیشنهادهای حرفه ای، پول بیشتری است … این همه به بازیگر بستگی دارد، بر انعطاف‌پذیری او. از اینکه آیا او موفق به استفاده از مزایا و غلبه بر معایب این وضعیت است.»
  • «من فکر می‌کنم که پدر یک لحظه کلیدی در راه رسیدن به بلوغ است. شما دیگر نمی‌توانید یک کودک باشید حالا زمان برای کسی دیگر است.»
  • «واقعاً نمی‌خواستم مارک دارسی را بازی کنم. من خودم را در این نقش ندیدم، به خصوص از آنجایی که شش سال پیش در سریال «غرور و تعصب» بازی می‌کردم که شخصیت تقریباً یکسان بود … مارک دارسی. به هر حال، دارسی از رمان جین آستین نوعی نمونه اولیه از «بریج جونز» بود. همان شخصیت را دو بار بازی کنید؟ به نظر می‌رسید خنده دار و دور از ذهن است.»
  • «من می‌دانم که بسیاری از مردان که با بریجت جونز بسیار مشترک هستند. من فکر می‌کنم این یک شکل از به اندازه کافی جهانی است که هر کس می‌تواند با آن صرف نظر از جنسیت را تشخیص دهد. هر کس می‌تواند احساس محیط زیست بی بدیل بدتر از دیگران، محکوم به شکست است، متقاعد مضحک خود به خود … بریجت مظهر همه این نگرانی‌ها است و از این رو، به نظر من، محبوبیت از هر دو کتاب و فیلم است. بسیاری از بینندگان و خوانندگان خود را در قهرمان مشاهده می‌کنند. آنها را مشاهده کنید، بیش از حد، که با وجود همه نقص، که خود می‌گوید بریجت واقعاً فوق‌العاده است، پر از دختر جذاب است. از این رو نتیجه‌گیری خوش‌بینانه است که شاید با آنها خیلی بد نیست. اگر کسی مجتمع در نقطه از وزن اضافی خود، احساس تنهایی، ترسم که هرگز «نیمه دیگر» خود را پیدا کنید … این یک فرصت است که بعد از دیدن بریجت جونز احساس حتی کمی کمتر تنهایی، کمی کمتر پر از بدبختی است. این نوع از توان درمانی داستان به نظر من بسیار مهم است. 'بریجت جونز' تقریباً یک افسانه معاصر است.»

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ