کاترین وب

از ویکی‌گفتاورد

کلر نورس با نام مستعار کاترین وب (به انگلیسی: Catherine Webb) (زادهٔ ۲۷ آوریل ۱۹۸۶) نویسنده فانتزی برای نوجوانان و بزرگسالان است.

گفتاوردها[ویرایش]

پانزده زندگی اول هری آگوست[ویرایش]

  • «بیشترین چیزی که به نظر می‌رسد دربارهٔ استفاده از زمان می‌دانیم، هدر دادن آن است.»[۱]
  • «در سال ۱۹۸۹ همزمان با سقوط دیوار برلین مردم؛ تنها، در بیمارستانی در نیوکاسل، مردی طلاق گرفته و بی فرزند و بی ملک و املاک که حتی در بستر مرگ تصور می‌کرد پسر پاتریک و هریت آگوست مرحوم بود و سرآخر از مرضی مرد که در تمام عمرش مایهٔ هلاکتش بود: مولتیپل میلوما که در سرتاسر بدن پخش می‌شود تا آن که بدن از کار بیفتد. طبعاً واکنشم به تولد دوباره، دقیقاً در همان جایی که زندگی ام شروع شده بود در دستشویی زنانهٔ ایستگاه برویک اپان تویید، در شب سال نوی ۱۹۱۹، آن هم با تمام خاطرات زندگی پیشینم، همان جنون باسمه ای و پیش بینی پذیر را در من پدیدآورد.»
  • «وقتی خودآگاه بالغ من با تمام عظمتش به بدن کودکانه ام بازگشت، اولش گیج شدم و بعد درد کشیدم و بعد شک کردم و بعد در ورطهٔ یأس غلتیدم و بعد فریاد زدم و بعد جیغ کشیدم و سرانجام در هفت سالگی من را به آسایشگاه سنت مارگو سپردند که خودم هم صادقانه تصور می‌کردم جای مناسبی برایم باشد. بعد از شش ماه حبس در اتاق، توانستم خودم را از پنجره ای در طبقهٔ سوم به بیرون پرت کنم.»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. کلر نورس، پانزده زندگی اول هری آگوست، ترجمهٔ مهرآیین اخوت، انتشارات هیرمند، ۱۳۹۶.