باراک اوباما: تفاوت بین نسخه‌ها

پرش به ناوبری پرش به جستجو
ابرابزار، اصلاح املا، اصلاح سجاوندی، اصلاح ارقام، اصلاح نویسه، اصلاح فاصلهٔ مجازی، اصلاح نشانی وب
جز (r2.6.6) (ربات: افزودن ar:باراك أوباما)
(ابرابزار، اصلاح املا، اصلاح سجاوندی، اصلاح ارقام، اصلاح نویسه، اصلاح فاصلهٔ مجازی، اصلاح نشانی وب)
[[پرونده:Barack Obama and supporters 5, February 4, 2008.jpg|200px|به یاد بیاوریم که ،که، اگر این بحران مالی درسی به ما آموخته باشد، این است که ما نمی توانیمنمی‌توانیم یک وال استریت شکوفا داشته باشیم، در حالی که مین استریت و توده هایتوده‌های مردم رنج می کشندمی‌کشند.|thumb]]
'''[[W:باراک اوباما|باراک حسین اوباما]]''' ، زادروز: ([[ W:۴ اوت|۴ اوت]] [[ W:۱۹۶۱ (میلادی)|۱۹۶۱]])در شهر هونولولو، ایالت هاوایی آمریکا. پدر باراک حسین اوباما به‌نام باراک ن اوباما کنیایی و مادرش آمریکایی است. باراک اوباما نامزد حزب دمکرات روز چهارشنبه ۵ نوامبر ۲۰۰۸ برابر با ۱۵ آبان ۱۳۸۷ به‌عنوان چهل و چهارمین رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا انتخاب شد.
 
== دارای منبع ==
* سلام ،سلام، شیکاگو.
 
اگر هنوز هستند کسانی که تردید دارند آمریکا مکانی است که در آن همه چیز امکان پذیرامکان‌پذیر است و نمی‌دانند که آیا رویای بنیانگذاران و پدران ما هنوز زنده است یا نه، و هنوز قدرت دمکراسی ما را زیر سئوال می‌برند، امشب پاسخی است به آنها.
 
این پاسخی است که صفوفی که در اطراف مدارس و کلیساها در سراسر این کشور بسته شد داد. صفوف انبوه مردمی که سه چهار ساعت در انتظار ایستادندایستادند، ،بسیاریبسیاری برای نخستین بار در زندگی شان رای می دادند،می‌دادند، زیرا باور داشتند که این بار باید متفاوت باشد، و صدای آن‌ها می‌تواند این تفاوت را نشان دهد.
** [http://www.voanews.com/persian/2008-11-06-voa5.cfm سخنرانی پیروزی در شیکاگو ،۴ نوامبر ۲۰۰۸]
 
* به یاد بیاوریم که ،که، اگر این بحران مالی درسی به ما آموخته باشد، این است که ما نمی توانیمنمی‌توانیم یک وال استریت شکوفا داشته باشیم، در حالی که مین استریت و توده هایتوده‌های مردم رنج می کشندمی‌کشند.
** [http://www.voanews.com/persian/2008-11-06-voa5.cfm سخنرانی پیروزی در شیکاگو ،۴ نوامبر ۲۰۰۸]
* من فکر نمی‌کنم از نظر هیچ کشوری پذیرفتنی باشد که موشک‌ها مثل باران بر سر شهروندان آن فرود آید. اگر کسی موقع شب اقدام به پرتاب موشک به خانه من نماید در حالی که دو دخترم در خواب به سر می‌برند در حیطه قدرت خود دست به هر کاری خواهم زد تا مانع آن شوم. من انتظار داشتم که اسرائیلی‌ها اقدام مشابهی را صورت دهند.
** [http://news.iransarfaraz.com/news/873.html مصاحبه با ای. بی. سی]
 
== س :در مقابل حملات شخصی محمود احمدی نژاد چه پاسخی دارید؟ در برنامه"صبح به خیر آمریکا ==
* ''مجری برنامه، ترجمه انگلیسی آن بخش از سخنان اخیر آقای احمدی نژاد را عینا برای آقای اوباما نقل کرد که او در آن شبیه به گاوچران هاگاوچران‌ها و شخصی آماتور و بی تجربه توصیف می شدمی‌شد که باید صبر کند تا عرقش خشک شود و تجربه پیدا کند. ''
* رئیس جمهوری ایران به گفتن سخنان '''"غیر سازنده و بسیار توهین آمیز"''' معروف است، بنابراین من این حرف هاحرف‌ها را جدی نمی گیرمنمی‌گیرم.
* "این حرف هاحرف‌ها را جدی نمی گیرم،نمی‌گیرم، آنچه جدی می گیرممی‌گیرم این حقیقت است که اگر ما در اعمال فشار بین المللیبین‌المللی ثابت قدم و پیگیر باشیم، حکومت ایران، که حکومت بی خردی نیست و اوضاع جهان را به دقت زیر نظر دارد، به مرور زمان تحلیل هایتحلیل‌های متفاوتی از این موضوع پیدا خواهند کرد که آیا دنبال کردن برنامه ساخت سلاح اتمی برایش مفید است یا خیر".[http://www.bbc.co.uk/go/wsy/pub/email/ft/-/persian/iran/2010/04/100409_l10_obama_ahmadinejad_reax.shtml بی بی سیبی‌بی‌سی ]
 
== درباره اوباما ==
[[پرونده:BarackObama2010 3.jpg|thumb|230px|اوباما نسبت به بوش، خوش‌تیپ‌تر و قیافه و پوست بهتری دارد. ''[[اسفندیار رحیم‌مشایی]]'']]
 
* «از این که توانستید آرای اکثریت شرکت‌کنندگان در انتخابات را به خود جلب کنید، تبریک می‌گویم.... با ترجیح مصالح حقیقی مردم و انصاف و عدالت بر تقاضاهای سیری ناپذیر اقلیتی خودخواه و ناصالح، از فرصت خدمت، حداکثر استفاده را به‌عمل آورید و نام نیکی از خود به‌جای بگذارید.»
** ''[[محمود احمدی‌نژاد]]، ۵ نوامبر ۲۰۰۸ برابر با ۱۵ آبان ۱۳۸۷''
* مردم اوباما را دوست داشتند و هنوز هم خیلی‌ها در دنیا هستند که او را دوست دارند. اوباما نسبت به بوش، خوش‌تیپ‌تر و قیافه و پوست بهتری دارد.
 
== پیوند به بیرون ==
{{ویکی‌پدیا}}
{{ناتمام}}
 
[[رده:رئیس‌جمهورهای ایالات متحده|اوباما، باراک]]
 
[[ar:باراكباراک أوباما]]
[[az:Barak Obama]]
[[ca:Barack Obama]]
۳۹٬۷۴۷

ویرایش

منوی ناوبری