پرش به محتوا

هتل

از ویکی‌گفتاورد

مهمانخانه یا هُتِل (به انگلیسی: hotel) نوعی مکان مسکونی اجاره‌ای است که معمولاً برای مدت کوتاه به افراد اجاره داده می‌شود. هتل‌ها از امکانات اقامتی و گردشگری شهرها به حساب می‌آیند و بیشتر مورد استفادهٔ مسافران و گردشگران قرار می‌گیرند. هتل‌ها دارای تعداد زیادی اتاق هستند که گاه به چند صد اتاق می‌رسد. علاوه بر اتاق‌ها و سوئیت‌های اقامتی، هتل‌ها دارای امکانات جنبی گوناگونی هستند. رستوران، استخر شنا، کافی شاپ و سالن اجتماعات نمونه‌هایی از امکانات هتل‌ها هستند.

گفتارها

[ویرایش]
  • مقامات می‌خواهند کسانی را که حجاب را رعایت نمی‌کنند از خدمات‌دهی محروم کنند، اما این موضوع شامل حال خدمات‌دهندگانی می‌شود که در لحظاتی کوتاه و موقت خدمات می‌دهند، درحالی که حداقل قرارداد هتل با مهمان ۲۴ ساعت است. زمانی که مسافر پذیرش می‌شود ما به عنوان هتل‌دار مکلفیم ۲۴ ساعت خدمات دهیم، در این بین اگر مسافران ضابطه مربوطه را رعایت نکنند به بن‌بست می‌رسیم، چون یا باید خدمات را قطع کنیم که مهمان شاکی می‌شود و یا اگر هزینه را بخواهیم برگردانیم هتل متضرر می‌شود. برای این مسأله راه‌حلی نداریم و خواسته‌ایم به ما راه‌حل ارائه بدهند.
  • زوجین برای اتاق مشترک گرفتن باید مدرک محرمیت ارائه دهند.
    • هتل های ایرانی [۱]

افراد مجرد هم می توانند هتل رزرو کنند و دیگر از هیچ زن و مردی نخواهیم پرسید که مجرد است یا متأهل. همچنین زنان می توانند در سواحل دریای سرخ لباس های خارج از عرف بپوشند

    • عربستان سعودی [۲]

منابع

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
هتل
دارد.