پرش به محتوا

نیکولا یون

از ویکی‌گفتاورد
نیکولا یون

نیکولا یون (به انگلیسی: Nicola Yoon) نویسنده جامائیکایی-آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

خورشید هنوز یک ستاره است[ویرایش]

  • «اگر کسی بگوید تا آخر عمر عاشقت خواهد بود، اما بتواند ناگهانی نظرش را عوض کند، پس دیگر باید به چه چیزی اعتقاد داشت؟»[۱]
  • «اگر بخواهید یک پای سیب را از اول اول درست کنید، اول باید کائنات را اختراع کنید. وقتی می‌گوید «از اول اول» یعنی از هیچ؛ یعنی از زمانی که دنیا هم وجود نداشت. به هر حال اگر شما بخواهید یک پای سیب را از هیچ درست کنید، باید با انفجار بزرگ و گسترش کائنات، نوترون‌ها، یون‌ها، اتم‌ها، سیاه چال‌ها، ستاره‌ها، ماه‌ها، جزر و مدهای اقیانوس، راه شیری، کره زمین، پیشرفت‌های بشری، دایناسورها و غیره آغاز کنید. باید آتش را اختراع کنید. به آب و خاک حاصلخیز نیاز دارید. به گاوها و افرادی نیاز دارید تا به آن‌ها شیر بدهند و باز به افراد بیشتری نیاز دارید که از شیر گاوها کره بگیرند. به گندم و نیشکر و درختان سیب نیاز دارید. به شیمی و زیست‌شناسی نیاز دارید. برای اینکه یک پای سیب عالی درست کنید، به هنر نیاز دارید.»
  • «انسان‌ها موجودات منطقی نیستند. به جای اینکه با منطق حکم کنیم، با احساسات حکم می‌کنیم. اگر برعکس این بود، دنیا جای بهتری می‌شد.»
  • «شاید بخشی از عاشق کسی دیگر شدن، عشق ورزیدن به خود باشد.»
  • «آدم‌ها فقط می‌خواهند چیزی را باور کنند. در غیر این صورت، آن‌ها مجبور می‌شوند اقرار کنند که زندگی، مجموعه ای تصادفی از اتفاقات خوب و بدی است که تا روزی که بمیرید، به وقوع خواهند پیوست.»

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. نیکولا یون، خورشید هنوز یک ستاره است، ترجمهٔ فاطمه خسروی، انتشارات نون، ۱۳۹۶.