ناصر مجد بیگدلی

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو

ناصر مجد بیگدلی (۱۹۳۰) (۱۳۰۹ش) - (۲۰۲۲) (۱۴۰۱) تهیه‌کنندهٔ ایرانی است. زادهٔ تهران، تحصیلات متوسطه، مؤسس سینماهای رامسر، فلو، نادر و گروه سینماهای متحد تهران در ۱۹۶۳م/ ۱۳۴۲ش؛ از سال ۱۹۶۵م/ ۱۳۴۴ش به تهیه‌کنندگی فیلم روی آورد.[۱]

گفتاوردها[ویرایش]

 • من از سال ۱۳۱۸ هنگامی که ۲۱ سال بیشتر نداشتم در سینما کار کردم و از سال ۱۳۳۰ با اجاره سینما «شهناز» به سینماداری پرداختم و با تجربیات این سالها معتقدم سینما تنها فیلم خوب می‌خواهد و سینمادار باید دستش باز باشد و خودش انتخاب کند.
  • ۱۶ سپتامبر ۲۰۱۱/ ۲۵ شهریور ۱۳۹۰؛ مصاحبه با «ایسنا»[۲]
 • من ۸ سالم که بود به سینما علاقمند شدم، در واقع علاقه من به سینما از جایی شروع شد که یک بار «ننجونم» من را در خیابان جلیل‌آباد در منطقه توپخانه به دیدن یک تئاتر برد.
 • هیچگاه در کارم برای کسی کم نگذاشتم و فکر می‌کردم اگر برای کسی کار می‌کردم باید به گونه ای کار کنم که صاحب‌کارم خیر ببیند و خیر هم می‌برد.
 • برای رسیدن به موقعیتی که داشتم زحمت بسیاری کشیدم و همیشه سعی کردم مردم را راضی نگه دارم، هیچگاه هم مال کسی را نخوردم و با مردم صادق بودم.
 • من سختی‌های بسیار زیادی در زندگی ام کشیده‌ام، اما دوست دارم این را بگویم که از درستی است که کار درست می‌شود. زمانی که برای یک نفر کار می‌کنید باید حق را به او بگویید، سعی نکنید که طرف مقابل را بیچاره کنید. معتقدم که هرچقدر خوب و درست باشید خدا هم برای شما بهترین‌ها را فراهم می‌کند.
 • همیشه سعی کردم خوب کار کنم و همه از دستم راضی باشند.
  • ۶ مه ۲۰۱۷/ ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶؛ مصاحبه با خبرگزای «مهر»[۳][۴]

منابع[ویرایش]

 1. امید، جمال. فرهنگ سینمای ایران. تهران: نگاه، ۱۳۷۷ش-۱۹۹۸م. ۳۹۹. شابک ‎۹۶۴۶۱۷۴۸۹۲. 
 2. «سینما «نادر» در آستانهٔ تغییر کاربری گزارش ایسنا از آخرین بازمانده سینماهای لاله‌زار در کوچه ملی». ایسنا، ۲۵ شهریور ۱۳۹۰. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۶ ژوئن ۲۰۲۲. 
 3. «مادربزرگم مرا به سینما علاقه‌مند کرد/ ساعت‌ها انتظار پشت در سینما». مهر، ۲۴ فروردین ۱۳۹۶. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۱۵ سپتامبر ۲۰۱۷. 
 4. «دهه ۴۰ سینماهای شمال شهر به فیلمفارسی پشت کردند/ سکوتِ «نادر»». مهر، ۶ خرداد ۱۳۹۶. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۲ اوت ۲۰۱۷. 

پیوند به بیرون[ویرایش]

Wikipedia-logo-fa.png
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ