پرش به محتوا

لیندا گرنت

از ویکی‌گفتاورد

لیندا گرنت (به انگلیسی: Linda Grant) (زادهٔ ۱۵ فوریه ۱۹۵۲) نویسنده و روزنامه‌نگار متولد لیورپول، انگلستان است.

گفتاوردها[ویرایش]

آدم‌ها و لباس‌هایشان[ویرایش]

  • «لباس‌هایی که آدم‌ها می‌پوشند یک جوری دگرگون شان می‌کند. آدم‌ها را از بیرون تغییر می‌دهد. ما همیشه در بند همین ساق پاهای چاق هستیم یا فک‌های پایین افتاده مان. میلیون‌ها عیب و نقص به ما لطمه می‌زند. ایرادهای بزرگی که نمی‌توانیم کاری برای شان کنیم مگر اینکه تن به چاقوی جراح بدهیم. این است که بیشترین کاری که آدم می‌تواند بکند پوشیدن لباسی تازه است، بستن کراواتی متفاوت. ما مدام یک آدمی دیگر می‌شویم و نباید فراموش کنیم که همیشه آدمی دیگر ما را نگاه می‌کند.»[۱]
  • «تو باید بدونی که یه چیز دیگه ام هست، یه چیز بهتر، که از تو پنهانه، که عده ای نمی خوان پیداش کنی، که باید سراغشو بگیری و گاهی فقط باید راه بیفتی و به دستش بیاری. پدرت هیچ وقت اینو نفهمید، این بزرگترین خطاش بوده، تو همچی خطایی نکن.»
  • «او حتماً احساس کرده بود که ما، من و او، نه در زمان حال، که در گذشته بهتر بودیم، چون در آن گذشته او موجودیتی ناشناخته بود و چیزهایی داشت که می‌دانست من خواستارش هستم، همان زندگی مرموزی که او پیش از به دنیا آمدن من از سر گذرانده بود، با آدم‌هایی که نمی‌خواستند من چیزی از آن بدانم، هدیه ای که از من دریغ کرده بودند؛ و او داشت از یادآوری آن خاطرات لذت می‌برد، خاطراتی که او را به دورانی بسیار خوش برمی‌گرداند، به دورانی که آینده فقط درهایی بود که آدم باز می‌کرد و هیچ چیز ناخوشایندی در آن سو نبود که شگفتی بیانگیزد.»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. لیندا گرنت، آدم‌ها و لباس‌هایشان، ترجمهٔ مصطفی اسلامیه، انتشارات کتاب نشر نیکا، ۱۳۹۵.