پرش به محتوا

لوییس لوری

از ویکی‌گفتاورد
«مامان داشت گریه می‌کرد، و باران باعث شد این‌طور به نظر برسد که انگار همهٔ دنیا داشت گریه می‌کرد.»

لوییس لوری (به انگلیسی: Lois Lowry) با نام اصلی لوییس آن همرسبرگ (به انگلیسی: Lois Ann Hammersberg) (زاده ۱۹۳۷) نویسندهٔ آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

ستاره‌ها را بشمار[ویرایش]

  • «گوش می‌داد و می‌دانست مادرش دربارهٔ چه چیزی صحبت می‌کند. روزنامه دفری دنسک روزنامه ای غیرقانونی بود که پیتر نیلسن هرازگاهی برایشان می‌آورد؛ در حالی که آن را به دقت تا زده و لای کتاب‌ها و کاغذهای معمولی مخفی کرده بود. مامان همیشه روزنامه را پس از آنکه خودش و بابا می‌خواندند، می‌سوزاند؛ ولی آنه مری بعضی شب‌ها صدای مامان و بابا را می‌شنید که دربارهٔ خبرهایی که آن روزنامه نوشته بود صحبت می‌کردند؛ خبرهایی در مورد خرابکاری علیه نازی‌ها، بمب گذاری در کارخانه‌های تولید ابزار جنگی و از بین بردن خط آهن‌ها برای جلولگیری از حمل و نقل کالا.»[۱]
  • «مامان داشت گریه می‌کرد، و باران باعث شد این‌طور به نظر برسد که انگار همهٔ دنیا داشت گریه می‌کرد.»
  • «آنه مری می‌دانست «نهضت مقاومت» یعنی چه. یک بار که این اصطلاح به گوشش خورده بود، از بابا پرسیده و او برایش توضیح داده بود. اعضای نهضت مقاومت دانمارکی بودند، اما کسی آن‌ها را نمی‌شناخت، برای اینکه فعالتیشان خیلی سری بود. آن‌ها مصمم بودند از هر راهی که می‌توانند به نازی‌ها لطمه بزنند؛ بنابراین، به کامیون‌ها و اتومبیل‌ها آسیب می‌رساندند و کارخانه‌هایشان را با بمب منفجر می‌کردند. آن‌ها بسیار بی باک بودند. البته گاهی هم به دام می‌افتادند و کشته می‌شدند.»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. لوییس لوری، ستاره‌ها را بشمار، ترجمهٔ پروین علی پور، انتشارات افق، ۱۳۹۵.