لوید جونز (نویسنده نیوزلندی)

از ویکی‌گفتاورد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
Lloyd Jones writer.jpg

لوید جونز (به انگلیسی: Lloyd Jones) (زادهٔ ۲۳ مارس ۱۹۵۵) رمان‌نویس نیوزیلند‌ی است.

گفتاوردها[ویرایش]

آقای پیپ[ویرایش]

  • «مانند کسی به نظر می‌رسید که شاهد رنج و مصیبتی بوده، یا خودش گرفتار آن شده و نتوانسته فراموش کند. چشمانش درشتش در آن سر بزرگ، بیشتر از چشم دیگران بیرون زده بود، انگار می‌خواستند از سطح صورتش بیرون بزنند. آدم را یاد کسی می‌انداختند که نتوانسته با سرعت کافی از خانه بیرون برود و لای در گیر کرده‌است.»[۱]
  • «فکر کنم، ما زنده بودیم. ما بودیم که مثل آدم‌هایی بی‌احساس و سنگدل به این طرف و آن طرف می‌رفتیم تا مراسم تدفین را به پایان برسانیم. دهان و قلب ما با بهت و هراس، به سکوت رسیده بودند. فکر کنم حتماً نفس می‌کشیدیم، اما نمی‌دانم چطور. فکر کنم قلبم حتماً به خون رسانی اش ادامه داده بود. اما من از قلبم نخواسته بودم این کار را انجام دهد. اگر می‌دانستم چطور می‌شود سازوکار و نظم عضوی زنده را تغییر داد و آن را از کار انداخت، ممکن بود این کار را بکنم.»
  • «همه اسمش را «چپول» گذاشته بودند. حتی در آن روزهایی که من دختری سیزده ساله و لاغرمردنی بودم، فکر می‌کردم حتماً خودش از لقبی که به او داده‌اند خبر دارد، اما اهمیت نمی‌دهد. چشمانش آن قدر به چیزی که پیش رو داشت متمرکز بودند که نمی‌توانست به ما بچه‌ها، بچه‌های پابرهنه، توجه کند.»

منابع[ویرایش]

  1. لوید جونز، آقای پیپ، آقای پیپ، ترجمهٔ فریده اشرفی، انتشارات آموت، ۱۳۹۴.