شان کارول

از ویکی‌گفتاورد
شما به دنبال بوزون هیگز هستید و بسیاری از مردم کانال تلویزیونی خود را عوض خواهند کرد - شاید کاراداشیان‌ها دست گل تازه‌ای به آب داده‌اند. حالا بگویید دارید دنبال ذره خدا می‌گردید و مردم دست کم به توضیحات شما توجه خواهند کرد. کاراداشیان‌ها را می‌توان باز هم فردا با همان مسخره بازی‌ها دید.

شون کرول (به انگلیسی: Sean M.Carroll) فیزیکدان آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

ذره در پایان گیتی[ویرایش]

  • «ذره خدا نامیدن بوزون هیگز شاید تا حد زیادی نادرست باشد ولی بازاریابی خوبی است. فیزیکدان‌ها با ترس و خواری نسبت به ذره خدا واکنش نشان می‌دهند؛ ولی این عنوان چشم‌ها را به سوی خود می‌کشد. «ذره خدا» مردم را از سر جایشان بلند و توجهشان را جلب می‌کند. هنگامی که این عبارت مطرح شده است برای کسی که می‌خواهد این مفهوم پیچیده را به مردم عادی که علاقه‌مندی‌های دیگر دارند توضیح دهد دیگر چاره‌ای جز استفاده از آن باقی نمی‌ماند. مثلاً شما به دنبال بوزون هیگز هستید و بسیاری از مردم کانال تلویزیونی خود را عوض خواهند کرد - شاید کاراداشیان‌ها دست گل تازه‌ای به آب داده‌اند. حالا بگویید دارید دنبال ذره خدا می‌گردید و مردم دست کم به توضیحات شما توجه خواهند کرد. کاراداشیان‌ها را می‌توان باز هم فردا با همان مسخره بازی‌ها دید.»[۱]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. شون کرول، ذره در پایان گیتی (چگونه شکار بوزون هیگز ما را به مرز جهانی نو می‌رساند)، ترجمهٔ رامین رامبد، انتشارات مازیار، ۱۳۹۲.