سوزان پاترون

از ویکی‌گفتاورد

سوزان پاترون (به انگلیسی: Susan Patron) (زادهٔ ۱۹۴۸) نویسندهٔ آمریکایی کتاب‌های کودک است.

گفتاوردها[ویرایش]

نیروی برتر لاکی[ویرایش]

  • «لاکی تریمبل زیر سایهٔ سطل آشغال چمباتمه زده بود. گوشش را به شکاف دیوار طبله کردهٔ «موزه و نمایشگاه عتیقه‌های زنگوله ای» هاردپن چسبانده بود و به حرف‌های سمی کوچکه گوش می‌کرد. داستان وقتی که سمی یک معتاد تمام عیار بود و به آخر خط رسیده بود و زندگی اش داشت از هم می‌پاشید. همان وقت بود که دنبال نیروی برترش رفت و دیگر پاک پاک شد. بین جلسه‌های «دوازده گام» - که معتادها و پرخورهای ناشناس تویش شرکت می‌کردند، ماجرای سمی کوچکه هنوز محبوب‌ترین داستان لاکی بود.»[۱]
  • «فرق نامادری با یک مامان واقعی این است که مامان‌ها هیچ وقت راحت و آسوده ول نمی‌کنند و نمی‌روند. مامان‌ها قبول کرده‌اند که برای همیشه مامان آدم باشند.»
  • «چشم‌های بریجیت از وحشت درشت شده بودند و صورتش به کبودی می‌زد. کم مانده بود نفسش بند بیاید: «چی شده!؟ مار!» کلمه مار را مثل کسانی گفت که لاشه گندیده یک موش را دیده‌اند: «توی خشک کن یه ماره… !» و به آن سوی دیوار واگن، یعنی ته آشپزخانه و جای لباسشویی اشاره کرد. لاکی با خونسردی و آرامش تمام، طوری که بخواهد به بریجیت نشان بدهد مارها تمیزند و چندش آور نیستند، گفت: «آهان! یه مار توی خشک کنه.» طوری گفت که انگار وجود این حیوان توی ماشین لباس‌شویی اتفاق چندان بزرگی هم نیست…»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. سوزان پاترون، نیروی برتر لاکی، ترجمهٔ آنیتا یارمحمدی، نشر پیدایش، ۱۳۹۵.