سه‌گانه عطش مبارزه

از ویکی‌گفتاورد

سه‌گانهٔ عطش مبارزه (به انگلیسی: The Hunger Games trilogy) نام یک سه‌گانه کتاب (طش مبارزه، اشتعال و زاغ مقلد) به سبک ماجراجویی و پادآرمان‌شهر نوشتهٔ نویسندهٔ آمریکایی سوزان کالینز که برای مخاطبان نوجوان نوشته شده‌است. برندهٔ جایزهٔ گلدن داک سال ۲۰۰۹ شده‌است. فیلمی با همین عنوان بر اساس این کتاب در سال ۲۰۱۲ ساخته شده‌است.

گفتاوردها[ویرایش]

  • «از خواب برمی‌خیزم، سمت دیگر تخت سرد است. انگشتانم را دراز می‌کنم، و گرمای بدن پریم را جستجو می‌کنم اما تنها رویهٔ کرباسی و زبر تشک را حس می‌کنم. حتماً خواب بد دیده و داخل رختخواب مادرم خزیده‌است. حتماً همین کار را کرده‌است. امروز روز برداشت و جمع‌آوری است.»[۱]
  • «می‌گویم: «تو من را اینجا تنها نخواهی گذاشت.» چون اگر او بمیرد، من دیگر به خانه برنخواهم گشت. بقیهٔ عمرم را در این میدان و در حال تلاش برای یافتن راهی به بیرون خواهم گذراند.»
  • «به آرنجم تکیه می‌دهم. روشنایی اتاق آن قدر هست که بتوانم ببینمشان. خواهر کوچکم، پریم، به پهلو خوابیده خود را در آغوش مادرم جمع کرده، و گونه‌هایشان به یکدیگر چسبیده‌است. مادرم در خواب جوان تر به نظر می‌رسد، هنوز خسته و نگران است اما خیلی شکست خورده و از پاافتاده نیست. چهرهٔ پریم به تازگی شبنم صبحگاهی است، و مانند اسمش به زیبایی گل پامچال است. یک زمانی مادرم نیز بسیار زیبا بود. یا این‌طور می‌گفتند…»

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. سوزان کالینز، عطش مبارزه، ترجمهٔ شبنم سعادت، انتشارات افراز، ۱۳۹۴.