سردار آزمون

از ویکی‌گفتاورد

سِردار خلیل آزمون (۱ ژانویه ۱۹۹۵) (۱۱ دی ۱۳۷۳) بازیکن فوتبال ایرانی است که در پست مهاجم بازی می‌کند. در شهر گنبد کاووس، استان گلستان، در خانواده‌ای ترکمن‌تبار زاده شد. اولین بازی خود را برای تیم ملی ایران در سال ۲۰۱۴ در سن ۱۹ سالگی انجام داد. او در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۵ و ۲۰۱۹ آسیا و همچنین جام جهانی فوتبال ۲۰۱۸ به‌طور ثابت در تیم ملی حضور داشته‌است.

می‌خواهم همه چیز را به دست آورم. نمی‌توانم یک یا دو تیم، یک یا دو گل را تعیین کنم. می‌خواهم چیزهای زیادی را فتح کنم. همه اتفاق‌ها برای من علاوه بر گل‌هایی که به ثمر می‌رسانم مهم هستند.

گفتاوردها[ویرایش]

  • [آیا یک انسان معتقد هستی؟] سعی می‌کنم باشم، اما اعتقادات من یک مسئله شخصی است. هرگز به دیگران آزار نمی‌رسانم و در این کار مهم نیست که شما مسلمان باشی یا مسیحی یا اینکه هر دین دیگری را باور داشته باشی. مهم‌ترین مسئله انسان بودن است و سعی می‌کنم این گونه باشم. برای مثال اگر مسلمان باشم، اما عملی نداشته باشم چه اتفاقی خواهد افتاد؟ باید انسان خوبی هم باشیم. نمی‌خواهم تأکید کنم که کدام دین بهتر است و در این خصوص قضاوتی نخواهم کرد.
  • [مهم‌ترین هدف زندگی‌ات چیست؟] می‌خواهم همه چیز را به دست آورم. نمی‌توانم یک یا دو تیم، یک یا دو گل را تعیین کنم. می‌خواهم چیزهای زیادی را فتح کنم. همه اتفاق‌ها برای من علاوه بر گل‌هایی که به ثمر می‌رسانم مهم هستند.
  • مردمی که دروغ می‌گویند را دوست ندارم؛ در زندگی و فوتبال.
    • ۲۹ نوامبر ۲۰۱۶/ ۹ آذر ۱۳۹۵، مصاحبه با «ریانووستی» [۱]

منابع[ویرایش]

  1. مارگاریتا یاکوپوا. «Сердар Азмун: хочу играть как Златан, а сравнений с Месси вообще не понимаю»(روسی)‎ (مصاحبه). rsport.ria.ru، ۲۹ نوامبر ۲۰۱۶. بایگانی‌شده از نسخهٔ اصلی در ۲۳ مارس ۲۰۲۲. 

پیوند به بیرون[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
در ویکی‌انبار پرونده‌هایی دربارهٔ
سردار آزمون
موجود است.