پرش به محتوا

دانیال شه‌بخش

از ویکی‌گفتاورد

دانیال شه‌بخش (۱۸ مارس ۲۰۰۰) (۲۸ اسفند ۱۳۷۸) بوکسور ایرانی است. زادهٔ زاهدان و بلوچی است؛ در مسابقات بوکس قهرمانی جهان ۲۰۲۱، وی توانست اولین مدال تاریخ بوکس ایران را در مسابقات قهرمانی جهان کسب کند.

گفتاوردها

[ویرایش]
  • … دانیال از کجا آمد؟ از دل فقر، نداری، محرومیت و منطقه‌ای آکنده از درد. منطقه‌ای که هیچ حرفی و هیچ چیزی برای مطرح کردن یا نشان دادن ندارد، اما مردمانی با قدرت و متعصب دارد که پشتکارشان مثال‌زدنی است… کودکان ما با پای برهنه و بدون هیچ وسیله‌ای اعم از لوازم تحریر، دفتر مناسب، یک کوله‌پشتی ارزاقیمت و … صبح به صبح مدرسه می‌روند. واقعاً نمی‌دانم چگونه شرایط را توصیف کنم، اما باید همه بدانند که من یکی از همین بچه‌های محروم و فقیر سیستان و بلوچستان هستم…
    • ۶ نوامبر ۲۰۲۱/ ۱۵ آبان ۱۴۰۰، مصاحبه با «ایسنا»[۱]
  • هیچ وقت شکست را قبول نمی‌کنم و همین جرأت و جسارتم باعث شد تا تاریخ‌ساز شوم. برخلاف تصور خیلی‌ها، بوکس رشته خشنی نیست و بیشتر هنر است و ورزشکار می‌تواند روی رینگ هنرش را نشان دهد.
  • برای رسیدن به موفقیت در این رشته [بوکس] باید بمیری و در حد مرگ بجنگی.
  • من از کجا آمده‌ام؟ من از استان سیستان و بلوچستان آمده‌ام و استان من در دل فقر قرار دارد. در حالی که این استان پر از نخبه است. جوانان سیستانی کارهای بزرگی انجام می‌دهند و استان من «دانیال» های زیادی دارد که تنها هدف‌شان اهتزاز پرچم ۳ رنگ کشورمان است… باید از نزدیک استان سیستان و بلوچستان را ببینید، استان من پر از خشکسالی و طوفان است و هر کسی در این فضا زندگی کند، حتی رؤیاهایش هم خشک می‌شود، اما من و امثال من اینقدر پشتکار داریم…
  • همیشه دوست دارم که فرد مفیدی باشم و می‌خواهم به درد جامعه بخورم. می‌خواهم با همان کودکان سیستان بازی و زندگی کنم. این زندگی ایده‌آل برای من است و درد و ناراحتی هموطنانم درد من است و نمی‌توانم در بهترین حالت با دیدن دردشان آسایش داشته باشم.
    • ۹ نوامبر ۲۰۲۱/ ۱۸ آبان ۱۴۰۰، مصاحبه با «خبرگزاری باشگاه خبرنگاران»[۲]

منابع

[ویرایش]

پیوند به بیرون

[ویرایش]
ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ