جان گوردون

از ویکی‌گفتاورد
گرایش‌ها و احساسات مثبت همه‌جانبه در محل کار می‌تواند روحیه و عملکرد سازمان را تقویت کند. شما هر روز یک انتخاب دارید که به طور مثبت یا به‌طور منفی در دیگران تأثیر بگذارید. شما می‌توانید یک میکروب باشید و به سیستم ایمنی سازمان‌تان حمله کنید یا می‌توانید همانند ویتامین سی شوید و سیستم ایمنی سازمان‌تان را به عنوان ویتامین تقویت کنید.

جان گوردون (به انگلیسی: Jon Gordon) نویسنده آمریکایی است.

گفتاوردها[ویرایش]

سوپ[ویرایش]

نانسی مقاله‌ای با عنوان «مثبت بودن مسری» خواند. مقاله می‌گفت که آنفولانزا تنها بیماری‌ای نیست که شما در محل کارتان می‌گیرید. ممکن است که به خلق و خوی بد و رفتار منفی شخص دیگری مبتلا شوید. آخرین تحقیقات نشان می‌دهد احساسات مسری است و همه می‌دانیم این موضوع حقیقت دارد. در تحقیقات به آنها احساسات مسری گفته می‌شود. این احساسات مسری در محیط‌های کاری، تولیدات، کار گروهی، خدمات و افراد به شکل عمیق بر عملکردها تأثیر می‌گذارد. کارمند منفی می‌تواند کل تیم را آلوده کند و محیط کاری مسمومی بیافریند. کارمند بدخلق می‌تواند مشتریان بیشماری را دلسرد و خسته کند، حالت‌های منفی به سادگی می‌توانند روحیه و عملکرد یک تیم و استعدادهای عالی بالقوه را خراب کنند. خبر خوب این است که احساسات مثبت هم همان‌قدر مسری است. یک مدیر مثبت می‌تواند گروهی از افراد با انگیزه برای انجام کارهای خارق‌العاده گرد هم بیاورد. کارمند مثبت که پشت میز پذیرش نشسته است، می‌تواند در هر شخصی که وارد محل کار شما می‌شود، تأثیر مثبت بگذارد. گرایش‌ها و احساسات مثبت همه‌جانبه در محل کار می‌تواند روحیه و عملکرد سازمان را تقویت کند. شما هر روز یک انتخاب دارید که به طور مثبت یا به‌طور منفی در دیگران تأثیر بگذارید. شما می‌توانید یک میکروب باشید و به سیستم ایمنی سازمان‌تان حمله کنید یا می‌توانید همانند ویتامین سی شوید و سیستم ایمنی سازمان‌تان را به عنوان ویتامین تقویت کنید.
نانسی در حالی که دندان‌هایش را مسواک می‌کرد، جلوی آینه ایستاد. از انعکاسش در آینه پرسید: تو کدامی؟ میکروب یا ویتامین سی؟[۱]

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیا مقاله‌ای دربارهٔ
  1. جان گوردون، سوپ (راهکارهایی برای بالا بردن کار گروهی)، ترجمهٔ فیروزه مهرزاد، انتشارات لیوسا، ۱۳۹۲.