پرش به محتوا

تصادف رانندگی

از ویکی‌گفتاورد

تصادف رانندگی هنگامی که یک وسیله نقلیه با وسیله نقلیه دیگر، عابر پیاده، حیوانات، پسمانده‌های جاده و یا دیگر انسداد ثابت، مانند یک درخت و یا میله‌ها برخود می‌کند، رخ می‌دهد.

پرونده:Deadly Road 44 of Iran Traffic collision - Nishapur road to Mashhad - Peugeot 405 with 5 seater - Four of them died at once- Nomvember 20,2013 06.JPG

درباره

[ویرایش]
  • «نحوه برخورد ما در تصادفات رانندگی [درون‌شهری] یکی از بهترین نمایشگرهای فرهنگ عمومی است. معمول این است که پس از هر تصادف، هر دو طرف بلافاصله با هم گلاویز شوند و ضمن ردوبدل کردن کلمات توهین‌آمیز، از خود رفع تقصیر کنند و همدیگر را مقصر بدانند. این مرافعه‌ها گاهی به برخوردهای فیزیکی هم می‌انجامد که وضعیت را از آنچه پیش آمده خراب‌تر و گاهی غیرقابل جبران می‌کند... با ردوبدل چند ناسزا و چک و لگد نه‌تنها اعصاب خود را بیشتر متشنج می‌کنیم و آشفته می‌شویم بلکه نهایتاً از وضعیت مطلوب هم فاصله بیشتری می‌گیریم.»
  • «انسان سالم در صورت تصادف هنگام رانندگی [درون‌شهری] سیلی به گوش کسی نمی‌زند، بلکه عذرخواهی می‌کند ولی وقتی فرد از آمادگی روحی کامل برخوردار نیست و انبوهی از مشکلات را با خود حمل می‌کند نمی‌تواند درست رفتار کند. فرهنگ رانندگی کشورهایی که مشکلات اجتماعی مردم کمتر است کاملاً تأئید کننده این حرف است.»

منابع

[ویرایش]